janulka1978
06.06.12,09:19
Dobrý deň, poprosím Vás o vyjadrenie sa k nasledujúcemu:

SZCO koncí 30.06.2012 svoju cinnost, mala zamestnaneho jedneho dohodara, podávala mesacne prehlady. Kedy podat rocne hlasenie? Hned v júli alebo až 31.03.2013?

Dakujem
Anja111
06.06.12,08:04
Dobrý deň, poprosím Vás o vyjadrenie sa k nasledujúcemu:

SZCO koncí 30.06.2012 svoju cinnost, mala zamestnaneho jedneho dohodara, podávala mesacne prehlady. Kedy podat rocne hlasenie? Hned v júli alebo až 31.03.2013?

Dakujem

Ja som podávala až v termíne do 31.3. nasledujúci rok... Prehľady som už nepodávala, len som dala oznámenie na DU, že SZČO už nepodniká a nikoho nezamestnáva...
(Teoreticky je taká možnosť, že SZČO zmení rozhodnutie a bude ešte niekoho do konca roka zamestnávať, takže to má aj logiku...)
evuša
15.07.12,11:36
Upozorňujem účtovníkov na povinnosť podať ročné hlásenie o príjmoch zo závislej činnosti aj za rok 2012 a to do 31. 3. 2013 aj napriek tomu, že tieto hlásenia podávame od 1. 1. 2012 už mesačne. Totižto niekto múdry vo vláde, kto túto povinnosť vymyslel, akosi pozabudol zrušiť povinnosť podávať aj ročné hlásenie. Ďalší skvelý príklad toho, že naši zákonodarcovia sú banda neschopných ale dobre platených štátnych úradníkov z našich daní, ktorých jediným cieľom je čím ďalej tým viac rozširovať už aj tak prebujnelú a zbytočnú administratívu.
Tweety
15.07.12,11:42
Upozorňujem účtovníkov na povinnosť podať ročné hlásenie o príjmoch zo závislej činnosti aj za rok 2012 a to do 31. 3. 2013 aj napriek tomu, že tieto hlásenia podávame od 1. 1. 2012 už mesačne. Totižto niekto múdry vo vláde, kto túto povinnosť vymyslel, akosi pozabudol zrušiť povinnosť podávať aj ročné hlásenie. Ďalší skvelý príklad toho, že naši zákonodarcovia sú banda neschopných ale dobre platených štátnych úradníkov z našich daní, ktorých jediným cieľom je čím ďalej tým viac rozširovať už aj tak prebujnelú a zbytočnú administratívu.
Trošku poopravím, hlásenie nepodávame mesačne, len ročne. Mesačne, predtým kvartálne, zasielame prehľad.
truch
15.07.12,14:15
.....či už je to hlásenie, alebo prehľad, sú to ďalšie zbytočné papiere, to má evuša úplnu pravdu:(
piškot
31.08.12,05:07
..máte pravdu dievčatá ale nerozčulujte sa u nás je to tak..a dnes je posledný prazdninový piatok tak si ho užite..pekný deň..
wbi
18.09.12,10:27
Dobrý deň, našli ste už tlačivo, xml schému alebo txt schému k ročnému hláseniu za rok 2012?
Soňula
11.10.12,10:17
Dobrý deň, našli ste už tlačivo, xml schému alebo txt schému k ročnému hláseniu za rok 2012?

Aj ja by som potrebovala toto tlačivo, aby som na to nezabudla. Existuje?
veronikasad
11.10.12,10:19
Aj ja by som potrebovala toto tlačivo, aby som na to nezabudla. Existuje?
Sprav si uzlík na vreckovke ...
sobubo
21.03.13,13:00
Zdravím,

na stránke DR som našiel, že ročné Hlásenie za rok 2012 treba podať až do 30.4.2013 Máte to prosím niekto overené na Danovom? Celkom by mi to bodlo keby to bola pravda.
Katarína111
21.03.13,13:13
áno hlásenie za rok 2012 sa podáva do 30.4.2013
Melnick
21.03.13,13:24
kn-alka
21.03.13,13:40
Zdravím,

na stránke DR som našiel, že ročné Hlásenie za rok 2012 treba podať až do 30.4.2013 Máte to prosím niekto overené na Danovom? Celkom by mi to bodlo keby to bola pravda.

Daň z príjmov
§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia


(1) Daňové priznanie (§ 32 a 41), prehľad [§ 39 ods. 9 písm. a)] alebo hlásenie [§ 39 ods. 9 písm. b)] podáva daňovník miestne príslušnému správcovi dane.

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inakDaňové priznanie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia a hlásenie sa podáva do konca apríla po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca, za predchádzajúci kalendárny mesiac. V lehote na podanie daňového priznania alebo hlásenia je povinný platiteľ dane, daňovník, dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu122aa) daň aj zaplatiť. Daňovník, ktorému do lehoty na podanie daňového priznania podľa tohto odseku alebo do lehoty podľa odseku 3 správca dane neoznámil číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, je povinný daň zaplatiť v lehote do ôsmich dní od doručenia tohto oznámenia, ak mu toto oznámenie bolo doručené po lehote na podanie daňového priznania. Rovnaký postup sa použije, ak za osobu, ktorá nemá do termínu na podanie daňového priznania správcom dane oznámené číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, podáva daňové priznanie dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu.122aa)



* červeným písané je už neplatné, bolo nahradeným tým, čo je písané modrým
zaphira
02.04.13,08:56
Áno,za rok 2012 stačí hlásenie podať do 30.4.2013. Informovala nás o tom daňová poradkyňa na školení.
Iwett
04.04.13,11:45
Dobrý deň, vypísala som IV a V oddiel ročného hlásenia a údaje sa mi nepreniesli na str. 2. Vraví mi, že to mám vypísané dobre, ale strana 2 je prázdna. Poradí mi niekto, kde robím chybu? Ďakujem
Melnick
04.04.13,13:10
Daň z príjmov
§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia


(1) Daňové priznanie (§ 32 a 41), prehľad [§ 39 ods. 9 písm. a)] alebo hlásenie [§ 39 ods. 9 písm. b)] podáva daňovník miestne príslušnému správcovi dane.

