Urbanova Darina
05.06.12,10:31
Dobrý deň, vie mi niekto prosím poradiť ako postupovať až pracovníčka pri skončení pracovného pomeru po priznaní ID nad 70 % požiadala o vyplatenie odchodného, kým k nemu však došlo zomrela. Ďakujem.
veronikasad
05.06.12,08:42
O odchodné sa nežiada, je naň zákonný nárok.
Urbanova Darina
05.06.12,08:57
Ďakujem, ja som nedala do dotazu že pracovníčka skončila 4.2 2012, začiatkom mája jej prišiel výmer s mierou nad 70 % a koncom mája umrela, komu vyplatím, keď teraz sa platí aj odvod a do ZP ju prihlásiť už nemôžem.
veronikasad
05.06.12,09:01
Ďakujem, ja som nedala do dotazu že pracovníčka skončila 4.2 2012, začiatkom mája jej prišiel výmer s mierou nad 70 % a koncom mája umrela, komu vyplatím, keď teraz sa platí aj odvod a do ZP ju prihlásiť už nemôžem.
Odkedy jej bol priznaný ID ? (nie je dôležitý dátum doručenia výmeru)


§ 76a
Odchodné
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2012-a.html#hore)

(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, predčasný starobný dôchodok alebo
starobný dôchodok.

(2) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odchodné podľa odseku 1, ak zamestnanec požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo do desiatich pracovných dní po jeho skončení.
Urbanova Darina
05.06.12,09:04
od 5. 2.2012 , len sme nevedeli ,až po doručení koľko % jej priznajú