Lydka Li
05.06.12,19:33
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či je potrebné sa registrovať v Česku ako platca DPH, ak na slovensku som platca DPH. Budem v Česku vykonávať služby - montáž, avšak fakturovať to budem na slovenskú firmu. Investor je český.
Ďakujem
Juras66
05.06.12,18:20
Nemusíš, o akú montáž ide? To je dosť podstatné z pohľadu DPH.
Lydka Li
05.06.12,18:24
je to montaz sklenenych fasad a veci okolo toho na jednom business centre v brne
Juras66
05.06.12,18:30
je to montaz sklenenych fasad a veci okolo toho na jednom business centre v brne
takze ide o montaz vztahujucu sa na nehnutelnost, nedavno som hladal odpovede na podobne otazky, tu sa mozes docitat viac:
http://www.porada.sk/t179868-dodanie-tovaru-s-montazou-cez-subdodavatela.html

podla mna vy budete fakturovat bez DPH s tym, ze danova povinnost prechadza na prijemcu sluzby, teda čr investora, treba to uviest na fakture.
Lydka Li
05.06.12,18:38
lenze ja to budem fakturovat slovenskej firme a nie ceskej..
SilMar Group
05.06.12,19:07
lenze ja to budem fakturovat slovenskej firme a nie ceskej..

V tomto prípade nemáš na koho preniesť daňovú povinnosť a keďže daňová povinnosť je podľa §16/1 v ČR, je potrebné sa informovať tam, ako postupovať. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa tam budeš musieť registrovať a odviesť daň v ČR.
Lydka Li
05.06.12,19:31
dph aj dan z prijmu?
SilMar Group
06.06.12,07:26
dph aj dan z prijmu?

nie, toto sa týka len DPH!!!

Ak by ti však v ČR vznikla povinnosť stálej prevádzkárne, tak tam budeš musieť zdaňovať príjmy z ČR a celosvetové príjmy u nás. Treba pozrieť zmluvu o zamedzení dvoj.zdanenia medzi SR a ČR.