ethan123
05.06.12,09:51
Ahojte,
Nepredavam tovar, ponukam sluzby a platby prijmam aj posielam len cez bankovy ucet (samozrejme uz sa stalo ze som platil v hotovosti prijmovy / vydajkovy doklad). Cez bankomat som si pocas celeho obdobia vyberal hotovost, ktora sa zauctovala do pokladne. cca 10 000 eur. Ako by som mal zlikvidovat stav pokladne. Ako to znizit? Ak mi druha firma vystavy faktury, budem musiet platit 30 % ako odmenu. Je niake lepsie riesenie? Dakujem.
IvoM
05.06.12,09:05
To je chronický problém jednoosobových sro, kde spoločník pristupuje k peniazom v sro ako SZČO a okrem toho väčšinou v nich ani nie je zamestnaný a na otázku načo vyberá peniaze keď nemá skoro žiaden hotovostný výdaj je odpoveď že z niečoho predsa musí žiť. Ak firma nemá záväzky voči spoločníkovi /364,365/, okrem pôžičky spoločníkovi to nie je možné riešiť bez externých dokladov. Robiť to cez fingované faktúry je vždy riziko a pokiaľ v 30% odmene nie je aj DPH tak je to hlúposť. Osobne by som takúto situáciu riešil postupne, napríklad vyplatením zisku z pokladne len dokladovo, účtovaním dokladov v pokladni /hoci aj nedaňových ako napr. repre obed s klientom/ ktoré samozrejme nebudú skutočne preplatené.