bordzis
14.02.06,11:23
Uvedena tema tu uz bola preberana, ale chcel by som poprosit niekoho, kto ma skusenost s nasledovnym pripadom. Tyka sa este zdanovacieho obdobia 2004 a tiez 2005. Danovnik bol zamestnany do aprila 2004. V maji odisiel do Anglicka a tam aj pracoval az do konca roka. To ze tieto prijmy treba v priznani vynat, nakolko su vysporiadane v Anglicku to som sa uz docital. Ale nie je mi jasne ako to je s odpocitatelnymi polozkami a danovym bonusom. Ma narok len na tie 4 mesiace, ktore robil doma, alebo aj na ostatne mesiace. Dakujem
Milan Benka
14.02.06,10:40
Za 2004 podal DP v Anglicku ? Alebo mu tam vykonali "ročné zúčtovanie??? Máte o tom nejaký doklad ???
Ak áno, potom podajte dodatočné DP za 2004, uvediete tam príjmy zo SR(1-4/2004) ako aj príjmy z ANglicka, započítate daň zapl. v cudzine. V tomto prípade ak splníte podmienku príjmov min vo výške 6*min.mzda máte nárok na DB za celý rok. Obdobne za r. 2005.
Marína
14.02.06,14:27
Daň z UK si započítať nemôže, pretože zo Zmluvy o zamedzení... s UK vyplýva vyňatie a nie započítanie dane.
Milan Benka
14.02.06,17:02
Vďaka za info, nemam poruke tú zmluvu.
bordzis
15.02.06,05:35
... dakujem za odpovede... z anglicka mu poslali tax calculation, takze dan tam ma vysporiadanu. ... tiez si myslim, ze tie prijmy treba vynat, ale nie je mi jasne, ako postupovat s odpocitatelnymi polozkami na danovnika a na jeho zenu, ci ma narok na celych 12 mesiacov. A to iste aj s danovym bonusom.
Marína
15.02.06,14:35
Pripájam:
Zmluva medzi vládou Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky a vládou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska o zamedzení dvojitého zdanenia v odbore daní z príjmu a ziskov z majetku
Marína
16.02.06,16:11
... dakujem za odpovede... z anglicka mu poslali tax calculation, takze dan tam ma vysporiadanu. ... tiez si myslim, ze tie prijmy treba vynat, ale nie je mi jasne, ako postupovat s odpocitatelnymi polozkami na danovnika a na jeho zenu, ci ma narok na celych 12 mesiacov. A to iste aj s danovym bonusom.
Podľa § 11 ods. 1 a) Zák. 595/2003 Z. z. a nasl. je nárok na daňovníka a ak je daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou s trvalým pobytom v SR tak aj:
viď § 11 ods. 1 b) až e) Zák. 595/2003 Z. z. a nasl.