vozovka
02.06.12,12:02
pracujem v jednej firme so sidlom v bratislave momentalne pracujeme na zakazke v nemecku mame k dispozicii sluzobne auta vsetko je preplacane ... lenze ja pochadzam z vychodu a premna je zbytocne komplikovane cestovat do BA a z tamad sluzobnym autom do miesto vykonu prace ... tak preto cestujem na vlastne naklady lenze sef mi to chce zatrhnut chcem sa opytat ci je mozne aby ma prinutil chodit jeho firemnym autom a nie vlastnym na vlastne naklady nic odneho nechcem dakujem za rychlu odpoved v stredu cestujem :)
mona091
02.06.12,10:12
mne chcel zamestnavatel nanutit spolupracovnikov do mojho sukromneho auta na sluzobnu cestu, ktoru mi preplacal len do vysky PH, pricom behom jedneho dna som musela absolvovat 1000 km + porady,
nebola som ochotna brat kolegov, robit im sofera, brat za nich zodpovednost a nicit si vlastne auto,

tak som si chodila na vlastne naklady, ale netusim, co vsetko moze si narokovat kazda strana zo zakona, som zvedava na odpovede, lebo obcas mam problem s vykladom zakona

este by som doplnila otazocku:

- aky nasledok moze sposobit to, ak zamestnavatel podpisuje cestaky az po sluzobnej ceste, pricom pred sluzobnou cestou posle mailom pozvanky?
VieraPopluharova
02.06.12,10:12
nuž podľa toho kde máš konkrétne pracovisko - tj. čo máš uvedené v pracovnej zmluve, ak máš napísané , že v pobočke na východe -tak by si mal dostať preplatené i to, v prípade, že firma to chce riešiť služobným vozidlom má na to právo.....
vozovka
02.06.12,10:56
sidlo je v BA ja som tam nebol asi pol roka cestaky zamna odovzadavali kolegovia vsetko bolo v pohode chodil som si do nemecka na vlastnom aute na vlastne naklady a zrazu si vymyslel ze sa pred prichodom a odchodom mam ukazat na firme a mam chodit sluzonym autom neni to jedno ako tam dojdem ved halvne je ze tam som pracu si spravim ...
SilMar Group
02.06.12,12:03
sidlo je v BA ja som tam nebol asi pol roka cestaky zamna odovzadavali kolegovia vsetko bolo v pohode chodil som si do nemecka na vlastnom aute na vlastne naklady a zrazu si vymyslel ze sa pred prichodom a odchodom mam ukazat na firme a mam chodit sluzonym autom neni to jedno ako tam dojdem ved halvne je ze tam som pracu si spravim ...

Zamestnávateľ vysielajúci zamestnanca na pracovnú cestu písomne určí miesto jej nástupu, miesto výkonu práce,čas trvania, spôsob dopravy a miesto skončenia pracovnej
cesty; môže určiť aj ďalšie podmienky pracovnej cesty.Zamestnávateľ je pritom povinný prihliadať na oprávnené záujmy zamestnanca. - §3 zákona o cest. náhradách

Ono je to všetko o ľuďoch, zákony sa vždy dajú obísť...
vozovka
02.06.12,13:41
dakujem pekne za odpoved drzte palce nech sa s nim dohodnem a nech si nemusim hladat novu pracu :)