kubistok1
06.06.12,16:08
Zdravím všetkých,
potreboval by som poradit. Kúpil som s.r.o. na základe zmluvy o prevode obchodného podielu a potrebujem vykonať zmeny v OR - najradšej na jeden krát: názov, sídlo, spoločník, konateľ - s týmto problém nie je, ale potrebujem pridať aj predmet podnikania a to môžem len na základe nového (upraveného) živnostenského listu pre s.r.o. Je možné aby som získal živnostenský list aj keď ešte nie som konateľom s.r.o. v OR, len na základe zmluvy o prevode obchodného podielu a dodatku k zakladateľskej zmluve?
Ďakujem
Economic
06.06.12,15:30
Samozrejme. Žiadny problém.
1. krok ohlásenie zmeny konateľa na živnostenskom úrade (môžeš doložiť zápisnicu, resp. rozhodnutie)
2. v zápätí nový konateľ požiada o vydanie Osvedčenia (nezľakni sa bude, ešte vydaný na starý názov aj staré sídlo, pretože zmena sa na ŽÚ robí čo sa týka sídla a mena až po zápise do OR) Nezabudni, že pri elektronickom podaní do OR môžeš ušetriť na SP. Robila som to takto už xx krát, dá sa to bez problémov.
kubistok1
07.06.12,06:26
Ďakujem veľmi pekne, myslel som si to, ale potreboval som to mať potvrdené od niekoho, kto to už takto robil.