ejka2403
07.06.12,15:31
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či by mi niekto neporadil ako zapíšem údaje do pokladnice v ALFE. Mám problém z ktorého ma už pár dní bolí hlava!:confused: Nesedia mi začiatočné stavy v Peňažnom denníku so začiatočnými stavmi v Pokladni. V stĺpci Číselník pod začiatočnými stavmi v kolónke TUZEMSKÁ POKLADNICA mám hodnotu(ani neviem,z kade mi táto suma prešla do účtovníctva), ktorá mi prechádza do Pokladničnej knihy a v kolónke VALUTOVÁ POKLADNICA hodnotu, ktorá mi prešla z minulého roka z Peňažného denníka a do nového roka mi do PD prechádza hodnota EUROVEJ POKLADNICE, čo je sčítanie TUZEMSKEJ A VALUTOVEJ POKLADNICE (a to je uplna hlúposť)!!!
Ďalej v stĺpci Číselník pod Pokladnice (valutová,eurová) mám ďalší problém!:( Do Pokladnice mi nejde zapísať žiadna hodnota, keďže som tu sumu, čo tam bola vymazala, lebo nesedela so skutočnosťou, teraz mi tam pre istotu nejde zapísať vôbec nič. Keď zadám hodnoty a potvrdím to, tak mi vybehne, že nemôžem uložiť Valutovú pokladnicu do číselníka(ale ja tam chcem uložiť len Eurovu :)), lebo nemám zakúpený modul Valutové pokladnice. Ale píše mi tam, že program umožňuje pomocou tohto modulu, ktorý mám, spracovať neobmedzený počet tuzemských EUR pokladníc!
Ak mal niekto podobné problémy a podarilo sa mu ich vyriešiť, tak prosím, PORAĎTE. Ak to pochopíte, lebo ja som z toho už taká domotaná, že už ani sama neviem, čo neviem!!!:)
ejka2403
09.06.12,08:54
Tak už som sa dopátrala, kde je problém! Na začiatku roka 2009 som nezrušila Korunovú pokladnicu, takže stále mám aj valutovú aj tuzemskú. Keďže som mala v peňažnom denníku vždy kladné hodnoty, tak som si to nevšimla a teraz mi to stále prechádza do účtovníctva! Vedel by mi niekto poradiť, čo sa s tým dá teraz urobiť? Ďakujem