peeter22
05.06.12,21:45
Zdravim, doteraz som vykonaval platbu zdravotnej poistovni sekom.
Chcel by som vsak platbu vykonavat prevodom z bankoveho uctu. Zaujimalo by ma, ako v pripade potreby (ZP vytahuje taketo veci aj o X rokov) mam dokazat, ze som naozaj zaplatil poistenie.
Pri seku si aspon ukladam tie utrzki, ako vsak mam postupovat v tomto pripade.
Vyuzivam konkretne mBank, vypisy mi postou nechodia.
veronikasad
05.06.12,19:54
Bankový účet mBank je súkromný alebo podnikatelský ? Máš ho nahlásený na Daňovom úrade ? Chceš cezeň platiť len zdr.poistenie, alebo aj iné platby súvisiace s podnikaním ?
peeter22
05.06.12,22:07
akosi som pozabudol dodat, nejde o podnikanie. Platbu vykonavam, ako fyzicka osoba
Chobot
05.06.12,22:10
Zdravim, doteraz som vykonaval platbu zdravotnej poistovni sekom.
Chcel by som vsak platbu vykonavat prevodom z bankoveho uctu. Zaujimalo by ma, ako v pripade potreby (ZP vytahuje taketo veci aj o X rokov) mam dokazat, ze som naozaj zaplatil poistenie.
Pri seku si aspon ukladam tie utrzki, ako vsak mam postupovat v tomto pripade.
Vyuzivam konkretne mBank, vypisy mi postou nechodia.


V mBake si môžeš aktivovať elektronické výpisy, ktoré ti budú zasielať na tebou uvedený e-mail. Tie si potom môžeš uložiť a v prípade potreby vytiahnuť a vytlačiť trebárs aj za 10 rokov. Nezaberú žiadne fyzické miesto, len pár kilobajtov na tvojom harddisku. Je to ešte lepšie, ako si ukladať poštové poukazy.

A potom, samotný internetbanking mBanky uchováva transakcie roky dozadu. Ja si viem pozrieť operácie od založenia účtu, čo je od decembra 2009.

Ak budeš potrebovať preukázať úhradu poistného, stačí uviesť presné detaily platby - čísla účtov, variabilný a špecifický symbol a sumu.