VRUBE02
08.06.12,07:50
Prosím vás, musím živnosť založiť pred samotným poskytnutím služby, alebo môžem začať poskytovať službu a do mesiaca ešte pred inkasom odmeny za služby, tú živnosť založím?
Indeed
08.06.12,05:53
Prosím vás, musím živnosť založiť pred samotným poskytnutím služby, alebo môžem začať poskytovať službu a do mesiaca ešte pred inkasom odmeny za služby, tú živnosť založím?


samozrejme,že MUSÍŠ založiť živnosť,

každá zárobková činnosť bez vybavenia živnosti a ďalších admin.náležitosti je nedovolené podnikanie
Indeed
08.06.12,05:57
ale najdu sa aj podrývači, čo povedia ,že nemám pravdu..
VRUBE02
08.06.12,18:07
Ďakujem. Vieš, len mám silného tucha, že asi z toho nebude žiadna dlhodobá záležitosť, myslím si že tak mesiac max dva. To sa mi nezdá správne zakladať na mesiac živnosť. O nejakej službe cez zákonník práce nechce druhá strana ani počuť. Tak som myslel, že živnosť nezaložím a ak sa situácia vyjasní, tak tú živnosť založím.
Economic
10.06.12,13:52
Prosím vás, musím živnosť založiť pred samotným poskytnutím služby, alebo môžem začať poskytovať službu a do mesiaca ešte pred inkasom odmeny za služby, tú živnosť založím?

Hovorí ti niečo nelegálne podnikanie ? Nemôžeš poskytovať službu skôr, než nemáš oprávnenie na podnikanie.
VRUBE02
11.06.12,17:23
Ďakujem. Ale napr. ako občan urobím službu do hodnoty 500 € raz, tak nemusím založiť živnosť. A keby som išla poskytnúť službu 2. krát, tak už musím založiť živnosť. No nie?
A ešte prosím vás, pri založení sro je tak, že môžem podnikať od založenia sro alebo od vzniku sro?
Ďakujem.
Economic
11.06.12,17:32
Ďakujem. Ale napr. ako občan urobím službu do hodnoty 500 € raz, tak nemusím založiť živnosť. A keby som išla poskytnúť službu 2. krát, tak už musím založiť živnosť. No nie?
A ešte prosím vás, pri založení sro je tak, že môžem podnikať od založenia sro alebo od vzniku sro?
Ďakujem.

Eseročka existuje a môže účtovať až po zápise do OR.
VRUBE02
11.06.12,18:24
A ešte prosím vás naposledy - dočítala som sa, že pri zakladaní sro, spoločník musí podpísať zakladateľskú listinu pred notárom a ak dám podpísať splnomocnenie na založenie živnosti a zápis do OR, tak ostatné doklady bude podpisovať ten splnomocnenec, nie spoločník. Dobre som to dočítala? Alebo sa to týka len na komunikáciu s OR.
Ďakujem
veronikasad
11.06.12,18:26
Ďakujem. Ale napr. ako občan urobím službu do hodnoty 500 € raz, tak nemusím založiť živnosť. A keby som išla poskytnúť službu 2. krát, tak už musím založiť živnosť. No nie?
A ešte prosím vás, pri založení sro je tak, že môžem podnikať od založenia sro alebo od vzniku sro?
Ďakujem.
O akú službu sa jedná ? Suma 500€ je príjem z § 8, ktorý nepodlieha zdaneniu.
Economic
11.06.12,18:29
A ešte prosím vás naposledy - dočítala som sa, že pri zakladaní sro, spoločník musí podpísať zakladateľskú listinu pred notárom a ak dám podpísať splnomocnenie na založenie živnosti a zápis do OR, tak ostatné doklady bude podpisovať ten splnomocnenec, nie spoločník. Dobre som to dočítala? Alebo sa to týka len na komunikáciu s OR.
Ďakujem

Áno spoločník môže na tieto úkony niekoho splnomocniť, splnomocnenie musí byť presne vyšpecifikované, že aké všetky dokumenty ho splnomocňuje podpísať v jeho mene.
Návrh do OR alebo niekoho splnomocniť na zápis môže konateľ nie spoločník (aj keď to môže byť jedna a tá istá osoba)
VRUBE02
11.06.12,18:40
Economic, som ti dlžná kytičku za trpezlivosť.
Asi takéto mám na mysli:


P l n o m o c e n s t v o


Peter Petrík, bytom: Karpatská 7, Trenčín, nar: XX.XX.XXXX ako spoločník spoločnosti


XYZ, s.r.o. so sídlom: Karpatská 4, 000 00 Trenčín, založená spoločenskou zmluvou zo dňa


XX.XX.XXXX spoločníkmi Jánom Janíkom, bytom: Karpatská 5, Trenčín, nar.


XX.XX.XXXX a Petrom Petríkom, bytom: Karpatská 7, Trenčín, nar: XX.XX.XXXX


týmto splnomocňuje


Jána Janíka, bytom Karpatská 5, Banská Bystrica, nar. XX.XX.XXXX, č. OP: XX XXXXXX


vykonávanie všetkých potrebných úkonov voči Obchodnému registru v Trenčíne


a Obvodnému úradu v Trenčíne, odbor živnostenského podnikania vrátane podania


návrhov, doručovania písomností, prijímania rozhodnutí, podávanie opravných


prostriedkov voči rozhodnutiam týchto orgánov a vzdávania sa na ich podanie


a vykonania ďalších úkonov, ktoré bude v súvislosti s uvedeným potrebné a vhodné


vykonať, najmä tých ktoré bude potrebné a vhodné vykonať v súvislosti so získaním


živnostenského oprávnenia (živnostenských oprávnení) pre spoločnosť YXZ, s.r.o. so


sídlom: Karpatská 4, Trenčín, podaním návrhu na zápis spoločnosti YXZ, s.r.o. do


Obchodného registra Okresného súdu v Trenčíne, vykonaním opráv a doplnení návrhu


a podaní vysvetlení.


V Trenčíne dňa XX.XX.XXXX


(podpis splnomocniteľa musí byť úradne osvedčený)


_______________________________


Peter Petrík


Plnú moc prijímam


V Trenčíne dňa XX.XX.XXXX
Economic
11.06.12,18:44
Ja by som to konkretizovala na podpis ZL, vyhlásenie správcu vkladu..... atď všetky listiny konkrétne by som vsunula do toho tvojho textu.