vierapipi
02.06.12,17:34
Dobry den, prosim o radu ohladom OČR. Som na predlzenej MD z dovodu neprazniveho stavu dietata /problem s recou.../. Chodim s nou na mesacne pobyty do BA som z TN. Mam este jedno dieta navstevuje uz skolu. Teraz sa o neho stara manzel /pracuje ako vodic autobusu/a svokra. Svokra odchadza na liecenie a o starsieho syna sa nema kto starat.....manzel ma rozne sluzby.... Je mozne aby si manzel zobral OCR na dceru /po dobu ked bude svokra na lieceni/ a bol s nou v BA na pobyte aj ked ja som na predlzenej MD?

dakujem
Katy a R
02.06.12,16:12
neviem, čo to znamená mesačný pobyt :confused:
Ak myslíš klasickú OČRku (dávka ošetrovné) - tak tá prináleží poistencovi vtedy, ak ošetruje člena rodiny doma - vypíše lekár dieťaťa. (inak platená je max 10 dní z jedného dôvodu)
Ja som tiež zostávala voľakedy zo synom v nemocnici, normálne ma prijali na oddelenie. A raz teda aj manžel - on si dal vypísať normálne PNku na tých pár dní.
Len neviem, či toto je váš prípad:confused:
vierapipi
02.06.12,17:44
ona je prijata na mesacny liecebny pobyt /denna forma od 8.00 do 15.30 hod., je to ako taka skolka len su tam spec. odbornici logopedi. a pod./a potrebujem OCR pre manzela len na cca 10 dni po dobu ked bude svokra na lieceni...aby som ja mohla byt doma so synom a on s dcerou v BA...len neviem ci ma narok na OCR...
hubatá
02.06.12,17:52
A svokra nemôže inokedy ísť na liečenie, prípadne si ho o 10 dní posunúť ........? Lebo ak je dieťa v nemocničnom ošetrení, tak sa o neho nestará manžel formou OČR ale nemocnica. Nepočítali ste s tým že dieťa pôjde do nemocnice aby si manžel ušetril tých 10 dní dovolenky?
Katy a R
02.06.12,18:01
.. § 39 zák o SP
vierapipi
02.06.12,18:01
na tento pobyt sme cakali kym sa nazbiera dostatocny pocet deti v jej veku.....termin nam povedali 5 dni pred nastupom.....tak sa nedalo nic planovat, len cakat {cakali sme od marca a nastupila v juni}...