pozdenka
04.06.12,09:20
Ahojte poraďáci, mám problém, s ktorým si neviem rady, a preto chcem poprosiť skúsenejších ako na to? Zrealizoval sa obchod medzi firmami A,B,C. Firma A dodala tovar firme B. Firma B tento predala s montážou firme C. Platbu ale uskutočnila firma C priamo firme A. Ako to mám prosím vás vysporiadať vo firme B? Keďže nedisponujem žiadnym dokladom a visia mi v účtovníctve ako pohľadávky voči C, tak aj záväzky voči A. Ďakujem vopred za odpovede.
promont maja
04.06.12,12:34
... takže firma A má zaplatenú vyššiu čiastku ako sama vyfaktúrovala = dodanie tovaru s montážou? ... hoci dodala iba tovar bez montáže? ... skús uviesť pre názornosť aj čísla ...
IvoM
04.06.12,13:22
... takže firma A má zaplatenú vyššiu čiastku ako sama vyfaktúrovala = dodanie tovaru s montážou? ... hoci dodala iba tovar bez montáže? ... skús uviesť pre názornosť aj čísla ...
Tiež ma to napadlo, takže som ani neriešil odpoveď.
pozdenka
05.06.12,09:23
presne tak. uvádzam čísla pre ilustráciu. Firma A dodala tovar v hodnote 9000 firme B. Tá (firma B) tento tovar namontovala, takže fakturovala firme C 15000. A firma C poslala firme A peniažky v dvoch platbách a to 9000 + 6000. Tak podľa mňa firma A nemá k čomu priradiť 6000 Eur. a ja nemám vo firme B čo priradiť k faktúre od A na 9000, a ani k vystavenej faktúre na firmu C vo výške 15000.
Neviem, či to je dosť zrozumiteľné.