pavol54
03.06.12,13:50
Síce nie som za zvýšenie dane z príjmu, ale nie sú mi jasné argumenty politikov že vyššia daň zo zisku bude vplyv na zvýšenie cien výrobkov a služieb čo povedie ku krachu drobných podnikateľov. Ako so premietne vyššia daň zo zisku do ceny výrobku, ak nie je zákon pevne stanovený zisk?
Indeed
03.06.12,11:55
Ktorý zákon definuje "daň zo zisku" ??
Indeed
03.06.12,11:56
ZISK je učtovná kategoria, nie je to zákonom vymedzený termín
trisestri
03.06.12,11:57
to my nejak nesedi,ved dan zo zisku je z cisteho prijmu,nezda sa my zeby mala mat vplyv na ceny-jedine keby si dakto chcel vykompenzovat uroven cisteho zisku resp mzdy-priamy vplyv maju dph,spotrebne dane,mzdove naklady,energie,pohonne latky, najomne, odvody a ine.
pavol54
03.06.12,12:04
to my nejak nesedi,ved dan zo zisku je z cisteho prijmu,nezda sa my zeby mala mat vplyv na ceny-jedine keby si dakto chcel vykompenzovat uroven cisteho zisku resp mzdy-priamy vplyv maju dph,spotrebne dane,mzdove naklady,energie,pohonne latky, najomne, odvody a ine.
presne tak, ale potom tí politici čo o tom tárajú tak tomu nerozumejú. Pre indeed: kto podniká vždy hovorí o tom že platí daň zo zisku i keď myslí na daň z príjmu podľa ZDP 595/2003 a jeho poslednej novely 548/2011
profesional
04.06.12,12:50
To ze sa zvysene zdanenie nepremietne do vyssich cien je iba iluzorna fantasmagoria.
Najvacsie koncerny, ktore ovladaju energeticke podniky maju projektovane ciste zisky na 5, niektore az na 10 rokov dopredu. Ich vobec nezaujima, ze ake dane tu my mame. Oni proste chcu svoj zisk. Takze ak maju mat po zdaneni svoj projektovany cisty zisk pri vyssom danovom zatazeni, logicky to zaplatia spotrebitelia. To plati aj pre poistovne, banky, energeticke podniky, a co ja viem koho este..
Samozrejme ze sa to premietne do cien.
Snad si tento stat nemysli, ze si ludia nechaju siahnut na svoje disponibilne prostriedky.
pavol54
04.06.12,15:06
To ze sa zvysene zdanenie nepremietne do vyssich cien je iba iluzorna fantasmagoria.
Najvacsie koncerny, ktore ovladaju energeticke podniky maju projektovane ciste zisky na 5, niektore az na 10 rokov dopredu. Ich vobec nezaujima, ze ake dane tu my mame. Oni proste chcu svoj zisk. Takze ak maju mat po zdaneni svoj projektovany cisty zisk pri vyssom danovom zatazeni, logicky to zaplatia spotrebitelia. To plati aj pre poistovne, banky, energeticke podniky, a co ja viem koho este..
Samozrejme ze sa to premietne do cien.
Snad si tento stat nemysli, ze si ludia nechaju siahnut na svoje disponibilne prostriedky.
tak maržu to áno ale zisk si žiadna firma nemôže naplánovať ani nevie.
Dáša_
04.06.12,15:12
tak maržu to áno ale zisk si žiadna firma nemôže naplánovať ani nevie.

zažila som nepriamo jeden podnik, ktorý mal materskú firmu v zahraničí. Sťažoval sa riaditeľ, že čo má robiť, jednoducho materská firma naplánovala každý rok o 15% viac čistého zisku a nezaujímalo ju, ako to on dosiahne. Bolo na nom, čo urobí, či zvýši obrat, zdvihne ceny, zníži náklady.... Časť zisku mu potom ostala a časť išla materskej firme.
profesional
04.06.12,16:08
Budes sa cudovat, ale vo velkych firmach sa planuje zisk. On to ma uplne jednoduchy dovod. Plan buduceho zisku ma vplyv na cenu akcii. Lebo akcionarov, hlavne aj tych buducich zaujima navratnost cez vyplacane dividendy. Lebo to ma jeden z hlavnych vplyvov na cenu akcii. Takze ano, prognostikuje a planuje sa zisk, nie marza.
pavol54
04.06.12,18:03
Budes sa cudovat, ale vo velkych firmach sa planuje zisk. On to ma uplne jednoduchy dovod. Plan buduceho zisku ma vplyv na cenu akcii. Lebo akcionarov, hlavne aj tych buducich zaujima navratnost cez vyplacane dividendy. Lebo to ma jeden z hlavnych vplyvov na cenu akcii. Takze ano, prognostikuje a planuje sa zisk, nie marza.
Aj vo fukušime?
Ice dive
04.06.12,18:39
čo sa tomu čudujete, každý veľký podnik si plánuje zisk a iné položky (náklady, rezervy, zisk..)... napr. aj štát plánuje jednotlivé položky svojho príjmu napr. aj výška vyzbieraných pokút za dopravné priestupky je plánovaná pri schvaľovaní štátneho rozpočtu... ako štát vie, koľko ľudí napácha aké priestupky a v akej výške...???
pavol54
10.06.12,09:40
Rád by som videl chudobného a živoriaceho živnostníka ktorý platí preddavky na daň z príjmu. Kto platí preddavky na daň príjmu ? Asi sa budem pýtať ynteligentov z SDKU
pavol54
10.06.12,11:19
§34 zdp, platenie preddavkov na daň ak je známa daňová povinnosť 1659,70 to znamená že základ dane je 8735€/12 = 728€ za mesiac. No ja keby som mal základ dane 8735 tak vhodne investujem do rozvoja firmy. Tak o akých chudákoch to ten Frešo v diskusii trepal?