hornak.ebsr
05.06.12,13:32
Dobrý deň,

popravde nechce sa mi veľmi pracne hľadať vo všetkých smerniciach a volať na všemožné úrady. Tak možno ma niekto navedie na správnu cestu.

Jedná sa o dovoz olivového oleja z krajiny EU. Čo všetko je potrebné splniť, vybaviť, ... (Colná správa, RUVZ, ŠVPS, ...) Úplne stačí keď ma niekto navedie na stránky alebo zákony, ktoré o tejto komodite pojednávajú.

Dovoz bude treťou stranou na náklady Slovenskej spoločnosti.

Veľmi pekne ďakujem
profesional
07.06.12,10:15
Co sa tyka dovozu, tak nemusis vybavovat absolutne, ale absolutne nic. Lebo EU je jeden otvoreny hospodarsky priestor, tj. je tu jednotny priestor obehu tovarov (az na nejake tie vynimky - zbrane a pod.). V zasade je to to iste ako by si sa pytal ze co potrebujes pre dovoz olivoveho oleja z Kosic do Bratislavy. Odpoved je: v podstate nic.

Ak ten olivovy olej chcesd tu pustit do obehu, vztahuju sa na teba tie iste podmienky ako na hocikoho domaceho ak chce pustit do obehu potravinarsky produkt, bez ohladu na to ci je vyrobeny v SR, alebo nie.
hornak.ebsr
07.06.12,10:22
Co sa tyka dovozu, tak nemusis vybavovat absolutne, ale absolutne nic. Lebo EU je jeden otvoreny hospodarsky priestor, tj. je tu jednotny priestor obehu tovarov (az na nejake tie vynimky - zbrane a pod.). V zasade je to to iste ako by si sa pytal ze co potrebujes pre dovoz olivoveho oleja z Kosic do Bratislavy. Odpoved je: v podstate nic.

Ak ten olivovy olej chcesd tu pustit do obehu, vztahuju sa na teba tie iste podmienky ako na hocikoho domaceho ak chce pustit do obehu potravinarsky produkt, bez ohladu na to ci je vyrobeny v SR, alebo nie.

Dik to som potreboval počuť.