ObchodnikSR
07.06.12,19:18
Dobrý deň,

brigádoval som v spoločnosti, ktorá poskytuje hostesing v rámci firemných akcií a podobne a už vyše mesiaca mi spoločnosť nie je schopná vyplatiť mzdu. V zmluve mám napísané, že budem vyplatený až v momente, keď zadávateľ vyplatí hostessingovú agentúru. Kontaktoval som zadávateľa, na akcii ktorého sme pracovali a ten tvrdí, že všetko je uhradené.

Ako môžem postupovať, ak ma nevyplatia, a aká je zákonom stanovená maximálna lehota na vyplatenie mzdy pre brigádnikov ?

Na akú inštitúciu sa môžem obrátiť, ak ma nebudú chcieť vyplatiť ?

Ďakujem za každú radu.
mattto
07.06.12,17:23
môžeš sa obrátiť na inšpektorát práce a políciu

na tvojom mieste by som pred zamestnávateľom spomenul, že sa chystáš podať podnet na inšpektorát práce a myslím, že ti rýchlo vyplatia všetko, keďže väčšina zamestnávateľov pri brigádnikoch nemá všetko v poriadku
veronikasad
07.06.12,20:23
Dobrý deň,

brigádoval som v spoločnosti, ktorá poskytuje hostesing v rámci firemných akcií a podobne a už vyše mesiaca mi spoločnosť nie je schopná vyplatiť mzdu. V zmluve mám napísané, že budem vyplatený až v momente, keď zadávateľ vyplatí hostessingovú agentúru. Kontaktoval som zadávateľa, na akcii ktorého sme pracovali a ten tvrdí, že všetko je uhradené.

Ako môžem postupovať, ak ma nevyplatia, a aká je zákonom stanovená maximálna lehota na vyplatenie mzdy pre brigádnikov ?

Na akú inštitúciu sa môžem obrátiť, ak ma nebudú chcieť vyplatiť ?

Ďakujem za každú radu.
Na základe akej zmluvy, resp. dohody si vykonal prácu ?
Indeed
07.06.12,22:37
Dokedy sa nevyplatenie mzdy neuzákoni ako trestný čin z pravidlom 3x a dosť ,

dovtedy budú existovať bezočivé individuá, ktoré si budu privlastňovať výsledky práce iných.