MatoKE85
03.06.12,12:04
Dobry den,

v marci 2012 som sa stal novym najomcom v druzstevnom byte. Pri prepise mi bolo povedane, ze predchadzajuci najomca musi mat vyrovnane vsetky podlznosti, inak sa byt nemoze prepisat. Tie si doplatil na mieste.

Prisiel koniec maja 2012 a mne dorucilo bytove druzstvo nedoplatky za rok 2011 (1.1.2011-31.12.2011).

Predchadzajuci najomca sa nenachadza na uzemi slovenska. Dostal som sa do situacie, kedy druzstvo vyzaduje po mne (ako novy najomca) zaplatit nedoplatky za vodu,TUV,SV.

Teraz som zistil, ze predcahdzajuci najomca mal zalohove platby minimalne (1osoba). Zili tam viaceri, z coho logicky vyplyva nedoplatok.

Som teda povinny po predchadzajucim najomcovi platit nedoplatky, kedze novym najomcom bytu som sa stal az v 03/2012 ? Pri podpisovani najomnej zmluvy sa robili aj odpocty vodomeru,elektromeru,.. .

Vopred dakujem za odpoved
mattto
03.06.12,10:15
vyúčtovanie za rok 2011 malo družstvo doručovať bývalému nájomcovi a od neho pýtať nedoplatok po vyúčtovaní skutočných nákladov.

Pozor, či si sa nezaviazal v nejakej zmluve uhradiť nedoplatky aj za bývalého nájomcu.
arizona
03.06.12,10:32
MatoKE85
03.06.12,18:48
Dakujem za odpovede. Najomna zmluva je tak nestastne napisana, ze nie je vobec zrejme, ci preberam povinnosti aj po byvalom najomcovi.

Dovolte mi odpisat z najomnej zmluvy usek, kde sa o tom pojednava : "Najomca je povinny uhradit druzstu vyuctovanim zisteny nedoplatok najomneho, pripadne uhrady za plnenie poskytovane s uzivanim bytu najneskor do 60 dni po doruceni vyuctovania. V tej istej lehote je druzstvo povinne vratit najomcovi pripadny preplatok."

Je z toho jasne, ze preberam zavezky ?? podla mna nie.

Vo vyuctovani za r.2011 je uvedene meno byvaleho najomcu. Ten mal v byte trvaly pobyt. Kedze sa s nim neviem skontaktovat a druzstvo tiez nema na neho kontakt, tak tu zasielku dorucili teda mne a na vyuctovanie dopisali perom do rohu moje meno.
sito
03.06.12,21:17
Dobry den,

v marci 2012 som sa stal novym najomcom v druzstevnom byte. Pri prepise mi bolo povedane, ze predchadzajuci najomca musi mat vyrovnane vsetky podlznosti, inak sa byt nemoze prepisat. Tie si doplatil na mieste.

Prisiel koniec maja 2012 a mne dorucilo bytove druzstvo nedoplatky za rok 2011 (1.1.2011-31.12.2011).

Predchadzajuci najomca sa nenachadza na uzemi slovenska. Dostal som sa do situacie, kedy druzstvo vyzaduje po mne (ako novy najomca) zaplatit nedoplatky za vodu,TUV,SV.

Teraz som zistil, ze predcahdzajuci najomca mal zalohove platby minimalne (1osoba). Zili tam viaceri, z coho logicky vyplyva nedoplatok.

Som teda povinny po predchadzajucim najomcovi platit nedoplatky, kedze novym najomcom bytu som sa stal az v 03/2012 ? Pri podpisovani najomnej zmluvy sa robili aj odpocty vodomeru,elektromeru,.. .

Vopred dakujem za odpoved

Najprv vysvetli čo si myslel tým, že si v názve napísal Kúpa družstevného bytu. Družstevný byt sa nepredáva, môžu sa previesť členské práva, aj za úplatu, ale tým sa člen nestáva vlastníkom bytu. Ten kto má členské práva a nájomnú zmluvu na byt, ten môže požiadať družstvo o prevod bytu do osobného vlastníctva. Až po podpísaní zmluvy o prevode bytu a vklade, zápise do katastra sa stáva člen družstva vlastníkom bytu.




Najomna zmluva je tak nestastne napisana, ze nie je vobec zrejme, ci preberam povinnosti aj po byvalom najomcovi.

A čo dátum uzavretia zmluvy, nie je napísaný? Každá zmluva niekedy nadobúda platnosť.

Dovolte mi odpisat z najomnej zmluvy usek, kde sa o tom pojednava : "Najomca je povinny uhradit druzstu vyuctovanim zisteny nedoplatok najomneho, pripadne uhrady za plnenie poskytovane s uzivanim bytu najneskor do 60 dni po doruceni vyuctovania. V tej istej lehote je druzstvo povinne vratit najomcovi pripadny preplatok."

To je v každej zmluve, len doba bude kratšia 15 - 30 dní.

Je z toho jasne, ze preberam zavezky ?? podla mna nie.

Podľa teba nie, ale podľa toho čo je v zmluve napísané to tak môže byť.

Vo vyuctovani za r.2011 je uvedene meno byvaleho najomcu. Ten mal v byte trvaly pobyt. Kedze sa s nim neviem skontaktovat a druzstvo tiez nema na neho kontakt, tak tu zasielku dorucili teda mne a na vyuctovanie dopisali perom do rohu moje meno.

Ale aj tak sú na tom družstve hajzlíci! Predsa oni vedeli o koho sa jedná, ako si platil a koľko si nahlásil bývajúcich. V marci, ak prvého už mohli mať faktúry a vedieť aspoň predpokladaný nedoplatok a zadržať si peniaze na jeho vyrovnanie. To dopísané meno, no neviem, ako by sa na to pozeral sudca.

A to ešte budú požadovať od teba uhradiť aj prvé dva mesiace roku 2012. Hajzli!

Než zaplatíš, nech ti to vysvetlia na tom DRUŽSTVE.
MatoKE85
04.06.12,05:08
Je to preklep, jedna sa o prevod clenskych prav. Cize som sa stal novym najomcom v druzstevnom byte. Ked sa doriesi tento nedoplatok, planujem zaziadat o odkupenie do OV.
Datum uzavretia zmluvy je 15.3.2012

Dnes sa chystam na bytove druzstvo a som zvedavy s akou odpovedou na mna pojdu.

Dakujem za vsetky odpovede a vas cas :)