mirko35
02.06.12,17:19
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či stavebné družstvo môže svojvoľne upravovať koeficienty korekcie polohy miestnosti. Som zástupcom vlastníkov bytov a viem, že sme nič také na schôdzi neodsúhlasovali.
Vo vyúčtovaní minulý rok som mal v dvojizbovom byte : v dvoch izbách po 78%a v kuchyni 88%.
Tento rok mám v dvoch izbách po 94% a v kuchyni nič.
Byt je krajný na najvyššom poschodí pod strechou. Má to niečo spoločné so zateplením bytového domu, ktoré sa ukončilo minulý rok v lete?
sito
02.06.12,16:13
Bytové družstvo, ak je správca vášho domu a nie je väčšinový vlastník bytov v dome nemôže bez súhlasu vlastníkov domu nič meniť, ani koeficienty nevýhodnej polohy.

Aj tie za minulý rok mohli byť vyššie.

No, má to niečo spoločné, ale dôvod na zrušenie koeficientov to nie je, ani ich zníženie! Ochladzovaná plocha sa tým zateplením bytu neznížila! Čo sa zmenilo, malo by sa zmeniť? Spotreba tepla v dome a tým aj náklady domu na vykurovanie. Ak klesli náklady domu o 50 %, klesne aj hodnota tvojho zohľadnenia a to napriek tomu, že tie koeficienty sa nezmenia. Ak to s vykurovaním bytu nepreháňaš.

Ak to vlastníci neschválili a ako zástupca vlastníkov by si to mal vedieť. Ak nie, spravil to správca svojvoľne, písomne ho požiadaj, aby spravil rozpočítanie nákladov podľa pôvodných zohľadnení, ktoré sú schválené vlastníkmi. Ak tak správca nespraví, treba sa obrátiť na súd, aby vo veci rozhodol.
trisestri
02.06.12,16:22
moze byt vyhodnovaci faktor na dvojrebrovy radiator 6,5?/dlzka 190cm/
lubica_02
03.06.12,05:55
Koeficient znevyhodnenej miestnosti v byte určuje zmluvný dodávateľ, ktorý namontoval PRVN, ten má aj zmluvu o tepelnej službe a projekt ÚK, správc nie je oprávnený zasahovať do týchto stanovených údajov.