Haira
04.06.12,13:08
ahojte poradaci.
mam takuto zaujimavu poziadavku od svojho sefa. Chce po mne, aby som spisala dodatky k pracovnym zmluvam s tym, ze sa zamestnanci zavazuju v pripade vypovede a su povinni zaucit svojho naslednika, tak aby vedel vykonavat pracu na 100%. Nezda sa Vam to trosku pritiahnute za vlasy? Akoze mna to dost nastvalo, lebo presne teraz som v tej situacii. Dohodla som sa s konatelom (nie s tymto, co mi dal tuto blbu poziadavku), ale s konatelom, ze neodidem za mesiac, aj ked mam nato pravo (vypovedna doba), ale ze pockam dva mesiace, kym najdeme nahradu a zaucim ju. Moja dobra vola a nakoniec to chce tento chytrak pouzit proti mne a este mi dat podpisat takyto dodatok?! Som v prave myslite? mozem mu to odmietnut??
dakujem za odpovede a nazory
Tweety
04.06.12,11:13
ahojte poradaci.
mam takuto zaujimavu poziadavku od svojho sefa. Chce po mne, aby som spisala dodatky k pracovnym zmluvam s tym, ze sa zamestnanci zavazuju v pripade vypovede a su povinni zaucit svojho naslednika, tak aby vedel vykonavat pracu na 100%. Nezda sa Vam to trosku pritiahnute za vlasy? Akoze mna to dost nastvalo, lebo presne teraz som v tej situacii. Dohodla som sa s konatelom (nie s tymto, co mi dal tuto blbu poziadavku), ale s konatelom, ze neodidem za mesiac, aj ked mam nato pravo (vypovedna doba), ale ze pockam dva mesiace, kym najdeme nahradu a zaucim ju. Moja dobra vola a nakoniec to chce tento chytrak pouzit proti mne a este mi dat podpisat takyto dodatok?! Som v prave myslite? mozem mu to odmietnut??
dakujem za odpovede a nazory
Áno, to zaškolenie je len na dobrej vôli zamestnanca,(veď za to zamestnáv. nezaplatí, či?) ale viem, že takto to funguje vo viacerých firmách. Takže aj ten dodatok k PZ nie je kóšer so ZP.
Haira
04.06.12,11:18
tlak mi stupol na 200 fakt, precitala som si povinnosti zamestnanca v ZP, a nic tam nie je, ved akoby aj mohlo byt, je to chore, aby som rucila za niekoho ineho... jasne, ze mi to zamestnavatel nezaplati... tweety dakujem za nazor, idem si zapalit a nasledne odpisem sefovi, ze odmietam co i len spisovat nieco take, nieto este podpisat to.
Indeed
04.06.12,11:21
Pripajam sa k názoru nado mnou,

pracovno-právne vzťahy rieši platný zákonník práce a jeho novelizácie.

Ak je tam zakotvená takáto povinnosť zamestnanca, potom to treba dodržať ,

ak nie je , tak nech sa o zaškoľovanie stará zamestnavateľ.
Hansa
04.06.12,11:23
-ja napíšem takto: aj keď v dobrej viere na 100 % zaučíš svojho nástupcu, nemôžeš predsa zaručiť, že on tú prácu bude vykonávať na sto percent.
Je to len na vzájomnej dohode zamestnávateľa a odchádzajúceho zamestnanca.
kukučka
04.06.12,11:31
Spojila si dokopy dve veci, nenapísala si síce svoju pozíciu vo firme, ale napísanie dodatkov ku zmluvám je bežná práca.* Konateľovi si sľúbila, že ostaneš mesiac dlhšie, chceš to slovo zrušiť, podpísala si dohodu? Predpokladám, že chceš svoju prácu v poriadku odovzdať a slušne sa s firmou rozísť.
Skús sa ešte raz porozprávať s tým, že ukončíš pracovný pomer uplynutím výpovednej lehoty a zaúčať môžeš na dohodu. Je na tebe, nakoľko firme veríš.

* K obsahu dodatku sa radšej nevyjadrím.
Haira
04.06.12,11:38
dakujem za prispevky a rychle odpovede, som rada ze som tu a vzdy mi viete poradit :)
Haira
04.06.12,11:42
kukučka, spojila som dve veci dohromady, lebo so sebou vecne suvisia... spisat dodatok sice mozem, ale kedze nebude nijak podoprety paragrafom mam si len vymysliet, ze proste zaucis zamestnanca lebo som ti to kazal?!... dohodli sme sa ze ostanem o mesiac dlhsie a ze pomozem aj najst nahradu aj zaucit, ziadnu dohodu ani vypoved som tym padom este nepodpisovala, chcem odist k 1.8... brala som to ako dobre slovo, fajn, vyjdeme si v ustrety... preto sa mi nepaci zrazu taketo jednanie, to je cele
kukučka
04.06.12,11:49
Asi ťa riadne vytočil, zhlboka dýchaj a dokonč svoju prácu. Nedaj sa dobehnúť, ale ani ty sa nesnaž nikoho dobehnúť, nestojí to zato, ver mi. Zachovaj si chladnú hlavu a čistý štít.
veronikasad
07.06.12,12:16
ahojte poradaci.
mam takuto zaujimavu poziadavku od svojho sefa. Chce po mne, aby som spisala dodatky k pracovnym zmluvam s tym, ze sa zamestnanci zavazuju v pripade vypovede a su povinni zaucit svojho naslednika, tak aby vedel vykonavat pracu na 100%. Nezda sa Vam to trosku pritiahnute za vlasy? Akoze mna to dost nastvalo, lebo presne teraz som v tej situacii. Dohodla som sa s konatelom (nie s tymto, co mi dal tuto blbu poziadavku), ale s konatelom, ze neodidem za mesiac, aj ked mam nato pravo (vypovedna doba), ale ze pockam dva mesiace, kym najdeme nahradu a zaucim ju. Moja dobra vola a nakoniec to chce tento chytrak pouzit proti mne a este mi dat podpisat takyto dodatok?! Som v prave myslite? mozem mu to odmietnut??
dakujem za odpovede a nazory
Pracovný pomer zamestnanca končí uplynutím výpovednej doby. Myslím, že takýto dodatok je v rozpore so zákonníkom práce.
Neviem na akej pracovnej pozícii pracuješ, v každom prípade by malo byť v tvojom záujme, aby si v rámci možností ku dňu skončenia prac.pomeru svoju prácu ukončila a odovzdala preberacím protokolom svojmu nástupcovi.
Ak budeš mať dostatok času po skončení prac.pomeru, môžeš pristúpiť na dohodu - chodiť zaúčať nového zamestnanca. Zamestnávatel ti to ale nemôže nijako nariadiť ani ťa za nesplnenie tejto úlohy postihnúť.