jelenka
04.06.12,12:09
Dobrý deň kolegovia, poprosila by som o odsúhlasenie môjho výkladu. Sme nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby-neverejný poskytovateľ, financovaná štátom. Pri výpočte miezd som si našla že garančné poistenie ako organizácia neodvádzame a keď som študovala tabuľku tak som našla vysvetlenie že garančné poistenie neplatia štátne rozpočtové a štátne príspevkové organizácie, obce, zastupit.úrady a pod.
my ako organizácia sme neštátny-neverejný poskytovateľ, ale sme príspevková organizácia. Pri bližšom študovaní sociálneho zákona som ale nenašla nič čo by mi pomohlo vysvetliť či máme alebo nemáme platiť garančné poistenie. vie mi niekto fundovanejší poradiť? vopred ďakujem za rady
Jana Motyčková
04.06.12,10:32
Garančne poistený nie je zamestnávateľ, na ktorého nemôže byť vyhlásený konkurz podľa §2 zákona 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii. To je :
-štátna rozpočtová organizácia
-štátna príspevková organizacia
-štátny fond
-obec, VÚC
-rozpočtová alebo príspevková organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti obce alebo VÚC
-iná osoba, za ktorej vštky záväzky zodpovedá alebo ručí śtát
-NBS
-Fond ochrany vkladov
-Garanćný fond investícií
A to je všetko.
Podľa toho, čo píšete, nie ste štatna príspevková organizácia, ani pr.organizácia zriadená obcou alebo VÚC, takže GP platíte.