Renkka Dargajova
05.06.12,11:19
Zdravim chcem sa opytat ci mi neviete poradit ako zacat s vyzivnym. Pred mesiacom som sa odstahovala s dcerkou od muza no nedal mi na malu ani cent. Ja nemam vysoky prijem a dcerka ma bezlepkovu dietu takze naklady na stravu su vyssie. Dakujem
ivka70
05.06.12,09:30
Sud mozes poziadat o urcenie vyzivneho aj pocas trvania manzelstva.
Obrat sa na socialne oddelenie Uradu prace, socialnych veci a rodiny, pomozu ti so spisanim ziadosti.
Renkka Dargajova
05.06.12,10:13
Dakujem velmi pekne ivka70 za odpoved.
Renkka Dargajova
05.06.12,10:34
A vtedy sa urcuje aj kto bude mat dieta v starostlivosti?
mattto
05.06.12,11:11
A vtedy sa urcuje aj kto bude mat dieta v starostlivosti?

úprava rodičovských práv a povinností (výživné, zverenie, styk, zastupovanie) sa určuje na čas PO rozvode v rozvodom konaní, avšak ak sa rodičia nevedia dohodnúť, môže sa na návrh rozhodnúť aj na čas DO rozvodu. Toto rozhodnutie sa potom mení novými výrokmi v rozvodom konaní
Renkka Dargajova
15.06.12,21:12
Tak dnes som dala na sud navrh na vyzivne. co bude dalej nasledovat?co ma caka?
mattto
15.06.12,21:56
Tak dnes som dala na sud navrh na vyzivne. co bude dalej nasledovat?co ma caka?

ak návrh netreba upraviť, alebo doložiť nejaké listiny, tebe bude doručované uznesenie o ustanovení kolízneho opatrovníka dieťaťu (ÚPSVaR), poučenie účastníka konania. Odporcovi bude doručované uznesenie o ustanovení KO, tvoj návrh a poučenie účastníka konania s tým, aby sa k návrhu vyjadril. Buď sa vyjadrí alebo nie - dôležité je, aby mu bol návrh doručený. Podľa jeho vyjadrenia (či súhlasí s návrhom alebo nie), súd vytýči pojednávania. Kolíznemu opatrovníkovi bude tiež doručený tvoj návrh.
Renkka Dargajova
16.06.12,07:04
Dala som tam styk neobmedzeny pretoze sme sa dohodli ze 3 dni ked som v praci je s nou on a vecer ju donesie a 3 dni ked mam volno tak ju mam ja.Da sa to na sude takto vysvetlit ten neobmedzeny styk? No stale ju chce aspon na hodinu aj ked mam volno. Musim mu ju dat?
bubkoch
16.06.12,07:10
Dala som tam styk neobmedzeny pretoze sme sa dohodli ze 3 dni ked som v praci je s nou on a vecer ju donesie a 3 dni ked mam volno tak ju mam ja.Da sa to na sude takto vysvetlit ten neobmedzeny styk? No stale ju chce aspon na hodinu aj ked mam volno. Musim mu ju dat?

cize nieco na sposob striedavej starostlivosti ...
je mozne ze ti sud ziadne vyzivne neurci, alebo len minimalne ... ja by som urcite nesuhlasil s vyzivnym
Pikoška
16.06.12,11:14
cize nieco na sposob striedavej starostlivosti ...
je mozne ze ti sud ziadne vyzivne neurci, alebo len minimalne ... ja by som urcite nesuhlasil s vyzivnymMôžeš prosím poskytnúť nejaké dôvody, pre ktoré by súd nemal priznať v prípade striedavej starostlivosti výživné?
Renkka Dargajova
16.06.12,11:56
Ale ja nechcem striedavu starostlivost. Ak to ze on ju vybera zo skolky sa chape ze je to striedava starostlivost tak potom to zariadim inak. On je s nou len vonku,k nemu nechce chodit tak si myslim ze to nieje striedava starostlivost alebo sa mylim?
Pikoška
16.06.12,12:12
Ale ja nechcem striedavu starostlivost. Ak to ze on ju vybera zo skolky sa chape ze je to striedava starostlivost tak potom to zariadim inak. On je s nou len vonku,k nemu nechce chodit tak si myslim ze to nieje striedava starostlivost alebo sa mylim?No, ja teda neviem vlastne, čo chceš. Chlap Ti dieťa vyberie zo škôlky, tri dni sa o dieťa stará, keď Ty si v práci, a Ty teda zariadiš všetko - čo? ako? Veď o takom chlapovi, o akom píšeš, sa môže len snívať mnohým vydatým ženám. Asi by mal prísť na Poradu aj on, lebo práva a povinnosti zo Zákona o rodine máte, alebo by ste mali mať primerané. Z toho, čo píšeš mi vychádza, že je akoby ten Tvoj ešte stále pod papučou.:)
bubkoch
16.06.12,17:16
Môžeš prosím poskytnúť nejaké dôvody, pre ktoré by súd nemal priznať v prípade striedavej starostlivosti výživné?

