cocker.ba
02.06.12,17:46
zdravim, viem ze je tu toho vela popisaneho, ale to by som musel dlho hladat-na to som lenivy :-).
hrozia mi 4-5 dnove zahranicne prac. cesty na ukrajinu, a podla vsetkeho dost pravidelne (1x/mesiac).cesty budu zahrnat aj vikendy, kedy minimalne 1 den cez vikend bude na cestovanie, druhy vikend. den bude tiez pracovny.nakolko doteraz som sa uspesne vyhybal zahr. sluzobnym cestam, rad by som vedel, na co mam narok ako nahradu za sluzibnu cestu.viem ze su tam nejake stravne a budem mat aj vreckove? nakolko cesta zahrna aj volne dni, ako sa to odrazi na vyplatnej paske? ake su priplatky za vikendy?
ak som na sluzobnej ceste 4 dni, tak je to brane ako? som de facto v robote 96 hodin, tak ako to bude platene?teda, myslim okrem diet. ako mi mzdova uctaren zohladni aj to, ze praca bola aj cez vikend?lebo viem, ze podla zakona su za pracu cez vikend nejake priplatky.
dakujem za odpovede.
Erislava
04.06.12,06:17
- denná diéta Ukrajina - 37 €
- vreckové nie je povinné, firma môže, ale nemusí vyplatiť
- príplatky za víkendy žiadne, iba ak ich máte upravené v kolektívnej zmluve, zo zákona nárok nie je
- ak sa cez víkend nepracuje, vtedy je nárok len na diéty
- ak je počas víkendu výkon práce, vtedy sú diéty + práca nadčas
- ak si na služobnej ceste 4 dni ako píšeš, to neznamená, že budeš mať preplatených 96 hodín - budeš mať preplatených toľko hodín, koľko si skutočne odpracoval + diéty
ivka70
04.06.12,06:51
Ty chces povedat, ze na SC tahas v kuse 24ky?
To nie je mozne. Na SC mas aj volno aj napr. spis, to nie je predsa vykon prace :)
Na SC sa ti do pracovneho casu zapocitava maximalne tovj denny prac. cas (7,5 alebo 8, ... hodin), jedine v pripade, ze v dany den skutocne odpracujes a vydokladujes, ze si pracoval viac hodin, tak je to napr. 7,5 + 2 hodiny nadcas.
Cas straveny cestovanim, spankom a pod, sa do odpracovaneho casu nepocita.
Ale ak napr. v prvy den SC len cestujes, tak ti za ten den zapoctaju 7,5 hod do prac. casu.
Ak budes cez vikend len cestovat, do prac. casu sa ti to nepocita.
cocker.ba
04.06.12,14:10
Ty chces povedat, ze na SC tahas v kuse 24ky?
To nie je mozne. Na SC mas aj volno aj napr. spis, to nie je predsa vykon prace :)
Na SC sa ti do pracovneho casu zapocitava maximalne tovj denny prac. cas (7,5 alebo 8, ... hodin), jedine v pripade, ze v dany den skutocne odpracujes a vydokladujes, ze si pracoval viac hodin, tak je to napr. 7,5 + 2 hodiny nadcas.
Cas straveny cestovanim, spankom a pod, sa do odpracovaneho casu nepocita.
Ale ak napr. v prvy den SC len cestujes, tak ti za ten den zapoctaju 7,5 hod do prac. casu.
Ak budes cez vikend len cestovat, do prac. casu sa ti to nepocita.

tak to sa mi zda chore, ze clovek pride o vikend a ani to nebude mat poriadne zaplatene?tusim, sa zacnem SC radsej vyhybat.a hlavne ak precestujem 7-8 hodin a budem mat z toho velke gulove...
cocker.ba
04.06.12,15:17
a este ma zaraza, ze ked naozaj precestujem 8 hodin, nepoklada sa to za odpracovany cas a ak som spravne pochopil, tak vtedy nemam narok ani na diety??? to akoze clovek pocas cestovania mabyt hladny alebo sa ma prestravovat za svoje, ked ide na sluzobku pre svojho milovaneho zamestnavatela??? pochopil som to spravne? lebo ak mam sluzobnu cestu 4 dni, z toho 2 dni budem na cestach, teda 2x 8hodin, tak tych 2x 10 hodin vlastne pracujem uplne zadarmo???dufam, ze som to len nespravne pochopil. lebo u mna hrozi sluzobka raz do mesiaca, to znamena 48 dni v roku a 24 dni vikendu, co je za odpracovany vikend to iste ako odpracovany cely mesiac...nechce sa mi verit, ze 24 dni do roka mam pracovat zadarmo.
Tweety
04.06.12,15:34
a este ma zaraza, ze ked naozaj precestujem 8 hodin, nepoklada sa to za odpracovany cas a ak som spravne pochopil, tak vtedy nemam narok ani na diety??? to akoze clovek pocas cestovania mabyt hladny alebo sa ma prestravovat za svoje, ked ide na sluzobku pre svojho milovaneho zamestnavatela??? pochopil som to spravne? lebo ak mam sluzobnu cestu 4 dni, z toho 2 dni budem na cestach, teda 2x 8hodin, tak tych 2x 10 hodin vlastne pracujem uplne zadarmo???dufam, ze som to len nespravne pochopil. lebo u mna hrozi sluzobka raz do mesiaca, to znamena 48 dni v roku a 24 dni vikendu, co je za odpracovany vikend to iste ako odpracovany cely mesiac...nechce sa mi verit, ze 24 dni do roka mam pracovat zadarmo.
Nepochopil si to správne, pretože nárok na stravné -diéty, podľa Zákona o CN máš za čas trvania PC.
Xanti
04.06.12,15:38
No ty si tomu dal :D

