Veronika Klimakova
05.06.12,07:35
dobrý den , chcela by som sa informovat ako mám postupovat alebo čo robit , či prípadne čo očakavat od následnej situácie do ktorej som sa dostala .Pred zhruba mesiacom som podala návrh na zvýšenie výživného , kedze dcérka má 9 rokov navštevuje 2triedu základnej školy a moj ex platí už 5 rokov 50 eur ..kedže sa s ním dohodnut nedalo mimosudne tak som dala návrh na 200 pretože mal dostačujuci príjem ..on sa na prvé pojednávanie nedostavil , odovodnil to tým že nemal dostatok času si zohnat potvrdenia o príjme a pod.. teraz ale o dva týždne neskor si vybavil že mu v práci daju výpoved a vyhráža sa a smeje do tváre že teraz nebude musiet platit , to už nehovoriac o tom že malú nabláznil pred dvomi týždnami že by chcel striedavu starostlivost a zrazu ani z toho nič .. za odpoved vopred dakujem .
mattto
05.06.12,06:23
nič sa nepýtaš :)

súd vo všeobecnosti prihliada na potreby dieťaťa a na schopnosti rodičov zabezpečiť si príjem. Súd rovnako prihliada z akého dôvodu je rodič nezamestnaný, ak je nezamestnaný. Každý rodič musí prispievať na výživu svojho dieťaťa aspoň minimálnym výživným.
Veronika Klimakova
05.06.12,06:31
no ale ak účelovo dá výpoved v práci , dva týždne potom čo sa na jedno pojednavanie nedostavil a druhé ešte len bude 12 juna ?? prihliada sa aj na to ?? alebo zase majú práva sviniari ako vzdy !!!??
mattto
05.06.12,06:37
no ale ak účelovo dá výpoved v práci , dva týždne potom čo sa na jedno pojednavanie nedostavil a druhé ešte len bude 12 juna ?? prihliada sa aj na to ?? alebo zase majú práva sviniari ako vzdy !!!??

áno prihliada, ale konanie o výživnom veľmi závisí od sudcu, ten má v týchto konaniach veľký priestor na vlastný úsudok
Veronika Klimakova
05.06.12,06:50
Takže mi zostáva len čakat a dúfat?.. tak to som teda zvedavá , ak po nom dovtedy neskočím z tmavej uličky :((
mattto
05.06.12,06:53
Takže mi zostáva len čakat a dúfat?.. tak to som teda zvedavá , ak po nom dovtedy neskočím z tmavej uličky :((

nikto nevie, aké dôkazy predložia účastníci a ako súd rozhodne, takže jedine čakať
Ivenka
05.06.12,07:16
Mne sudkyňa prihliadla na to, že pracoval len sezonne, cca 8 mesiacov a zbytok mal podporu a výživné mi zvýšila.
Ale môže sa stať, že ho znížia ak sa bude tváriť, že je trvalo nezamestnaný.
Samuel H
07.09.12,08:34
Ahojte,
a ja potrebujem sa poradit,
prvom rade nehnevajte sa, este som sa dobre nenaucil po slovensky, som z Casablance.

spoznal som jednu zenu a mali sme spolu sex 1x. po dvoch mesiacov mi oznamila ze je tehotna, navrhol som aby sme isli do nemocneci ale nechcela, mam taku smolu, ze porodila dvoch chlapcov takze platim vyzevne aj ked mi neda pokoj, stale ma otravuje, rozbila mi okno na aute, vypichla mi gumy skratka horor. podotykam, ze sme spolu nikde nechodili iba raz sme sa stretli v Bare. Teraz som dostal papier zo sudu, ze chce zvysit vyzevneho, poradte prosim ako mam postupovat. dakujem