ja som nenapisal ze sud by nemal priznat vyzivne ... citaj poriadne !
napisal som ze pri striedavej starostlivosti JE MOZNE ze sud neprizna vyzivne ...
ale v tomto pripade asi teda o striedavu nejde ...
lujza.j
16.06.12,18:09
cize nieco na sposob striedavej starostlivosti ...
je mozne ze ti sud ziadne vyzivne neurci, alebo len minimalne ... ja by som urcite nesuhlasil s vyzivnym
pred pár týždňami odklepli kolegovi striedavku, aj ked v jeho prípade ide o viac ako striedavku.....dve deti po 90e na každé....spätne doplatiť 830e......odvolal sa....sudkyňa vôbec nezohľadnila, že aj ked do rozsudku neprispieval keš...prispieval inak....
Pikoška
16.06.12,18:19
ja som nenapisal ze sud by nemal priznat vyzivne ... citaj poriadne !
napisal som ze pri striedavej starostlivosti JE MOZNE ze sud neprizna vyzivne ...
ale v tomto pripade asi teda o striedavu nejde ...Čítať som sa naučila už v materskej škole, a tie výkričníky si ponechaj doma pre deti. Ja som sa slušne pýtala, aké argumenty by mohli prichádzať do úvahy pre prípad nepriznania výživného pri striedavej starostlivosti. A v tomto prípade nevie ani zadávateľka o čo ide. Iba som využila zadanie, aby som dostala odpoveď. Neužitočné je hneď za užitočným:) Ale to Ty už poznáš.;)
bubkoch
16.06.12,18:35
Čítať som sa naučila už v materskej škole, a tie výkričníky si ponechaj doma pre deti. Ja som sa slušne pýtala, aké argumenty by mohli prichádzať do úvahy pre prípad nepriznania výživného pri striedavej starostlivosti. A v tomto prípade nevie ani zadávateľka o čo ide. Iba som využila zadanie, aby som dostala odpoveď. Neužitočné je hneď za užitočným:) Ale to Ty už poznáš.;)

no tvoja otazka mala zniet naopak:
ake su dovody aby sud pri striedavej starostlivosti urcil vyzivne ? :)

§62 Zakona o rodine
(6) Ak je maloleté dieťa zverené do striedavej osobnej starostlivosti rodičov, súd pri určení výživného prihliadne na dĺžku striedavej osobnej starostlivosti každého rodiča alebo súd môže rozhodnúť aj tak, že počas trvania striedavej osobnej starostlivosti rodičov výživné neurčuje.

teda sud urci vyzivne, ak dlzka striedavej starostlivosti kazdeho rodica je rozdielna, alebo napr. ked je to potrebne na vyrovnanie zivotnej urovne dietata u jedneho z rodicov
bubkoch
16.06.12,18:37
co sa rozculujes nad nejakym vykricnikom ???
Renkka Dargajova
17.06.12,05:35
To ze ju vyberie zo skolky a o hodinu ju donesie ku mne podla mna nieje starostlivost.len ju vyberie zo skolky to je vsetko.my sme sa dohodli ze ja mu ju nebudem zakazovat ale ked on je s nou 3 dni ked som v praci tak ja s nou chcem byt ked mam volno a nie ze kazdy den ju bude brat vonku na hodinu. Pod papucou urcite nieje to ja som bola doteraz, a pochybujem ze by mi ho nejaka zena zavidela. tak potom si zariadim skolku bez toho aby ju vyberal. Myslela som ze tym ze sa takto dohodneme tak to bude ok. Ale na sude to asi zmenim lebo ja striedavku nechcem,mala je s nim len vonku.
Renkka Dargajova
17.06.12,05:38
A aby bolo jasne o co mi ide: S dcerou je muz vonku kazde tri dni takze nezakazujem stretavky s nou ale peniaze mi na nu neda. Proste chcela som vediet na co mam a nemam v takejto situacii pravo. Nechcela som tu riesit aky je on Super Muz ani nic podobne.
Pikoška
17.06.12,05:41
Ďakujem Ti veľmi pekne bubkoch. A ja som sa nerozčuľovala, len na tie výkričníky som už pristará.:)
ivuliatko
17.06.12,05:43
Určite máš nárok na výživné - veď jej platíš škôlku, bývanie, oblečenie, stravu atď. a to všetko môžeš na súde dokladovať.
Renkka Dargajova
17.06.12,06:26
Teraz po prispevkoch co tu su sa obavam ze muz bude bojovat za striedavu starostlivost,kedze je s nou kazde 3 dni. Asi som sa nemala takto dohodnut. Uz mam chaos z toho vsetkeho. on malu vybera no k nemu domov nechce ist a ani spat.A teraz ju chce aj ked mam volno a vyhraza sa ze je to protizakonne ze mu ju nechcem dat.Ale ved ju ma kazde 3 dni tak podla mna to nieje,ci?
Xanti
17.06.12,06:54
Teraz po prispevkoch co tu su sa obavam ze muz bude bojovat za striedavu starostlivost,kedze je s nou kazde 3 dni. Asi som sa nemala takto dohodnut. Uz mam chaos z toho vsetkeho. on malu vybera no k nemu domov nechce ist a ani spat.A teraz ju chce aj ked mam volno a vyhraza sa ze je to protizakonne ze mu ju nechcem dat.Ale ved ju ma kazde 3 dni tak podla mna to nieje,ci?
Ale no kočka, to čo máte vy nie je žiadna striedavá starostlivosť.
To by musela u teba bývať 3 dni, u neho bývať 3 dni alebo teda rovnaký počet dní .. týžden u teba týžden u neho ... to že ju vyberie zo školky či školy, a trávi s ňou hodinku dva denne čas neznamená že je to striedavá starostlivosť.
Za tú hodinu jej neopere, nevyspí sa u neho, nenakrmy ju. Už teraz máte neobmedzené stretávanie čo sa týka styku dieťaťa s otcom. A toto neobmedzené stretávanie je o tom,
že po dohode ( tú máte ) otec je s dieťaťom. Ak určí súd , tak mu určí jeden každý druhý víkend. A všetko navyše bude záležať na tvojej dobrej vôli. Teraz to závisí od dohody Vás dvoch.

