ADA
06.06.12,19:06
Ahoj poraďáci,

prosím Vás o radu bola som nakúpiť tovar a u dodávateľa som faktúru za tovar platila platobnou kartou. Dodávateľ mi dal faktúru, vytlačil doklad z pos terminálu o úhrade kartou a vytlačil mi doklad
"Príjem na účet" stretol sa niekto s takýmto dokladom? Podľa mňa mi mal dodávateľ vystaviť doklad z ERP. Ako mám postupovať, prosím o radu.:confused:
Katka22
08.06.12,10:46
Na faktúre je to len len informácia že ste to zaplatili z účtu , blok ERP by bol ak by ste faktúru zaplatili v hotovosti . Vy máte doklad faktúru a u Vás to bude výdavok cez banku.
ADA
11.06.12,10:09
Podľa zákona ak eviduje niekto úhradu faktúry aj platba bankokartou je príjem peňazí a má byť zaevidovaná v pokladni z 0 DPH. Ide o to, že som dostala doklad o úhrade cez terminál to je O.K. a doklad Príjem na účet vyzerá to presne ako príjmový pokladničný doklad len sa to volá Príjem na účet. U ostatných dodávateľov odstanem faktúru, lístok z terminálu, a doklad z ERP - položka úhrada FA s 0 DPH. Jedná sa mi o to, či ste niekno vôbec taký doklad ako je Príjem na účet od niekoho dostali.
Zita5
11.06.12,10:23
Podľa zákona ak eviduje niekto úhradu faktúry aj platba bankokartou je príjem peňazí a má byť zaevidovaná v pokladni z 0 DPH. Ide o to, že som dostala doklad o úhrade cez terminál to je O.K. a doklad Príjem na účet vyzerá to presne ako príjmový pokladničný doklad len sa to volá Príjem na účet. U ostatných dodávateľov odstanem faktúru, lístok z terminálu, a doklad z ERP - položka úhrada FA s 0 DPH. Jedná sa mi o to, či ste niekno vôbec taký doklad ako je Príjem na účet od niekoho dostali.

Ja osobne som sa s takým tlačivom nestrela "príjem na účet ". Ak daná firma predáva tovar jej povinnosťou je tržby evidovať cez ERP, ako aj úhradu FA za predaj tovaru v hotovosti , alebo platbu platobnou kartou .

h) tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania
služby na predajnom mieste v hotovosti alebo
inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi
hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami
alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup
tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj
platba prijatá ako preddavok,

Mali ste sa obrátiť na predajcu a dohodnúť sa s ním .Vám jednoducho doklad z ERP chýba .Vy ale doklad o úhrade cez terminál máte , máte bankový výpis, z ktorého už by malo byť zrejmé, že platba odišla .Problém vidím na strane predajcu nedodržal zákon a konkrétne § 8 odst.1
alusa783
31.10.12,09:16
ahojte

mne dal šef fakturu kt. hradil zo súkromného učtu
ako doklad o uhrade mu nedali doklad z erp!!!!!!! len ten listoček že to bolo platené kartou (čo je pre mna uplne zbytočné)
len sa chcem uistit ked tam budem volat oni mi musia dat aj doklad z erp však?
ak by mi nahodou nedali ako postupovat? mam napísat prehlasenie že to zamestnanec uhradil ale nama doklad a na základe toho zaučtovať? :confused:
mondes
31.10.12,09:22
ahojte

mne dal šef fakturu kt. hradil zo súkromného učtu
ako doklad o uhrade mu nedali doklad z erp!!!!!!! len ten listoček že to bolo platené kartou (čo je pre mna uplne zbytočné)
len sa chcem uistit ked tam budem volat oni mi musia dat aj doklad z erp však?
ak by mi nahodou nedali ako postupovat? mam napísat prehlasenie že to zamestnanec uhradil ale nama doklad a na základe toho zaučtovať? :confused:
Akože nemá doklad? Veď keď to platil platobnou kartou, tak to išlo z banky. Nie? Tak faktúru priloží k bank. výpisu a hotovo. Ale ak platil zo súkr. účtu, tak kópiu tohto výpisu priloží k faktúre.
alusa783
31.10.12,09:50
no neni zlý napad ale pochybujem že mi bude ochotný dat svoj výpis zo súkromého učtu....
firma kde sa uhradazala faktura cez terminál kartou mi je predsa povinná dat doklad z erp nie?
aspon pri iných firmách mi ho vždy dali či? (tak ako sa píše v 3 príspevku)
nikde neviem v zákon kde sa to píše... :(
alusa783
31.10.12,10:34
no volala som tam :( a povedal mi musí stačit to čo mi dal - fakturu a ten ustrižok z terminálu...
viete mi poradit čo robit ak mi šef nedá vypis zo súkromného učtu?
kn-alka
31.10.12,10:38
Však to zaúčtuj takto, ako to máš. Máš faktúru, a ako doklad o úhrade poslúži ten ústrižok z terminálu.
Na výdavkový dáš poznámku: hradené z osobného účtu konateľa.
Tweety
31.10.12,12:50
A ešte dodám, nezabudni mu tie peniaze vyplatiť.
Mária Mojžišová
22.11.12,15:43
Dobrý večer.Prosím poraďte. SZČO účtujúci v JU kúpil elektrocentrálu za 1175 EU, k tomu kanister a olej, spolu 1190 Eur. Túto chce zaradiť do OM. Platba cez terminál. Doniesol bloček z ERP a k tomu pripnutý doklad o úhrade za materiál platobnou kartou. Mňa by zaujímalo či máme žiadať dodávateľa, aby vystavil na tento materiál aj faktúru, alebo stačí len ten bloček z ERP a k tomu potvrdenka z terminálu. Ďakujem za každú radu.
Mila123
22.11.12,15:48
Dobrý večer.Prosím poraďte. SZČO účtujúci v JU kúpil elektrocentrálu za 1175 EU, k tomu kanister a olej, spolu 1190 Eur. Túto chce zaradiť do OM. Platba cez terminál. Doniesol bloček z ERP a k tomu pripnutý doklad o úhrade za materiál platobnou kartou. Mňa by zaujímalo či máme žiadať dodávateľa, aby vystavil na tento materiál aj faktúru, alebo stačí len ten bloček z ERP a k tomu potvrdenka z terminálu. Ďakujem za každú radu.
doklad splňa všetky náležitosti daňového doklade? ak áno, firma mu určite nedá žiadnu faktúru, možno DL.....
Mária Mojžišová
22.11.12,16:07
Áno doklad spĺňa všetky náležitosti. Tak potom požiadam ešte o ten dodací list. Ďakujem za usmernenie.