Katrina13
06.06.12,19:41
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o pomoc ohľadne daňovej straty.
Chcem sa spýtať, či ak vyšla v minulých obdobiach daňová strata-2010, 2009, 2008,2007, či som dobre vyčítala, že ju môžem, ale nemusím uplatniť? Teda ak nechcem uplatňovať, vôbec si nevšímam pri terajšom DP, že v minulých daňových je tá strata vykázaná a beriem do úvahy len r.2011?
A je možné, že ak ju v r.2011 neuplatním a odvediem aj daň z príjmu, že si môžem stratu napr. z r. 2010 uplatniť až v r. 2012? ( straty v posledných piatich rokoch? teda až straty do roku 2007? a môžem uplatniť len časť straty? )
A posledná otázka, mali sme firemné auto, to sme predali, naúčtovala som to ako POZD, ale vraj nebolo doodpisované a je tam zostatková cena vyše 12.000. Viem že sa to dáva ako VOZD, ale je to povinnosť to zaúčtovať, lebo potom výndeme vo veľkej strate a popravde to číslo mi nadiktovala len bývalá účtovníčka, ktorá nám neodovzdala ani bločky ani karty majetku tak neviem ako je to vierohodné a radšej by som to tam nedávala.
Ďakujem za Vašu pomoc, vážim si každý názor.
Ester plus
07.06.12,11:10
Ak bola zostatková cena auta 12000, tak je to pri predaji VOZD a príjem z predaj auta je POZD. Ak bol príjem nižší ako výdavok tak o tento rozdiel výjde strata v účtovníctve, ktorá je zároveň daňovou stratou. Ak má auto ZC 12000 tak ste ho snáď nepredávali za výrazne nižšiu predajnú cenu, iba že by bol na to dôvod?
Katrina13
07.06.12,14:41
Predávalo sa za 6.500 pretože za viac by ho nekúpil nikto, bolo to už celkom staré auto a dosť ojazdené, akurát ho účtovníčka neodpisovala a aj tú sumu mi len nadiktovala cez telefón čo vzhľadom na prebiehajúce súdne jednanie nemusí byť vierohodné, tak preto som chcela vedieť či to tam môžem nezahrnúť. Príjem z predaja už zaúčtovaný ako POZD mám len nemám ako dokázať tú ZC ked mi len nadiktovala, nič viac k tomu nemám. Bohužiaľ výnde vysoká daň z príjmu ale radšej by som to vyriešila tak že to tam nezahrniem ako VOZD - je to možné tak spraviť?
KEJKA
07.06.12,15:26
ak bola v predchádzajúcich rokoch daňová strata
ďalej ak máš staré auto, kde sa neuplatňovali odpisy, tak sa mi zdá príliš opatrnícke aspoň niečo z tho neuplatniť a vykazovať "bohužiaľ" vysokú daňovú povinnosť.

Pokiaľ je to tvoje DPFO, tak OK, ak si ochotná platiť, ale klient sa ti asi nepoďakuje.
Radšej sa viac ponamáhaj so získaním dokladov a dôkazov.
Katrina13
07.06.12,16:28
Nemám sa ako namáhať všetky doklady mala bývalá účtovníčka, ktorá nám za 4 roky účtovníctva neodovzdala žiadne papiere, až na odoslané FA a výpisy, čo mám aj ja, po roku naťahovačiek cez súd a políciu dostala príkaz na vydanie veci, nevydala ich,exekútor tiež nič nezistil, podklady teda nemám a ja neviem ako to chodí pri kontrole, ale určite by chceli vidieť na základe čoho to je zaúčtované a k tomu sa ja už nikdy nedostanem ako to bolo, preto sa bojím uplatňovať aj ten odpis aj tú stratu. Ide o moje DP, a účtovníctvom sa neživím, to máme všetci môj obdiv.
lubka0907
12.06.12,07:49
Dobrý deň,
za rok 2011 mi vychádza strata.
V roku 2011 o strate neúčtujem. V roku 2012: 431/701 a po valnom zhromaždení: 429/431. Dobre tomu rozumiem?
Môžem prerušiť odpisovanie, napriek tomu, že auto bolo používané?
tictac7
12.06.12,07:57
Dobrý deň,
za rok 2011 mi vychádza strata.
V roku 2011 o strate neúčtujem. V roku 2012: 431/701 a po valnom zhromaždení: 429/431. Dobre tomu rozumiem? áno
Môžem prerušiť odpisovanie, napriek tomu, že auto bolo používané? daňové odpisy môžeš prerušiť, účtovné nie

v texte
lubka0907
12.06.12,08:01
Ďakujem :)