seraffa
05.06.12,16:31
Chcela by som sa opytat, chcela by som si otvorit bazar a mam uz nejaky tovar nakupeny mam k tomu aj blocky ale zivnost este nemam je mozne si tento tovar dat do nakladov a vlastne aj do zivnosti pri jej otvoreni? Dufam ze mi niekto co najskor odpovie.
Este by ma zaujimalo ci nahodou niekto nevie ako je to s nakupom tovaru zo zahranicia od neplaticov cize tyka sa to tovaru z druhej ruky kupovany z ebay z EU. Nikto z nich nieje podnikatel. Je potrebne za tento tovar platit clo? A staci ku zauctovaniu vytlacene potvrdenie o kupe z ebay-u plus asi potvrdenie z uctu o zaplateni???
Economic
06.06.12,04:53
Pokiaľ príjem z daného tovaru zdaníš, jeho nákup si môžeš dať do nákladov.
K zaúčtovaniu bude stačiť vytlačené potvrdenie o kúpe a potvrdenie o úhrade. Ku clu sa neviem vyjadriť, to ma možno niekto doplní.
seraffa
07.06.12,05:07
Zdanis myslis ze si to dam do uctovnictva ci ako??? ze ked to predam na cierno tak nemozem lebo som ta nepochopila... to je samozrejme ze si to dam do uctovnictva ked to predam preto idem otvarat zivnost... mna to zaujimalo preto lebo priatel mi povedal ze ked si otvorim zivnost az od vtedy od kedy mi zacne platit si na jej vykonavanie mozem kupovat tovar ze blocky co si odkladam su mi na nic... cize to je ta hlavna otazka mozem tovar co som kupila niekolko mesiacov pred otvorenim zivnosti si dat do nakladov??? myslim tie blocky kedze tovar bol kupovany z normalnych obchodov- second hand
Economic
07.06.12,09:32
Zdanis myslis ze si to dam do uctovnictva ci ako??? ze ked to predam na cierno tak nemozem lebo som ta nepochopila... to je samozrejme ze si to dam do uctovnictva ked to predam preto idem otvarat zivnost... mna to zaujimalo preto lebo priatel mi povedal ze ked si otvorim zivnost az od vtedy od kedy mi zacne platit si na jej vykonavanie mozem kupovat tovar ze blocky co si odkladam su mi na nic... cize to je ta hlavna otazka mozem tovar co som kupila niekolko mesiacov pred otvorenim zivnosti si dat do nakladov??? myslim tie blocky kedze tovar bol kupovany z normalnych obchodov- second hand

Ak si tovar kúpila pred niekoľkými mesiacmi, kedy si ho predala ? Ak si ho predala v čase pred vydaním Osvedčenia (podnikáš na čierno a podľa teba teda zrejme nijako nezdaňuješ) alebo ho predáš po vydaní Osvedčenia ? Ak ho predáš po vydaní Osvedčenia a teda legálne, tak samozrejme že tržbu zdaňuješ.
Bez urážky, podnikanie bez Osvedčenia o živnostenskom oprávnení neuznávam a nepodporujem. Mysli si o tom čo chceš....
Zita5
07.06.12,09:36
Chcela by som sa opytat, chcela by som si otvorit bazar a mam uz nejaky tovar nakupeny mam k tomu aj blocky ale zivnost este nemam je mozne si tento tovar dat do nakladov a vlastne aj do zivnosti pri jej otvoreni? Dufam ze mi niekto co najskor odpovie.
Este by ma zaujimalo ci nahodou niekto nevie ako je to s nakupom tovaru zo zahranicia od neplaticov cize tyka sa to tovaru z druhej ruky kupovany z ebay z EU. Nikto z nich nieje podnikatel. Je potrebne za tento tovar platit clo? A staci ku zauctovaniu vytlacene potvrdenie o kupe z ebay-u plus asi potvrdenie z uctu o zaplateni???


§ 4
Základ dane
Na začiatok (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-03-2012-a.html#hore)


(4) Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať. U daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý pokračuje v činnosti8) poručiteľa, sa prihliadne aj na zásoby získané z dedičstva po poručiteľovi, ktorý mal príjmy podľa § 6, ak o tieto zásoby bol zvýšený základ dane poručiteľa podľa § 17 ods. 8.
seraffa
07.06.12,09:45
ale ved ja som nic nepisala o tom ze som tovar uz predala, pisala som o tom ze som ho kupila a chcem si otvorit zivnost a tak predavat... nebola tu ziadna otazka o zdanovani alebo nezdanovani bola tu uplne ina otazka na ktoru mi konecne odpovedala ZITA5 ktorej velmi pekne dakujem...
Economic
07.06.12,10:09
ale ved ja som nic nepisala o tom ze som tovar uz predala, pisala som o tom ze som ho kupila a chcem si otvorit zivnost a tak predavat... nebola tu ziadna otazka o zdanovani alebo nezdanovani bola tu uplne ina otazka na ktoru mi konecne odpovedala ZITA5 ktorej velmi pekne dakujem...


V mojej predchádzajúcej odpovedi, bolo to isté, ako píše Zitka priamo vypichnuté zo zákona, ale nevadí.
seraffa
12.06.12,12:33
a je tu niekto uctovnik??? viete mi poradit ako to tam mam zauctovat ako co??? pisem si penazny dennik nerobim to cez software, zaujima ma to ci to mam zauctovat ako celok ze zakupeny tovar dokopy v urcitej hodnote ktoru ma? alebo po kusoch? staci ak mam k tomu len tie blocky? kedze som to kupovala v second handoch a taktiez do buducnosti mi stacia tie blocky??