janulka88
06.06.12,11:10
Ahojte,
prosím Vás vysvetlite mi základny rozdiel medzi ŽIVNOSŤou a prácou na DIČ???? pri DIC si nemôže robiť náklady?
Mila123
06.06.12,09:16
uveď konkrétny druh vykonávanej činnosti......
janulka88
06.06.12,09:18
klasiký príklad napríklad obchodný reprezentant...niekto to normálka na živnosť kvôli nákladom a niekto len na DIC. Majú tam nejaké výhody?
srska
06.06.12,09:23
ujasni si:
1. čo je dič: dič = daňové identifikačné číslo pridelené daňovému subjektu po registrácii na miestne príslušnom dú
2. kto je daňový subjekt: fo - živnostník, fo - prenajímateľ nehnuteľnosti, ..... + po - sro, as, ....

k otázke: fo - živnostník - má živnostenský list a je registrovaný v živnostenskom registri - môže mať príjmy aj výdavky - podáva dp
fo - prenajímateľ nehnuteľnosti - nemá živ. list, je registrovaný na dú, pretože to prikazuje zákon. z prenájmu môže mať príjmy aj výdavky - podáva dp

poznámka: to len tak stručne
Katy a R
06.06.12,09:26
SZČO môže mať činnosť podľa Živnostenského zákona (má živnostenský list), alebo aj podľa iných zákonov (predpisov) vtedy ŽL nemá. Ale iné "oprávnenie"

inak názov §6 zák o DzP znie takto:
§ 6 Príjmy z podnikania z inej samostatnej zárobkovej činnosti, z prenájmu a z použitia diela a umeleckého výkonu
janulka88
06.06.12,09:29
je mi jasné že na živnosť je možné si tvoriť náklady....bud paušálne alebo vedením JU....ale pri DIC?? ako mám chápať skutočné výdavky,ktoré ste spomenuli??
Katy a R
06.06.12,09:32
je mi jasné že na živnosť je možné si tvoriť náklady....bud paušálne alebo vedením JU....ale pri DIC?? ako mám chápať skutočné výdavky,ktoré ste spomenuli??
pozri si definíciu SZČO v zákone o DzP!!! - lepšie povedané príjmy podľa § 6 - čo tam všetko patrí.
čo sa výdavkov týka - je jedno, či SZČO má ŽL, alebo má iné oprávnenie .