kate13
06.06.12,09:44
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Mám ped. prax 2,5 roka ešte v rokoch 2001/2003. Potom som pracovala v inej oblasti, v bankovníctve. Teraz sa znova idem zamestnať ako učiteľka, a neviem či mi ešte môžu zarátať 2/3 z nepedagogickej praxe.. poradí mi niekto?
kate13
06.06.12,18:06
Nikto sa s podobným prípadom nestretol?
judita1971
07.06.12,11:12
§ 6 zákona č. 553/2003 Z.z. ods. 2/ znie

Započítaná prax podľa tohto zákona je
a) odborná prax,
b) prax pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú iný charakter ako pracovná činnosť, ktorú ma zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa, túto prax zamestnávateľ započíta v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín.


Zákon ustanovuje maximum - t.j najviac v rozsahu dvoch tretín. Pozri sa do vnútorných predpisov zamestnávateľa ako to majú poriešené. Nemusia ti započítať vôbec. Rozpätie je od 0 do dvoch tretín.
kate13
07.06.12,13:56
Ďakujem pekne, tak len dúfam, že na vyučovanie ekonomických predmetov, bude mať bankovníctvo čo to do seba... uvidíme. Ďakujem.
megyzah
26.06.12,05:37
Prosím, ak si zamestnanec vyžiadal zaslať zápočet rokov na adresu nového pôsobiska priamo na meno mzdárky, môžem to tak urobiť? Daný zamestnanec sa totiž zdržiava v zahraničí. Ďakujem
megyzah
26.06.12,05:47
Prosím, ak si zamestnanec vyžiadal zaslať zápočet rokov na adresu nového pôsobiska priamo na meno mzdárky, môžem to tak urobiť? Daný zamestnanec sa totiž zdržiava v zahraničí. Ďakujem

Prosím, poraďte, bojím sa aby som neporušila niečo z ochrany osobných údajov, na druhej strane nechcem to komplikovať ani zamestnancovi.
Tweety
26.06.12,05:48
Prosím, ak si zamestnanec vyžiadal zaslať zápočet rokov na adresu nového pôsobiska priamo na meno mzdárky, môžem to tak urobiť? Daný zamestnanec sa totiž zdržiava v zahraničí. Ďakujem
Áno, samozrejme, že môžeš.