nemozna
04.06.12,21:17
Mám problém so zamestnancom. Nahlásil mi tržbu - zálohu na tovar od zákazníka ale neodovzdal. Je to prevádzka mimo sídla firmy. Vyhovára sa, že zabudol a pod. Vždy to bol spoľahlivý zamestnanec, veľa pre našu firmu urobil ale toto? Čo s tým urobiť?
Andy Kralik
04.06.12,19:28
Vždy to bol spoľahlivý zamestnanec, veľa pre našu firmu urobil..

A nie je to len tým že skutočne zabudol? Stáva sa.
Ivana Š
04.06.12,19:34
stáva sa, že sa zabudne - ja osobne mám dva debilníčky - do jedného píšem čo treba spraviť a do druhého kde mám prvý mimotemy

teraz vážne
ide o to koľko sa vyhovára - dva dni? týždeň mesiac?
a má podpísanú hmotnú zodpovednosť?
terezamaria
04.06.12,19:34
Mám problém so zamestnancom. Nahlásil mi tržbu - zálohu na tovar od zákazníka ale neodovzdal. Je to prevádzka mimo sídla firmy. Vyhovára sa, že zabudol a pod. Vždy to bol spoľahlivý zamestnanec, veľa pre našu firmu urobil ale toto? Čo s tým urobiť?
Prečo by Ti hlásil tržbu, keby ju nechcel odovzdať?
Keby ju nenahlásil, tak beriem, že zálohu chcel zatajiť, ale takto určite zabudol tržbu poslať. Pre jeden omyl - zabudnutie by som spoľahlivého zamestnanca neodsúdila.
nemozna
04.06.12,19:36
Vyhovára sa cca týždeň. Je to proste čudné. Nemá podpísanú HM, ale je na prevádzke sám. Čakám na tie peniaze.






n
terezamaria
04.06.12,19:45
Vyhovára sa cca týždeň. Je to proste čudné. Nemá podpísanú HM, ale je na prevádzke sám. Čakám na tie peniaze.








n
Tak on Ti ich neposlal, ani keď si mu pripomenula, že tá nahlásená tržba ešte nie je u Teba? To by bolo iné kafe, bolo by potrebné asi napísať viac podrobností.
nemozna
04.06.12,19:55
Áno. Dnes som mu to povedala, aby na to nezabudol. Peniaze neposlal. Už raz sa stalo, že sa vyhovoril, že ich stratil. Potom ich našiel a poslal - bolo to v poriadku. Je mi to nepríjemné, ale je to podozrivé. Asi bude najlepšie priamo sa ho spýtať, že aký má problém. Či? Alebo mu rovno povedať, že očakávam, že to zajtra dá do poriadku a hotovo.
Ivana Š
04.06.12,20:03
akože stratil - a potom našiel? :confused:
nemozna
04.06.12,20:18
Vysvetlil to tak, že ich mal v obálke a tú niekde nechal - u kamoša, zamenil si to s inou obálkou.

Jednoducho vysvetlil - peniaze boli - neriešila som to.
kukučka
04.06.12,20:24
Súdiac podľa názvu témy si už rozhodnutá. Ty nepotrebuješ odpoveď, ale uistenie, že ho máš pokarhať, alebo rovno vyhodiť.
Nezabudni na hmotnú zodpovednosť.
Ivana Š
04.06.12,20:25
no tak teraz to rieš
príde mi to také čudné - tržbu zabudnúť v obálke u kamoša

my sme vo firme riešili a išli do vývrtky, keď nám nesedel stav pokladne a tým, čo bolo na páske s dennou uzávierkou o 1 € komu sme zle vydali, málo či veľa, kde sa to mohlo stať...
neviem si predstaviť, že tržbu by sme majiteľovi neodovzdali