janecek3
03.06.12,18:27
Zdravim,
mam pozastavenou zivnost do konce roku 2015. Ale protoze jsem byl platca DPH, urcila mi spravkyna dane II. kvartal 2012 jako posledni zdanovaci obdob DPH. Neni mi sice jasne proc, ale budiz.
---
Mam v majetku firmy dve auta, obe odpisane a chtel bych je nasledne preradit z ICO na Rodne Cislo.
Otazka zni, zda musim obnovit zivnost na toto zdanovaci obdobi, protoze budu platit DPH. Obavam se, ze po mne okamzite skoci Socialka a Zdravotna, abych platil odvody za ten mesic. Zda se mi to obrovsky nepomer mezi hdnotou tech aut a naslednym postihem za otevreni zivnosti.
Pracuji ted jako zamestnanec.
Je nejaka moznost to obejit ??
IvoM
04.06.12,12:39
Janecku, môžem ťa potešiť, určenie posledného zdaňovacieho obdobia na obdobie po ukončení/prerušení živnosti je bežná vec a slúži na vysporiadanie pri ukončení DPH, pre Teba z toho vyplývajú len povinnosti podľa §81, najmä §81.6. Keďźe však ZC oboch aut je 0,- tak z tohto pohľadu Ti žiadna povinnosť na DPH nehrozí a už vôbec nie otvátrať živnosť či platiť odvody. Jednoducho ak nemáš žiadne zásoby ani neodpísaný majetok, tak len zaškrtneš x na DPH za 2Q/2012 a je "po ptákách"