smatralaka
06.06.12,10:48
Dobry den,

potrebovala by som pomoct. Kolega je povereny soferovat sluzobne auto (nie je vodicom z povolania). Ma odviest kolegov na skolenie z Kosic do Bratislavy a spat. Skolenie trva cca 3hod. Mam mu cas straveny cakanim na kolegov zaratat do odpracovanych hodin? Alebo mu ratam ako odpracovane hodiny len cas ked soferuje?

Dakujem za radu
smatralaka
06.06.12,11:37
podeli sa so mnou niekto o svoje vedomosti, prosim....
smatralaka
07.06.12,08:53
Nikto s tym nema skusenost???
ivka70
07.06.12,08:57
On nerobi nic ine, len sofera na tejto ceste?
Ak ano, tak aj cakanie je sucastou jeho prace. Mal by mat ale soferovanie v naplni prace.
smatralaka
07.06.12,11:12
na tejto ceste nerobi ine ako sofera, ale normalne ma v naplni prace ine veci.
Takze ak tomu spravne rozumiem, tak 5 hod cesta, 3hod ma v Blave volno (caka na kolegyne), 5 hod cesta spat ma odpracovanych 13hod?
terezamaria
07.06.12,11:18
Platíš mu celú dobu, počnúc hodiny výjazdu a končiac hodinou príchodu. Ako by k tomu prišiel, keby musel nadrábať čas, počas ktorého nešoféruje? Príkaz mal byť písomný a do pracovnej náplne by som tiež doplnila, že vykonáva aj funkciu šoféra počas služobných ciest.
smatralaka
07.06.12,12:27
Dakujem za odpoved,
ja som na to pozerala z tej strany, ze za jeden den ma 7 hodin nadcasu a vlastne mu preplacam aj cas ked ma volno a robi si co chce.
ivka70
07.06.12,12:31
Dakujem za odpoved,
ja som na to pozerala z tej strany, ze za jeden den ma 7 hodin nadcasu a vlastne mu preplacam aj cas ked ma volno a robi si co chce.

Kedze jeho pracou v ten den je praca sofera, soferi maju v prac. case aj cakanie.
Ved mnohokrat cakaju na nakladku, vykladku, na presny odchod a pod.
Mohli si to odsoferovat kolegyne, nemuseli by ste mu platit nic
alebo mohli pouzit verejnu dopravu (autobus, vlak).
On ma narok.

V uplnom dosledku ...kolegyne budu pracovat "len" 3 hodiny na skoleni a zaratas im 8 hodin, teda cely den .....
a tiez zvysok casu si v aute robia co chcu :D
terezamaria
07.06.12,20:25
Dakujem za odpoved,
ja som na to pozerala z tej strany, ze za jeden den ma 7 hodin nadcasu a vlastne mu preplacam aj cas ked ma volno a robi si co chce.
Prosím Ťa, veď to ste neposlali šoférovať Vášho vodiča, išiel šoférovať človek s úplne inou náplňou práce. Tým babám, čo boli na školení budeš do pracovného času zarátavať len tie hodiny, ktoré odsedeli na prednáške?