terry
14.02.06,10:27
Aký zákon uparvuje to, keď sa mi predávajúci do 30dní nevyjadrí k mojej reklamácii ? Bol som reklamovať nohavice a doteraz ( viac ako za 30 dní ) som nedostal žiadne upovedomenie o riešení reklamácie. Chcem si len potrvdiť to, že keď sa k tomu nevyjadrí tak uzná reklamáciu ako opodstatnenú a môžem žiadať vrátenie peňazí. Nechcem tam vyzerať ako truhlík a chcem to mať pekne ošetrené nejakým paragrafom. Dúfam, že som to nestrelil mimotemy , ale keď tu je taký mišung :):):):)
díky za rady (po práci sa chcem ísť hádať do obchodu ) :D
evina
14.02.06,09:34
Aký zákon uparvuje to, keď sa mi predávajúci do 30dní nevyjadrí k mojej reklamácii ? Bol som reklamovať nohavice a doteraz ( viac ako za 30 dní ) som nedostal žiadne upovedomenie o riešení reklamácie. Chcem si len potrvdiť to, že keď sa k tomu nevyjadrí tak uzná reklamáciu ako opodstatnenú a môžem žiadať vrátenie peňazí. Nechcem tam vyzerať ako truhlík a chcem to mať pekne ošetrené nejakým paragrafom. Dúfam, že som to nestrelil mimotemy , ale keď tu je taký mišung :):):):)
díky za rady (po práci sa chcem ísť hádať do obchodu ) :D
Príjemný relax po práci:
Je to zákon o ochrane spotrebiteľa č. 634/1992 v znení zákona 616/2004 Z.z. § 19:
4/ Predávajúci alebo ním poverený pracovník rozhodne o reklamácii ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o chybu, ktorú nemožno odstrániť.

Ešte doplním § 623 OZ:


§ 623
1/ Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať.
2/ Ak ide o iné neodstrániteľné vady, má kupujúci právo na primeranú zľavu z ceny veci.
Velettka
14.02.06,09:40
Mala som takýto problém, ale s topánkami. Preslo asi 32 dní od reklamácie a stále nebola vybavená, tak som tam nabehla, ze podla zákona o ochrane spotrebitela mám nárok na vrátenie penazí a ze chcem peniaze. Pani mi nechcela nič vyplatit, lebo vraj reklamácia ešte nie je vybavená. Tak som jej povedala, v poriadku, ale dnes píšen na Obchodnú inšpekciu a že nech sa tešia..... Pani po vyslovení slova "Obchodná inšpekcia" zbledla a peniažky mi vyplatila :-))))))))))

Inak príjemné hádanie :-)))):D
ormika
14.02.06,09:51
Pridám moju skúsenosť s reklamáciou. Pred vianocami som si kúpila protialergické náušnice za 300 Sk, boli to také gulôčky, a dva týždne po vianociach mi jedna gulôčka odpadla. Samozrejme som to išla reklamovať a vôbec som neupela. Možno som ani nemala uspieť, neviem. Majiteľ obchodu mi povedal, že mi reklamáciu neuzná, lebo náušnice som mohla nosiť v kabelke a tým mi tá gulka mohla odpadnúť. Tak zobral sekundové lepidlo, gulôčku nalepil a ja som s takými náušnicami odišla. Samozrejme než som prišla domov, znovu to odpadlo a ja som ich šmarila do kazetky. Boli to síce náušnice viacmenej lacné, ale čo na tom, ide o princíp a právo odberateľa. Tak neviem, poradí niekto či som mala nárok na reklamáciu? Ďakujem