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inakDaňové priznanie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia a hlásenie sa podáva do konca apríla po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca, za predchádzajúci kalendárny mesiac. V lehote na podanie daňového priznania alebo hlásenia je povinný platiteľ dane, daňovník, dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu122aa) daň aj zaplatiť. Daňovník, ktorému do lehoty na podanie daňového priznania podľa tohto odseku alebo do lehoty podľa odseku 3 správca dane neoznámil číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, je povinný daň zaplatiť v lehote do ôsmich dní od doručenia tohto oznámenia, ak mu toto oznámenie bolo doručené po lehote na podanie daňového priznania. Rovnaký postup sa použije, ak za osobu, ktorá nemá do termínu na podanie daňového priznania správcom dane oznámené číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, podáva daňové priznanie dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu.122aa)



* červeným písané je už neplatné, bolo nahradeným tým, čo je písané modrým

A vieš, že som sa celkom pobavila ? Hneď nad Tvojim príspevkom ..... ó bože , načo sa v čase , keď som nestíhala takmer nič snažím pomôcť?
Ak niekto nepochopil tieto slová, rada ich preložím do jazyka jeho kmeňa. Howg.

Príspevok 12 a hneď za ním príspevok 13
Melnick
04.04.13,17:00
povinnosť pre zamestnávateľa vystaviť a doručiť zamestnancovi doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste zamestnanca za rok 2012

11.02.
11.03.
30.04.











Preklad do reči môjho kmeňa:


Povinnosť vystavenia dokladu o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste
Platiteľ dane má v zmysle § 39 ods. 5 ZDP (http://www.porada.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/ZzSR/ShowRule.ascx&RuleId=0&FragmentId1=4448763&FragmentId2=4673758) povinnosť po skončení roka, kedy zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch rozhodujúcich na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň a dane a na priznanie daňového bonusu.
Zamestnávateľ je povinný doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste nielen vystaviť, ale v súlade s § 39 ods. 5 ZDP (http://www.porada.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/ZzSR/ShowRule.ascx&RuleId=0&FragmentId1=4448763&FragmentId2=4673758) aj doručiť, a to:


na žiadosť zamestnanca do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi. Je predpoklad, že tento zamestnanec bude žiadať o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane. Zamestnanec musí požiadať o vystavenie takéhoto dokladu k ročnému zúčtovaniu pre iného platiteľa najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia;
do konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vykonal ročné zúčtovanie. Dokladom o vyplatenom príjme a zrazených preddavkoch (dane) je v tomto prípade kópia ročného zúčtovania;
ak zamestnanec nepožiada o vystavenie dokladu pre účely ročného zúčtovania pre iného zamestnávateľa ani nepožiada tohto zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania, je predpoklad, že si bude sám podávať daňové priznanie a zamestnávateľ je povinný vystaviť doklad do 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, t. j. najbližšie do 10. 3. 2013.
pekaleka
17.04.13,14:35
Dobrý deň. Mám otázku ohľadom ročného hlásenia, lebo to robím prvýkrát... Do hlásenia ide príjem vyplatený za rok 2012, ale čo sa týka výsledku ročného zúčtovania dane ? Lebo mne dáva výsledok za zamestnancov z ročného zúčtovania dane za rok 2011, ktorý sa vlastne vykonal v roku 2012... teda ak som to pochopila správne, ročné zúčtovanie dane ktoré som robila v tento rok za rok 2012 bude v ročnom hlásení v súhrne až za rok 2013 ? Je to tak ? Ďakujem za odpoveď.
kn-alka
17.04.13,14:40
Áno, hlásenie podávaš podľa všetkých prehľadoch, čo si podala počas roka 2012. A v niektorom prehľade na začiatku roka 2012 si musela mať uvedené údaje o vyplatenom ročnom zúčtovaní za rok 2011. Preto teraz v hlásení na str.2 sa uvádzajú údaje o RZ z roku 2011.
Ivenka
24.04.13,11:34
Ahojte...poprosím Vás o Váš čas.
V Hlásení mám na strane 2 odd.III/D vyplatená zamestnanecká prémia z RZ za rok 2011 - 50,34 Eur to mi sedí s prehľadom.
Ale v časti V. mi dáva ZP 40,23 - teda tohoročnú. Nevyčítala som z pokynov čo tam má byť. Je to v poriadku ?
Ďakujem.
VÍNO NITRA
24.04.13,16:14
Máš to správne.
Ivenka
29.04.13,09:16
Ešte Vás poprosím...preddavky na daň neplatím, takže si nemám od čoho odpočítať ZP. Treba to vyžiadať listom ?
Ďakujem.....
wirgi
29.04.13,18:36
ak ste už vyplatili zamestnaneckú prémiu tak si požiadate o vrátenie v mesačnom prehľade za marec/2013 časť IV.
Ivenka
29.04.13,18:38
UPS to si musím skontrolovať...ďakujem za pomoc....keby niečo ozvem sa zajtra...
bsbs
29.05.13,12:34
Dostali sme výzvu na podanie Hlásenia za rok 2012. Firma však v r. 2012 nebola platiteľom dane z príjmu, čo bolo aj oznámené FS. Je naozaj povinnosť podať Hlásenie za vyššie uvedených okolností?