Dixxinka
06.06.12,08:39
Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o radu.

Som zamestnaná v jednej akciovej spoločnosti, ktorá má dlhotrvajúce existenčné problémy. Majitelia nám oznámili že sa spoločnosť bude zatvárať a úplne rušiť a dali nám podpísať také vyhlásenie, že sme všetci zamestnanci boli poučení o hromadnom prepúšťaní, k dňu 30.6. Vyhlásenie bolo treba podať na úrad práce a preto sme ho všetci bez zaváhania podpísali. Deň na to nám zamestnávateľ oznámil že sa spoločnosť asi nebude rušiť ale len prevádzať na nových majiteľov, ale že on nevie. A teda oficiálne výpovede sme nedostali.

Mzdárka nám vypočítala odstupné. Zamestnávateľ mne (ako účtovníčke) povedal, že:
Ver. 1 - že tu budem musieť (na rozdiel od ostatných) odpracovať ešte 1-2 mesiace podľa potreby, za čo budem mať mzdu z toho odstupného. Za túto verziu som mu oznámila že nech sa v takom prípade pripraví na moju PNku ...

Ver. 2 - že ma prepustí s odstupným a následne ma spätne príjme do zamestnaneckého pomeru na dohodu. Tu som trochu zaváhala ale pravda je taká že mi môže na výplatu poslať 0,00 Eur - akože zápočet s neoprávnene vyplateným odstupným.

Celkovo je tu taká situácia, že človek nevie, či si má alebo nemá hľadať novú robotu, aby teda neprišiel o to odstupné, či ho vyhodia, kedy ho vyhodia, nemôžeme si plánovať dovolenky na leto ... JE TOTO NORMÁLNE? Ako sa voči tomuto máme brániť? Viete mi poradiť čo mám ako účtovníčka urobiť preto aby aj robota bola hotová a aby som dostala zaslúžené odstupné, za predpokladu že nebudem robiť zadarmo?

Ďakujem za váš čas a odpovede!