Príklad :
odchádzaš na služobnú cestu stredu o 7:00 hodine ráno autom, cesta trvá 10 hodín ( z toho 6 hodín po slovensku , 4 hodiny ukrajina ) , pracuješ štvrtok , piatok, sobotu a aj nedelu doobeda. Poobede cestuješ nazad zo služobnej cesty o 11:00 hodine.
Pracovný čas máš určený od 8:00 do 16,30 hodiny na pracovisku.

Rátanie :
streda
- diety od 7:00 hod.. po hranice .. ak je to viac ako 5 hodín tak vzniká nárok na 3,80 eur + 50% zo zahraničného stravného tj. 18,50 eur
- mzda za čas cestovania počas pracovnej doby teda od 8,00 do 16,30 hod.
štvrtok
- diety 100% zo stravného tj. 37 eur
- mzda ... odpracovaný čas + nadčasy v práci
piatok
- diety 100% zo stravného tj. 37 eur
- mzda ... odpracovaný čas + nadčasy v práci
sobota
- diety 100% zo stravného tj. 37 eur
- mzda ... odpracovaný čas + nadčasy v práci
nedeľa
- diety 100% zo stravného tj. 37 eur ( v zahraničí stráviš čas nad 12 hodín ), + diety na slovensku 3,80 eur.
- mzda .. odpracovaný čas

Spolu ... diety 174,10 eur + mzda podľa odpracovaných hodín + nadčasy ...

Totálne zle si pochopil čo ti babenky písali, dúfam že pochopíš to takto cez príklad.
cocker.ba
04.06.12,15:58
trocha mi odlahlo-uz som sa chcel vyzut z SC.. tak prosim to nasit priamo na moj pripad: odchod v sobotu, cesta cca 6 -8 hodin (zavisi od medzipristati), prichod v utorok. cast soboty,nedela a pondelok sa pracuje. inak by nemalo vyznam tam ist na 4 dni.leti sa z viedne, takze pobyt na nasom uzemi je aj zbytocne ratat lebo hranica s AT je 10 km...
dakujem za upresnenie site na mieru
Xanti
04.06.12,16:01
Nenapísal si odchod a príchod zo a na Slovensko , teda čas je dosť podstatný pre presnejší výpočet.
cocker.ba
04.06.12,16:59
Nenapísal si odchod a príchod zo a na Slovensko , teda čas je dosť podstatný pre presnejší výpočet.
v tomto pripade asi nie-tak ako pisem, na hraniciach s rakuskom som z domu za 20 minut...odlet z viedne.takze po opusteni domu, budem v Sk 20 min. a potom po navrate to iste.presny cas este neviem, lety vyberaju ini ludia.
ivka70
04.06.12,17:13
v tomto pripade asi nie-tak ako pisem, na hraniciach s rakuskom som z domu za 20 minut...odlet z viedne.takze po opusteni domu, budem v Sk 20 min. a potom po navrate to iste.presny cas este neviem, lety vyberaju ini ludia.

Ale je to podstatne, pretoze zahranicne diety sa pocitaju od okamihu prechodu hranic.
A je rozdiel, ci ich prekrocis o 11,00 alebo o 14,00 v rovnaky den.
Cize presne sa to da vypocitat len potom, ked budes poznat tieto udaje.
Aspon to, ci to bude dopoludnia alebo popoludni - pri odchode aj pri prichode.
cocker.ba
04.06.12,18:09
tak dajme tomu odchod doobeda, prichod vecer.
Tweety
04.06.12,18:51
tak dajme tomu odchod doobeda, prichod vecer.
Cesťák sa nedá spracovať podľa dajme tomu, tam musíš mať presne rozpísané časy.
cocker.ba
05.06.12,10:03
Cesťák sa nedá spracovať podľa dajme tomu, tam musíš mať presne rozpísané časy.
ale ja letim asi az o mesiac a pokial nemam letenku, tak neviem ziadne casy. tak vychadzajme z toho, ze v sobotu odchod doobeda o 11hod, o 11.30 prechod hranice, spat utorok prilet o 17, prechod hranice domov o 18.30 .nic blizsie neviem, lebo aj do ciela moze byt priamy spoj co tam leti 2,5 hod, alebo s prestupom aj 8-10.preto chcem aspon priblizne vediet, na co mam narok.