Jozef Papík
04.06.12,10:17
Dobrý deň.
Chcel by som požiadať o radu.
Súd mne ako otcovi po rozvode zveril syna do výchovy nakoľko matka o neho nejavila záujem a bolo jej milšie užívať si života. Výživné bolo určené na sumu 1000sk, teda cca 34€. Peniaze posiela pravidelne, no syn má už 9. rokov a ja mám s terajšou partnerkou ďalšie 2 deti 6 a 3. Môj príjem je cca 550€ čistom, partnerka je bez práce. Takisto splácam úvery a prakticky živím celú rodinu ja.
Moja EX žije už dlhšiu dobu v Prahe a žije si myslím na dosť vysokej nohe (Dovolenky za posledné 3r.: Mallorca, Abú Dhábi, Chorvátsko, Paríž, Alpy, atď).
Podotýkam že matka absolútne nejaví záujem o syna, on má za matku moju terajšiu partnerku.
Ona odišla (za milencom) keď mal 5mes. a odvtedy ho nevidela a ani nechcela vidieť!

Myslíte že mám požiadať o zvýšenie??? Ak áno tak na koľko asi tak?

Vopred ďakujem za každú radu.
Ivenka
04.06.12,08:41
Samozrejme, že môžeš, koľko je ťažko povedať, ty môžeš dať návrh ale ona bude musieť preukázať svoju výšku príjmu. Je tu veľa na Porade o takom popísané. A určite ak nebolo ešte zvyšované výživné od zverenia a syn nastúpil na školskú dochádzku tak sa to prehodnocuje. Môžeš žiadať aj 2 roky dozadu.
lujza.j
04.06.12,16:49
Dobrý deň.
Chcel by som požiadať o radu.
Súd mne ako otcovi po rozvode zveril syna do výchovy nakoľko matka o neho nejavila záujem a bolo jej milšie užívať si života. Výživné bolo určené na sumu 1000sk, teda cca 34€. Peniaze posiela pravidelne, no syn má už 9. rokov a ja mám s terajšou partnerkou ďalšie 2 deti 6 a 3. Môj príjem je cca 550€ čistom, partnerka je bez práce. Takisto splácam úvery a prakticky živím celú rodinu ja.
Moja EX žije už dlhšiu dobu v Prahe a žije si myslím na dosť vysokej nohe (Dovolenky za posledné 3r.: Mallorca, Abú Dhábi, Chorvátsko, Paríž, Alpy, atď).
Podotýkam že matka absolútne nejaví záujem o syna, on má za matku moju terajšiu partnerku.
Ona odišla (za milencom) keď mal 5mes. a odvtedy ho nevidela a ani nechcela vidieť!

Myslíte že mám požiadať o zvýšenie??? Ak áno tak na koľko asi tak?

Vopred ďakujem za každú radu.
180e.... toľko navrhovala pred dvomi týždňami na 10r dieťa kolízna opatrovateľka....ked "klepkali" platiť výživné mojemu bratovi....