JaroSwawe
05.06.12,09:00
Zdravím Vas

Všimol som si, že auta s osobnou prepravou vobec nevymyzli, tak sa pýtam ako je možne že dalej jazdia. Ja mam nove auto a cez výkend by som ho chcel dať pred náš podnik, kde sa konajú zábavy, aby mohol jazdiť tak ako taxi alebo tak ako jazdia na preprave osob. Chcel by som si urobiť aj taxi službu, ale pokial to nieje nutne, tak ju nechcem....aj tak som nevydel taxameter nikdy zapnuty, taxikari stale jazdia na starých autach a jazdia ako blbci, nafajčene, smrad, bordel v aute.

Tak čo mam robiť, mam si zriadiť taxislužbu a priplatiť alebo je ešte nieaka možnosť ako jazdiť prepravu osob ?
profesional
05.06.12,07:57
Odporucam v prvom rade zacat viac citat. Ked uz nic ine, vylepsis si pravopis. Lebo nehnevaj sa na mna, ale ako moze dospely clovek napisat v slove VIKEND tvrde Y? A co to slovo NEVYMIZLI? Ako mozes dat po M tvrde Y? A rovnako ako mozes v slove NEVIDEL tak tvrde Y?
Ja neviem, ale ze by boli vybrane slova uz zrusene? Ze by som nieco nepostrehol?

Ale skusim tvojim pravopisom napisat nejaku peknu vetu.

Cez vYkend som vYdel ako zmYzlo auto na urcene na prepravu.
Zita5
05.06.12,08:26
JaroSwawe
05.06.12,08:46
Nespomínam, že by som sa tu pýtal na otázky – aký mam pravopis ? mal by som viac čítať ? neviete prečo píšem ako dement ? Tak nechápem prečo tu riešiš niečo čo mňa osobne vôbec nezaujíma. Čo ak mam dysortografiu ? Čo ak si ma teraz urazil alebo ponížil a je mi to nepríjemne ? Myslíš si že týmto pomáhaš, keď buzeruješ ľudí a robíš z nich idiotov ? Vieš aká je pravda ? Písal som to na mobilnom prehliadači, cez Opera mini v autobuse. A vieš prečo ? lebo nemám toľko času ako ty sliediť na webe a zapĺňať si svoje ego buzerovaním.
JaroSwawe
05.06.12,08:48
Ďakujem za normálnu odpoveď Zita5 (http://www.porada.sk/member.php?u=1113)
Economic
06.06.12,05:25
Zdravím Vas

Všimol som si, že auta s osobnou prepravou vobec nevymyzli, tak sa pýtam ako je možne že dalej jazdia. Ja mam nove auto a cez výkend by som ho chcel dať pred náš podnik, kde sa konajú zábavy, aby mohol jazdiť tak ako taxi alebo tak ako jazdia na preprave osob. Chcel by som si urobiť aj taxi službu, ale pokial to nieje nutne, tak ju nechcem....aj tak som nevydel taxameter nikdy zapnuty, taxikari stale jazdia na starých autach a jazdia ako blbci, nafajčene, smrad, bordel v aute.

Tak čo mam robiť, mam si zriadiť taxislužbu a priplatiť alebo je ešte nieaka možnosť ako jazdiť prepravu osob ?

Zitka ti dala úplne komplexnú odpoveď. Zhrniem to, už na toto nestačí Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, ale Povolenie v zmysle novej legislatívy. Takéto vozidlo musíš ako podnikateľ mať prihlásené na DÚ, platiť daň z MV, podávať k DzMV daňové priznania.
VieraPopluharova
06.06.12,05:46
Jaro,

prepáč, Zitka Ti dala linky na zákony, ktoré si treba prečítať a potom sa začať rozčuľovať, ak si ich prečítaš a nebude Ti v nich niečo jasné, tak sem cituj zákon a paragraf a dievčatá ochotne vysvetlia, no s aroganciou tu nepochodíš, vieš každá sme si všetky problémy museli naštudovať samé, za svoje vlastné peniaze, roky sa učíme a ak chceš radu, myslím, že slušnosť je prvoradá a môžeš sa na mňa hnevať koľko chceš, inak Zitka a Economic tu patria medzi najlepšie.....
Zita5
06.06.12,06:19
Vierka a nebol to omyl resp.nejaké nedorozumenie prideliť v príspevku č.5 neužitočný bod , však ja tam nevidím nič zlé ...citujem príspevok č.5

Ďakujem za normálnu odpoveď Zita5 (http://www.porada.sk/member.php?u=1113)


Ja som mala za to, že zadávateľ tie linky zahliadol a predpokladám, že si ich preštudoval a riadne poďakoval.
To že v príspevku č.2 a v príspevku č.4 si vymenili názor, to ja prehliadam a nevšímam si .
VieraPopluharova
08.06.12,05:55
Opravujem, omylom som klikla na neužitočné.....chcela som súhlasím
VieraPopluharova
08.06.12,06:00
Zitka,

prepáč, ospravedlňujem sa a ďakujem za upozornenie, nechcela som kliknúť na neužitočné, ale na súhlasím, len som písala príspevky a klikala cez mobil a tam akosi už nie som veľmi doma, no už mám opäť laptop, tak sa mi to nestane, to vieš závislák od porady, keď sa nudí v čakárni u lekára a má ešte brýle do dialky miesto na čítanie, takže ďakujem i ostatným za pochopenie.
No už mi to nejde zmeniť.
Zita5
08.06.12,06:37
Ja som to vyrovnala :)
JaroSwawe
14.06.12,16:55
No ved jasne, ja som ti podakoval :-DD
JaroSwawe
14.06.12,16:55
Pohoda :-)
JaroSwawe
14.06.12,17:03
Teraz som z toho jeleň, lebo tie prispevky ma všade doplietli :-) .....tak možem si urobiť tu osobnu prepravu či nie :-)
Economic
14.06.12,18:16
Urobiť si osobnú prepravu pri splnení platnej legislatívy samozrejme môžeš. Konkrétny zákon sa tu práve preberá.