querying
03.06.12,10:41
Dobry den vsetkym,
rada by som Vas poziadala o radu ohladom nakupu software zo zahranicia.

Som zivnostnik, NEPLATCA DPH, v cenovej ponuke na nakup je uvedena cena v EUR bez DPH a potom nasledne cena v EUR vratane DPH je taka ista. Cize dedukujem ze uz je to konecna suma, ktoru som povinna zalatit. Nevyznam sa v tom, len dedukujem ze zaplatim FA, dostanem tovar a je to OK, dufam.

Preto prosim, poradte ci ma tymto nakupom cakaju nejake dalsie povinnosti.
Co je odlisne od bezneho nakupu tu u nas a je potrebne nejako specialne uctovat?
Dakujem
KEJKA
03.06.12,11:29
si zdaniteľnou osobou a pred prvým nákupom služby /licencia SW/ si povinný sa registrovať pre DPH podľa §7a). Dostaneš ičDPH, to uvedieš do objednávky, tvojou cenou bude cena bez DPH. Nákup dodaníš v SR slovenskou DPH, podaš DP DPH za príslušný mesiac a DPH zaplatíš.
Voči svojim odberateľom naďalej vystupuješ ako neplatiteľ DPH.
querying
03.06.12,12:52
ako som sa tu precitavala starymi prispevkami, bola tam spominana hranica hodnoty nakupovaneho tovaru cca 13000eur.
tuto ja ale neprekrocim, islo by len o jednorazovy nakup... slo by to teda bez tej registracie?

a nateraz ak nie som registrovana a nemam ic dph, je vlastne cenova ponuka od dodavatela bez uvedenia dph nespravna? a nakoniec ma to bude stat o sumu dph viac?...
Sarlotka
03.06.12,17:56
softwer je ale sluzba nie tovar ... pred prijatim sluzby ste teda povinna sa registravat tak ako je vyssie spominane...
nakup softvéru na SR dodaníte 20 %
KEJKA
04.06.12,03:49
ako som sa tu precitavala starymi prispevkami, bola tam spominana hranica hodnoty nakupovaneho tovaru cca 13000eur.
tuto ja ale neprekrocim, islo by len o jednorazovy nakup... slo by to teda bez tej registracie?

a nateraz ak nie som registrovana a nemam ic dph, je vlastne cenova ponuka od dodavatela bez uvedenia dph nespravna? a nakoniec ma to bude stat o sumu dph viac?...
cenova ponuka od dodavatela bez uvedenia dph..........platí, ak máš ičDPH a dodaníš v SR slov.DPH
cenova ponuka od dodavatela spolu s dph.................platí na nákup ak odberateľom je občan, nepodnikateľ, t.j. nezdaniteľná osoba.
To zn. že vždy DPH zaplatíš, len ide o to, či v SR, alebo v EU, to je celý rozdiel.
potvrdzujem, že nákup internetového SW je služba. Áno musíš sa registrovať, ak ten SW kupuješ pre svoj biznis.
querying
04.06.12,15:16
Aaaach jaj :(
ak je tak, tak nic

Ďakujem Vam velmi pekne za skore odpovede.
lenca
15.03.13,20:53
Prosím o radu. Od 1.3.2013 mám otvorenú živnosť. 8.3.2013 som si objednala pre svoju webovú stránku dizajn zo zahraničia /Austrália/ a už som to aj zaplatila a služba už bola dodaná. Dnes som sa tu na porade dočítala o povinnosti registrácie na DU pre DPH podľa §7a. Čo teraz v mojom prípade, môžem sa zaregistrovať dodatočne s tým, že do 25.4. podám daňové priznanie aj daň zaplatím? Alebo už to nie je možné a faktúru si nemôžem dať do účtovníctva? Ďakujem.
tictac7
15.03.13,21:25
Prosím o radu. Od 1.3.2013 mám otvorenú živnosť. 8.3.2013 som si objednala pre svoju webovú stránku dizajn zo zahraničia /Austrália/ a už som to aj zaplatila a služba už bola dodaná. Dnes som sa tu na porade dočítala o povinnosti registrácie na DU pre DPH podľa §7a. Čo teraz v mojom prípade, môžem sa zaregistrovať dodatočne s tým, že do 25.4. podám daňové priznanie aj daň zaplatím? Alebo už to nie je možné a faktúru si nemôžem dať do účtovníctva? Ďakujem.

povinnosť registrovať sa podľa §7a sa vzťahuje pri prijatí služby z iného členského štátu.
lenca
16.03.13,21:02
Ďakujem, takže registrovať sa nemusím, ale musím daň z prijatej služby vypočítať, podať daňové priznanie a zaplatiť DPH z hodnoty služby.