freew
06.06.12,14:56
Ahojte odstupujem kaviaren a chcem sa opytat co s alkoholom? Mozem ho preberajucemu nechat nebude s tym potom problem ked sa pojdem odhlasit s colnice?
Kvaka
06.06.12,13:48
Môžeš mu liehoviny predať so súhlasom colného úradu, pri splnení podmienky, že osoba, ktorej alkohol predáš, už bude mať vydané povolenie na predaj SBL a ty musíš oznámiť colnému úradu stav zásob ku dňu odňatia povolenia na predaj.
Pozri si k tomu zákon č. 530/2011 o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, najmä § 54 ods. 22.

Osoba, ktorej zaniklo povolenie na predaj alebo oprávnenie na distribúciu, môže predať spotrebiteľské balenie len s písomným súhlasom colného úradu; ustanovenia § 70 ods. 1 písm. t) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2011-530#f7041456) a u) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2011-530#f7041457) sa nepoužijú. Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorej colný úrad odňal povolenie na predaj alebo oprávnenie na distribúciu, je povinná oznámiť colnému úradu v určenej lehote údaje podľa odseku 7 písm. b) alebo odseku 15, a to podľa stavu ku dňu odňatia povolenia na predaj alebo oprávnenia na distribúciu.
Oliwa
06.06.12,15:07
Ahojte odstupujem kaviaren a chcem sa opytat co s alkoholom? Mozem ho preberajucemu nechat nebude s tym potom problem ked sa pojdem odhlasit s colnice?
Žeby si ho vypil? :rolleyes::):D Ale v takom stave potom nechoď na tú colnicu... :D
Ale teraz vážne: ako Ti radí tuto Kvaka nado mnou, ak má už preberajúci povolenie na predaj liehu v spotrebiteľskom balení, môžeš mu ho prenechať, veru tak, Kvak. ;):) Prípadne ďalšie info na stránke www.colnasprava.sk (http://www.colnasprava.sk).
profesional
07.06.12,10:10
Ja rovnako navrhujem vypit ho.
Indeed
07.06.12,10:12
Ja navrhujem urobiť AKCIU za darmo a nallievať okoloidúcim...
Oliwa
07.06.12,19:50
Ja navrhujem urobiť AKCIU za darmo a nallievať okoloidúcim...
mimotemy Čo tak rovno pred úradom vlády - keď je dnes toho Róberta... ;):D
Nemyslím toho Geissena, či ako sa to volá, toho čo mu vraj lezie na nervy, keď naňho žena vykrikuje Róóóóóbert....! :---
Ivana Š
07.06.12,19:52
mimotemy Čo tak rovno pred úradom vlády - keď je dnes toho Róberta... ;):D
Nemyslím toho Geissena, či ako sa to volá, toho čo mu vraj lezie na nervy, keď naňho žena vykrikuje Róóóóóbert....! :---

"vytrhol by som jej hlasivky" mimotemy to myslíš?
Indeed
07.06.12,19:58
to zostane ako pamätný výrok
Oliwa
07.06.12,20:00
Jasnačka, toho... Stačia mi upútavky a mám dosť...
Indeed
07.06.12,20:02
Ahojte odstupujem kaviaren a chcem sa opytat co s alkoholom? Mozem ho preberajucemu nechat nebude s tym potom problem ked sa pojdem odhlasit s colnice?

S alkoholom ktorý si už raz zakupil a vyplatil možeš robiť čo len chceš ...

Možeš ho darovať niekomu /naliať/ , možeš ho vyliať do kanala , zapaliť , naliať do nádrže auta
všetko možné, len jedno nesmieš : dať ho neplnoletým osobam
lujza.j
07.06.12,20:08
ale ved oni sú takí zlatí....
Oliwa
08.06.12,04:57
S alkoholom ktorý si už raz zakupil a vyplatil možeš robiť čo len chceš ...

Možeš ho darovať niekomu /naliať/ , možeš ho vyliať do kanala , zapaliť , naliať do nádrže auta
všetko možné, len jedno nesmieš : dať ho neplnoletým osobam
Indy, tak toto nikdy... ako fyzická osoba áno, ale právnická nie...