rolandV
04.06.12,13:50
Zdravím všetkých poraďákov,
mám možno trochu podobný problém aký sa tu už riešil, ale predsa tých špecifík je dosť veľa takže som otvoril novú tému.

Na ruiny „rodinného domu“ bolo vydané búracie povolenie. Je možné „súvisiace stavby“ stojace na tom istom dvore (hospodárske budovy bez súpisného čísla a LV) zbúrať na základe toho jedného búracieho povolenia vydaného na uvedený „rodinný dom“?

Situácia je takáto:
Kúpil som pozemok (dvor a zastavané plochy a nádvoria) s ruinami starého kamenného rodinného domu a „súvisiacich“ hospodárskych budov.

Rodinný dom (jeho zvyšky) bol zapísaný na osobitnom liste vlastníctva a mal pridelené súpisné číslo. Ostatné „súvisiace“ hospodárske budovy stojace na dvore sú bez súpisných čísiel a neboli vedené na liste vlastníctva (len pri parcelách je uvedené že na nich stoja budovy bez súpisného čísla a takisto sú tieto stavby zakreslené v katastrálnej mape).

Tieto „stavby“ resp. ich zvyšky neboli predmetom kúpno-predajnej zmluvy pozemku. Predávajúci ale pred kúpou-predajom pozemku podpísali žiadosť o povolenie na zbúranie spomínaného „rodinného domu – zvyškov“ s tým, že stavbu zlikvidujem ja ako nový vlastník pozemku na vlastné náklady. Tak sa aj stalo. Búracie povolenie som vybavil a ruiny rodinného domu som zlikvidoval. Obecný úrad potom zrušil súpisné číslo a následne na katastri zrušili list vlastníctva na tento „dom“.

1. Chcel by som teda vedieť či možno priľahlé hospodárske budovy bez súpisného čísla a LV, resp. ich zvyšky skutočne považovať za stavby súvisiace s uvedeným „rodinným domom“ (stoja na jednom dvore, ale samostane - nemajú spoločné múry).

2. Je možné ich zbúrať v rámci toho jedného búracieho povolenia, ktoré bolo vydané na zbúranie „rodinného domu“?

3. Ak treba vybavovať nové búracie povolenie, koho mám uviesť ako vlastníka budov keď tieto hospodárske budovy nie sú zapísané na liste vlastníctva (a určite ani nikdy na LV neboli).

Na dokreslenie situácie uvádzam že z jednej z týchto „súvisiacich hosp. stavieb“ sú len zvyšky múrov, a druhá je v dezolátnom stave znemožňujúcim jej akékoľvek užívanie a de facto aj rekonštrukciu.

Ďakujem za všetky odborné rady