Pljenka
01.06.12,19:09
Dobry den vsetkym:)

Chcela by som sa opytat na mozno uz velakrat zodpovedane. Nakolko som v 10tyzdni, som studentka VS a prave statnicujem ,nemam narok na materske a tympadom viem, ze mam narok len na rodicovsky prispevok ,co je okolo 195e pretoze som si neplatila DNP, popri skole sa mi dalo pracovat len na dohodu, co mi ledva pokrylo náklady na aku taku existenciu. Chcem vediet ako sa to da zvysit ,pretoze si myslim, ze z takejto sumy nedokazem uzivit dieta a aj seba. Za informacie a rady Vam velmi dakujem !
ivka70
01.06.12,17:12
Zvysit? Vyzivnym od otca dietata.
Mas narok na vyzivne na dieta a vyzivne na seba tiez.
Katy a R
01.06.12,17:16
Rodičovský príspevok je štátna dávka - pevne stanovená.
Ďalej máš nárok aj na iné dávky .. príspevok pri narodení dieťaťa, príplatok k príspevku a prídavky na dieťa. http://www.upsvar.sk/buxus/docs/SSVaR/OSSD/Prehlad_SSD_-_tabulka__1.1.2012.rtf
Pljenka
01.06.12,18:04
Mam priatela, len ten ma na krku hypoteku ,poistky kvoli uveru a pod ,ostane mu po zaplateni týchto poplatkov, tak 100e. No asi jedine riesenie je uskromnit sa, inak to nevidim :/
ivka70
01.06.12,18:14
Mam priatela, len ten ma na krku hypoteku ,poistky kvoli uveru a pod ,ostane mu po zaplateni týchto poplatkov, tak 100e. No asi jedine riesenie je uskromnit sa, inak to nevidim :/

To, ze ma uvery a poistky ho este neospravedlnuje z vyzivovacej povinnosti, ktoru ma/bude mat na svoje dieta a rovnako tak na jeho matku.
myara
01.06.12,18:41
Mam priatela, len ten ma na krku hypoteku ,poistky kvoli uveru a pod ,ostane mu po zaplateni týchto poplatkov, tak 100e. No asi jedine riesenie je uskromnit sa, inak to nevidim :/

tak to si dobra, ked sa ti to podari
popozeraj si ceny, napr. plienok
podla mna, sama zena nema sancu vyzit z RP a detskych pridavkov, tych 217,24 EUR minies, ani nebudes vediet kde a ako
Katy a R
01.06.12,18:51
tak to si dobra, ked sa ti to podari
popozeraj si ceny, napr. plienok
podla mna, sama zena nema sancu vyzit z RP a detskych pridavkov, tych 217,24 EUR minies, ani nebudes vediet kde a ako
už ju zase nestraš ;):) ... veď ak priateľ spláca hypotéku - tak majú aspoň kde bývať. Sú aj takí, čo majú oveľa menej :mee: - a ani bývanie nemajú.
A na začiatok dostne celkom slušný peniaz. A hádam nie je sama .. :confused::confused:
myara
01.06.12,19:00
už ju zase nestraš ;):) ... veď ak priateľ spláca hypotéku - tak majú aspoň kde bývať. Sú aj takí, čo majú oveľa menej :mee: - a ani bývanie nemajú.
A na začiatok dostne celkom slušný peniaz. A hádam nie je sama .. :confused::confused:

to nie je strasenie, to je zial realita :)
sama cakam dieta, mame aj byt, aj obaja slusne zarabame, a teda nie je mi vsetko jedno, ked budem mat len RP, a preto sa snazime teraz co najviac usetrit, inak to nejde
Pljenka
02.06.12,13:28
Som si plne vedomá tejto reality, tak len preto sa pýtam načo všetko mám nárok ,lebo by som nerada prišla o niečo, čo by mi mohlo pomôcť. A presne , su ludia, co su na tom horsie, tak aspon budem mat strechu nad hlavou a zato som vdacna. Len sa mi zda chore, že v dnesnej dobe sa musi vsetko dopredu planovat a potom, ze lekari varuju, ze sa deti rodia zenam po 30tke,co uz nieje az tak zdrave, tak ako pre dieta tak ani pre matku, len ked sa inak neda a kazda chce mat pre to male to najlepsie. Kedze od nasho statu viac cakat nemozem ,aspon mam rodinu,znamych a spolahliveho priatela :) dakujem za rady ,este jedna otazka , na nejaky prispevok v hmotnej nudzi nemam narok ?
ivka70
03.06.12,17:56
Som si plne vedomá tejto reality, tak len preto sa pýtam načo všetko mám nárok ,lebo by som nerada prišla o niečo, čo by mi mohlo pomôcť. A presne , su ludia, co su na tom horsie, tak aspon budem mat strechu nad hlavou a zato som vdacna. Len sa mi zda chore, že v dnesnej dobe sa musi vsetko dopredu planovat a potom, ze lekari varuju, ze sa deti rodia zenam po 30tke,co uz nieje az tak zdrave, tak ako pre dieta tak ani pre matku, len ked sa inak neda a kazda chce mat pre to male to najlepsie. Kedze od nasho statu viac cakat nemozem ,aspon mam rodinu,znamych a spolahliveho priatela :) dakujem za rady ,este jedna otazka , na nejaky prispevok v hmotnej nudzi nemam narok ?

Kolko mas rokov?
Pljenka
04.06.12,06:35
co chvila 27
Xanti
04.06.12,06:44
Ak budeš posudzovaná samostatne,
bez priateľa tak do narodenia dieťaťa TI vznikne nárok na dávku v hmotnej núdzi vo výške 76 eur mesačne
( dávka v hmotnej núdzi 60,50 + príspevok na zdrav. starostlivosť 2,00 + príspevok pre tehotnú ak navštevuje pravidelne poradňu 13,50 )

Ak ťa posúdia spoločne s priateľom nedostaneš nič.

Po narodení dieťaťa, je rodičovský príspevok ( 194,70 ) vyšší ako možná dávka v hmotnej núdzi ( 182,17 ) takže nedostaneš už nič iné.

zdroj : http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226