steken1
05.06.12,18:00
Mám vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, inžiniersky študijný program "Počítačová podpora strojárskej výroby v študijnom odbore výrobné technológie. Vykonal som štátnu skúšku z týchto predmetov:
Simulácia diskrétnych procesov, Spracovanie technologických informácií a Programovanie NC strojov.
Môžem na základnej škole učiť predmet informatika a technická výchova? Po skončení DpŠ by som mohol byť kvalifikovaný učiteľ informatiky? VŠ vzdelanie I. stupńa som ukončil štátnymi skúškami z týchto predmetov: Pružnosť a pevnosť a Automatizácia a riadenie. Berie sa do úvahy aj prvý stupeň VŠ?
Onko
05.06.12,18:20
Po skončení DPŠ by si mal kvalifikáciu na stredoškolského učiteľa, nie na základnú školu. Teda aspoň ja to mám napísané na vysvedčení a nemyslím, že za 5 rokov sa v tom niečo zmenilo.

Či by to bola kvalifikácia na predmet Informatika, to nie je také jednoznačné, ja by som to obhajoval tým, že aj keď nemáš odbor informatika a štátnu skúšku z informatiky, ale máš niekoľko semestrov a skúšok z predmetu informatika. Ak by na danej strednej škole potrebovali skutočného učiteľa informatiky (a nie nejakého prerobeného telocvikára), tak si myslím, že by nerobili caviky, boli by len radi, že niekto chce ísť učiť a bez problémov by sa to dalo uhrať na 11. platovú triedu (ja mám :)).