Jozef Mihál
05.06.12,11:15
Vážení používatelia DRAK-a na mzdy. Dovoľte mi oznámiť Vám niekoľko noviniek, ktoré Vás budú určite zaujímať.

Asi ste si už všimli, že po "vynútenej" prestávke som sa vrátil na Vašu obľúbenú stránku a znova som začal prispievať do DRAK-a. Pripomeniem, že zo súčasnej pozície poslanca NRSR je možnosť písania do DRAK-a výhrou pre Vás používateľov - získate cenné informácie najmä o zmenách legislatívy najrýchlejšie, ako to bude možné. Pre mňa je cenná spätná väzba vo forme otázok a nastolených problémov - Vaše otázky sú inšpiráciou na návrhy týkajúce sa zmien v legislatíve na prospech ľudí - zamestnancov, zamestnávateľov, drobných podnikateľov atď.

V týchto dňoch sa zameriavam na doplnenie podrobného a úplného komentára k Zákonníku práce. V letných mesiacoch budem aktualizovať komentár k zákonu o sociálnom poistení a k zákonu o zdravotnom poistení. Pri predpokladanom veľkom množstve zmien, ktoré vláda predloží do Národnej rady na jeseň, sa naša pozornosť od septembra upriami na pripravované zmeny v Zákonníku práce, zákone o dani z príjmov, v odvodoch atď.

Novou autorkou v malom ale silnom kolektíve prispievateľov do DRAK-a je JUDr. Vlasta Husáriková. JUDr. Vlasta Husáriková od roku 1972 do roku 1990 pôsobila ako podniková právnička a venovala sa oblasti pracovného práva a hospodárskeho práva. Od roku 1991 pôsobila na Ministerstve práce a sociálnych vecí v oblasti legislatívy pracovnoprávnych vzťahov a zamestnanosti. Publikačnú činnosť v tomto období vykonávala najmä v oblasti legislatívy zamestnanosti a sporadicky sa venovala aj prednáškovej činnosti v oblasti pracovného práva a zamestnanosti. Od roku 2000 do apríla 2012 pôsobila ako generálna riaditeľka sekcie legislatívy na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

JUDr. Husáriková sa bude v DRAK-ovi venovať témam z pracovno-právnej oblasti. Do týchto dní stihla napísať časť komentárov k Zákonníku práce (http://www.porada.sk/tags/index.php?tag=/zakonnik-prace/) a komentár k zákonu o kolektívnom vyjednávaní (http://www.porada.sk/t195364-zakon-o-kolektivnom-vyjednavani-s-komentarom.html). V týchto dňoch pripravuje komentár k zákonu o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci.

Aj naďalej je aktívnou autorkou Vám dobre známa lektorka RNDr. Janka Motyčková, najmä k témam týkajúcim sa sociálneho a zdravotného poistenia a nedávno DRAK-a posilnila aj Ing. Viera Mezeiová (MFSR), ktorá sa venuje témam zákona o dani z príjmov - fyzické osoby.

Verím, že tieto zmeny prijmete pozitívne a zachováte nám Vašu priazeň - za to sa Vám odvďačíme množstvom aktuálnych a užitočných informácií a komentárov.

5.6.2012, Jozef Mihál
TAXISPB
06.06.12,06:07
nič lepšie nás používateľov draka nemohlo stretnúť.:)
DanielaSL
06.06.12,06:18
Som to mala tušenie..že sa mi vyplatí Draka zaplatiť.....;):)
AnnaK1953
06.06.12,07:36
super!
Dajanka
06.06.12,07:52
tiež sa vytešujem, že mám objednaného Drak-a. Bude to veľké plus pre nás účtovníkov.
Dajanka
06.06.12,07:56
výborná správa, ďakujem. Uľahčí to našu každodennú prácu.:)
piškot
06.06.12,10:11
..super..tiež sa teším že budú informácie z prvej ruky a pohotovo...
Badko
06.06.12,11:26
Už som aj ja začala lutovať, že som si Draka zaplatila ale teraz ---- super
Timka1
06.06.12,14:15
Som to mala tušenie..že sa mi vyplatí Draka zaplatiť.....;):)


Danka, ja som ho nikdy ani nezrušila, p. Janka Motyčková mala dobré príspevky :-)
promont maja
06.06.12,14:26
... teším sa ... chýbal tu na porade náš p. Mihál ... ale teším sa aj na naše dámy ...
Tinika
06.06.12,14:49
tesim sa ze porada zase bude ako predtym :D
JanoL
07.06.12,04:53
Danka, ja som ho nikdy ani nezrušila, p. Janka Motyčková mala dobré príspevky :-)

Súhlasím

Jano
Dáša_
07.06.12,04:58
Keď chcem položiť otázku, kde vlastne to môžem urobiť?
Richard
07.06.12,07:00
Buď v tejto téme:
http://www.porada.sk/t37548-vase-zelania-na-vypracovanie-otazok.html

alebo ku ktorejkoľvek téme v DRAKovi
ekofin
07.06.12,12:42
Aj ja sa pripájam k ostatným, som veľmi rada, že sa kolektív rozrastá a vrátil sa p. Mihál.
gokko
08.06.12,09:04
už aj mám predplatné . Pánovi Mihálovi želám veľa pracovných úspechov a ďakujem za všetko, čo doteraz urobil.
katjab
08.06.12,17:42
súhlasím s Timka1 č. 10
Katarina
11.06.12,15:39
Danka, ja som ho nikdy ani nezrušila, p. Janka Motyčková mala dobré príspevky :-)

Súhlasím, a okrem toho, že mala dobré príspevky aj veľmi rýchlo a kvalitne reagovala na dotazy. Teším sa však na skvalitnenie Draka, pri neustálych zmenách v zákonoch je to veľká pomôcka. Ďakujem.
marčelina
12.06.12,07:15
To je skvelé, tak veľa veľa síl.
Maryen
12.06.12,19:56
Veľmi sa teším. určitú dobu už tu bolo menej príspevkov ale teraz dúfam, že všetko bude ako predtým. Som rada, že sa vrátil p. Mihál. Keby ostal ministrom, aj tak by som na neho mala prosbu, ale takto to bude super. teším sa
Jeseň života
13.06.12,08:16
Tešíme sa , želáme veľa úspechov.
Ančika
18.06.12,09:25
Teším sa hlavne na rady, ako využívať (nie zneužívať) všetko, čo nám zákony umožňujú a dovoľujú. My, obyčajní smrteľníci, to nevieme tak pohotovo posúdiť a napokon ani nemáme čas sledovať všetky možnosti a súvislosti.
pešková
24.01.19,07:45
Dobrý deň prajem, chcem sa poradiť, zamestnanec v Bezpečnostnej agentúre , pracuje tam 15 rokov , je na PN-ke od mája 2018, a vo Februári 2019 chce požiadať o dôchodok. Ako má postupovať má ukončiť PN-ku a nastúpiť do práce a tak požiadať o odchod do dôchodku a požiadať o odchodné. Môže ho zamestnávateľ prepustiť bez odchodného ?
ďakujem Iveta
Jana Motyčková
24.01.19,08:37
Ak chce žiadať o starobný dôchodok, môže mu bežať aj zamestnanie aj PN. Zamestnávateľ ho prepustiť len tak kôli starobnému dôchodku nemôže. Ak spĺňa podmienky na odchodné, musí odchodné dostať. Ak bude na PN a bude žiadať o starobný dôchodok, ten mu priznajú, ale začnú mu ho vyplácať, až keď prestane poberať nemocenské.