usiatko
05.06.12,10:59
Dobrý deň, chcela by som sa informovať.....Predávala som auto a dostala som zálohu,auto som rezervovala a už som odmitala dalších kupujúcich, no ale potom mi pán zavolal s tým že auto už nechce že si kupil ine a teraz žiada vrátenie zálohy....existuje nejaký zákon o tom že porušil dohodu a odstupil od nej a tým pádom som stratová a záloha ostáva v prospech predávajúceho teda mne?
Tweety
05.06.12,09:08
Dobrý deň, chcela by som sa informovať.....Predávala som auto a dostala som zálohu,auto som rezervovala a už som odmitala dalších kupujúcich, no ale potom mi pán zavolal s tým že auto už nechce že si kupil ine a teraz žiada vrátenie zálohy....existuje nejaký zákon o tom že porušil dohodu a odstupil od nej a tým pádom som stratová a záloha ostáva v prospech predávajúceho teda mne? Pozri tu, niečo také sa tu už riešilo.
http://www.porada.sk/t195009-p5-zaloha.html#post2074518
usiatko
05.06.12,09:33
Ja potrebujem vediet § podla ktorého Záloha uhradená za účelom rezervácie tovaru je po zrušení objednávky samostatne nevratná a stane sa zmluvnou pokutou.
Tweety
05.06.12,09:41
Ja potrebujem vediet § podla ktorého Záloha uhradená za účelom rezervácie tovaru je po zrušení objednávky samostatne nevratná a stane sa zmluvnou pokutou.
A mali ste spísanú zmluvu?
usiatko
05.06.12,11:12
Je spísaná ale on ju ešte neprišiel podpísať...a ani doklad o tom že mi uhradil zálohu si neprišiel prevziať
Tweety
05.06.12,13:11
Je spísaná ale on ju ešte neprišiel podpísať...a ani doklad o tom že mi uhradil zálohu si neprišiel prevziať
AK ju nepodpísal, akokeby ani nebola.
mattto
05.06.12,13:49
Ja potrebujem vediet § podla ktorého Záloha uhradená za účelom rezervácie tovaru je po zrušení objednávky samostatne nevratná a stane sa zmluvnou pokutou.


žiaden takýto právny predpis neexistuje, jedine v zmluvných podmienkach ste si mohli dojednať podmienky zmluvnej pokuty