zurian
07.06.12,21:24
Je povinnostou triedneho profesora informovat zakonneho zastupcu ziaka o jeho neprospievani, pokial je uz ziak plnolety?
Bol som obvineny z toho,ze som vazne pochybil, ked som zaostavajucej ziacke odovzdal oznamenie o jej neprospievani z dvoch predmetov,ale nenechal som si nou podpisat, ze ho prevzala.Skola takto setri peniaze a neposiela oznamenia o zaostavani postou,pretoze je to drahe a triedni profesori maju osobne ziakom odovzdat doklad o ich zaostavani.
Ziacka napokon na konci 4.rocnika prepadla.Podala si ziadost o komisionalnu skusku, vedenie skoly jej ju sice povolilo,ale nie v stanovenom casovom termine,takze nestihla absolvovat ani prakticke maturitne skusky,nasledne dala podnet na inspekciu a napokon som bol vedenim skoly oznaceny za vinneho ja, ze som si po stvtrocnej klasifikacii nevyziadal od nej podpis o prebrati upomienky o jej zaostavani a ze som na to neupozornil jej zakonnych zastupcov (hoci ziacka ma uz 19 rokov).
Je tento postup v sulade s legislativou?Stanovuje vyhlaska,ze ma triedny profesor pri odovzdavani napominania ziaka ziadat od neho podpis o prevzati?Zvlast,ked je to plnolety ziak, ktory si moze aj sam pisat ospravedlnenky a zodpoveda sam za seba?Moze mat niekto este zakonneho zastupcu,ak je uz sam plnolety?