andreapolackova
07.06.12,04:00
dobrý deň, poprosím o radu, som kamenár a chodím vyhlasovať po dedinách. Z obecných úradov dostávam potvrdenky o zaplatení vyhlasovania, chcem sa spýtať, či som správne pochopil, že nemusím vypisovať na každú jedenu potvrdenku VPD /je ich dosť za mesiac/, stačí jeden VPD na konci mesiaca? A treba ho aj nejako označiť, že je to hromadný? Ďakujem...
zamborskyjan
07.06.12,02:50
Dobrý deň,dostávate z obecných úradoch príjmové PD. Hoc je ich dosť, ako uvádzate, bolo by dobré, keby ste si na každý príjmový PD vypísali VPD, pretože sa môže stať,
že určitý deň budete mať v pokladni mínusovú hodnotu.
truch
07.06.12,06:24
Je to možné, môžeš dať 1 VPD, do textu napíš, že je to vyhlásenie ponuky v obecných rozhlasoch za mesiac jún 2012, pripni všetky potvrdenky a jednou sumou zaúčtuj. Ja by som si tie potvrdenky dávala do nákladov postupne, kvôli prehľadnosti, napr. za jeden deň mám 3 potvrdenky a tie dám na jeden VPD. Podobne to robím aj s poštovným, jeden deň, jeden PVD.
andreapolackova
04.07.12,13:41
Ďakujem pekne za odpovede:)
AlaNR
04.07.12,13:50
Ja mám dokladov pomenej, tak si to rozdeľujem tak, že na jeden dám poštovné, na ďalší kancelárske potreby ,čistiace prostriedky, phm za jednotlivé autá...
Zatiaľ to nikto nevytkol.
Príroda
19.07.12,17:31
Dobrý večer. Možno stále používať VPD a PPD pri platbách v hotovosti okrem vymedzených služieb od 1.1. 2012 alebo sa znovu niečo zmenilo? Nenašla som žiadnu zmenu a manžel ako SZČO - služby v lesníctve vraj od niekoho počul, že za tieto služby nemôže prijímať hotovosť na základe PPD a tiež vydávať na VPD. Myslím, že nemusí mať registračnú pokladňu a môže aj naďalej používať pokladničné doklady. Ak som niečo prehliadla, poraďte, prosím, ako to je správne. Ďakujem.
veronikasad
19.07.12,17:51
Dobrý večer. Možno stále používať VPD a PPD pri platbách v hotovosti okrem vymedzených služieb od 1.1. 2012 alebo sa znovu niečo zmenilo? Nenašla som žiadnu zmenu a manžel ako SZČO - služby v lesníctve vraj od niekoho počul, že za tieto služby nemôže prijímať hotovosť na základe PPD a tiež vydávať na VPD. Myslím, že nemusí mať registračnú pokladňu a môže aj naďalej používať pokladničné doklady. Ak som niečo prehliadla, poraďte, prosím, ako to je správne. Ďakujem.
čo rozumieš pod službami v lesníctve ? Ak napr. predáva výpestky, ide o tovar a musí mať na evidenciu tržieb ERP.
Príroda
22.07.12,15:03
Nie, nepredáva tovar, vykonáva služby ako ťažba a približovanie dreva, prípadne práce traktorom aj kombajnom v poľnohospodárstve. Teda v prípade prác pre Lesy , urbariát a pod. dáva faktúru a platia mu na účet, živnostníkovi / robia spolu a manžel fakturuje aj za neho a potom to vyrovnajú medzi sebou/ za práce platí v hotovosti cez PD . V prípade práce pre súkromnú osobu- nepodnikateľa mu stačí vyhotoviť PPD. Myslím, že to takto môže robiť, oprav ma, ak sa mýlim. Ďakujem za rady a pekný deň.
veronikasad
22.07.12,15:16
Nie, nepredáva tovar, vykonáva služby ako ťažba a približovanie dreva, prípadne práce traktorom aj kombajnom v poľnohospodárstve. Teda v prípade prác pre Lesy , urbariát a pod. dáva faktúru a platia mu na účet, živnostníkovi / robia spolu a manžel fakturuje aj za neho a potom to vyrovnajú medzi sebou/ za práce platí v hotovosti cez PD . V prípade práce pre súkromnú osobu- nepodnikateľa mu stačí vyhotoviť PPD. Myslím, že to takto môže robiť, oprav ma, ak sa mýlim. Ďakujem za rady a pekný deň.
V príl. č. 1 Zákona o ERP máš zoznam služieb, pri ktorých musí pri úhrade faktúr daňovník používať ERP. Služby, ktoré poskytuje tvoj manžel tam nie sú, tak v jeho prípade sa pri platbách v hotovosti nič nezmenilo.

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CE8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.drsr.sk%2Fdrsr%2Fslovak%2Fuvi tanie%2Faktuality%2Fa_data%2Fpriloha_erp.pdf&ei=3hgMUNWbMaTl4QS4mKW3Cg&usg=AFQjCNEjjwrR6D_eo2L39mNQaz0CQ_lILA&sig2=349z2MDo2SUmJPs1akVn_A