Si sa pýtala, či ju môže žiadať aj ked ju ty vyberáš zo škôlky/školy no žiadať môže ale je to na základe vašej dohody. Ak mu povieš , nedám Ti ju na hodinku. Tak další deň, ked budeš v práci Ti on povie, vieš čo teraz ju nechcem zabezpeč si vyzdvihnutie zo školy škôlky ako len chceš.

Je to o dohode. A nárok na výživné máš.
Renkka Dargajova
17.06.12,08:38
Dakujem Xanti tak uvidim co bude zajtra lebo presne to ocakavam ze mozno naschval ju nevyberie. on mi vcera vykrikoval ze to ze mu ju nechcem dat cez volno tak to robim protizakonne. No podla mna by to mohol povedat keby som mu ju vobec nedavala ale je s nou kazde 3dni. Tak uvidim ako to dopadne a kedy ta vojna na sude zacne.
Pikoška
17.06.12,10:10
Dakujem Xanti tak uvidim co bude zajtra lebo presne to ocakavam ze mozno naschval ju nevyberie. on mi vcera vykrikoval ze to ze mu ju nechcem dat cez volno tak to robim protizakonne. No podla mna by to mohol povedat keby som mu ju vobec nedavala ale je s nou kazde 3dni. Tak uvidim ako to dopadne a kedy ta vojna na sude zacne.
Milá Renka, ja len pre upresnenie. Vy ste stále manželia. A potom riešenie akejkoľvek starostlivosti, striedavej či inej je zmätočné. V súčasnosti máte rovnaké práva a povinnosti, pokiaľ súd na návrh niektorého z Vás nerozhodne inak. Ty si sa odsťahovala. O žiadnu striedavú a ani inú starostlivosť sa nejedná. V tomto čase má otec zákonné právo na dieťa kedykoľvek chce s dieťaťom byť. A samozrejme na jeho výchovu a život prispievať primerane, rovnako sa na jeho výchove aj podieľať. Pri určení výživného, na zverejnenie dieťaťa do starostlivosti po prípadnom rozvode manželstva súd prihliada na všetky okolnosti daného prípadu. Takže sa baviť o výživnom pred rozvodom je v poriadku ak neprispieva, a ak by bola výchova Tvojho dieťaťa ohrozená manželovým správaním tak môžeš podať návrh na predbežné opatrenie. V tomto čase, žiaľ, nemôžeš byť sudcom a určovať ešte manželovi všetky podmienky. Tie mu určí súd a obaja budete zo zákona povinní tieto podmienky dodržiavať.
Renkka Dargajova
17.06.12,10:40
Mila Pikoska. Tak navrh na vyzivne som uz podala. pracovnicka na UPSVaR mi ho napisala a je tam aj to ze chcem malu do osobnej starostlivosti. Ja viem ze ma na nu prava kym sud neurci inak ale nie kazdy den ja si tiez chcem spravit s malou program bez toho aby som ho rusila lebo on sa s nou chce ist kolobezkovat okolo bloku.Verila som ze ta nasa dohoda bude v pohode no nevyzera to tak.
Renkka Dargajova
17.06.12,10:42
Ja mu vobec neurcujem podmienky. To skor on mne chce urcovat ze bude s malou kedy sa jemu zachce bezohladu na mna.
Pikoška
17.06.12,10:45
V pohode Renka, a na súde bude sudca počúvať Teba, ale aj Jeho! Tu sme od NEHO nepočuli nič.Držím Ti palce.
P.S. Dnes je Deň OTCOV, tak som to trošku vyvážila.:)
Renkka Dargajova
17.06.12,11:32
Ja viem a on velmi rad rozprava a prehana tak na to som pripravena.Dakujem,snad to dopadne dobre a bude konecne klud
rrastino
08.07.12,14:47
držím palce