Orange123
08.06.12,08:10
Dobry den,

Po roku opat zakladam rovnaku temu, a to co sa tyka Vasich obratov... Ako hodnotíte obdobie od Mája 2011 do konca Mája 2012 ? Ak mám hovorit za seba, nebolo to zlé, ale máj 2012 a rovnako tak zacínajuci Jún 2012 je dost velkým sklamaním...
camozzi
08.06.12,07:21
Máj a zatiaľ aj jún je tiež pre mňa slabý. V priemere pokles 30-35 %. Neviem si to celkom dobre vysvetliť, lebo na reklame som nepoľavil, práve naopak. Návštevnosť dobrá, ale konverzie slabé a v niektoré dni žiadne. Pýtal som sa aj kuriérov ako to je a tiež mi povedali, že teraz je toho menej. Možno je to tým, že hlavná cieľová skupina - mládež má teraz maturity, skúšky atď. a myslia na iné veci ako na nákupy.
Orange123
08.06.12,07:51
A co konkretne predavas Camozzi ?
padro
08.06.12,16:24
Planoval som zalozit tiez podobnu temu ako sa vam dari, .. u mna hodnotim minuly rok ako katastrofu, ale preve tento rok od marca je to vyborne, podarilo sa mi znizit naklady, hoci je nizsia navstevnost, ceny klesli oproti minulemu roku, ale trzby idu hore. Ani radsej nespominam v akej krize som bol pred rokom, medzi casom som zmenil dodavatala, pomenil reklamu znizil naklady, menil ceny, atd... za rok to cele preslo dost velkymi zmenami
j.sch
09.06.12,07:44
Ja podobne , obratovo to stúpa , ale nie som klasický shoper , mám komplet servis od aranžovania až po doručenie a kurierske služby ... za 2 roky z 2 ludí na 5-6 .. pribudlo viac firemných zákazníkov a mam už viacero zakaznííkov čo za 2 -2,5 roka objednávalo viac ako 10x .... kvety a to nie je životu nevyhnutná vec to viem aj ja. Určite je to aj o skvalitňovaní bslužie. a hlavne osobný servis ako aj LIVE chat na stránke a podobne
padro
09.06.12,10:10
ja som tiez zaviedol Live chat, ludia na to velmi pozitivne reaguju, hodnotenie zakaznikov na heureke, atd.
Dáša_
21.06.12,08:55
tak teda pridám čísla a skúsenosti aj ja

mierny, ale fakt že mierny nárast tržieb, cca nejakých 5%. Čo je ale zaujímavé (a ani veľmi potešujúce to nie je), stúpol počet objednávok o 33%. To znamená, že klesla priemerná hodnota objednávky. Čiže na rovnaké peniaze sa viac narobím :)

Už dnes viem, že od jesene musím zdvihnúť ceny. Za posledný polrok mi dodávateľ zvyšoval ceny už 3x. Našťastie to trochu stlmili kurzové rozdiely. A tak rozmýšľam, či to oficiálne oznámim a tým podporím nakupovanie cez prázdniny. Alebo to nechám tak. Lebo keby si stáli zákazníci kúpili cez prázdniny, tak by mi potom ostalo voľnejšie na koncoročný šrumec.
Dáša_
29.11.12,11:32
Pridám skúsenosť z druhého polroka - Bola som nútená zvýšiť ceny. A odrazilo sa to na obrate. Síce som dnešný deň dosiahla 100% obratu minulého roka, ale očakávala som trochu viac. Na druhú strane, stále je to celkom slušné :) Znížila sa priemerná hodnota objednávky, stúpol počet balíkov. Ale keby sa to takto udržalo aj budúci rok, bola by som šťastná.
xtriadax
29.11.12,11:40
:rolleyes: máj jún sa plánujú dovolenky. V každom obchode to je vtedy slabšie
padro
30.11.12,17:11
tak u mna prekonana hranica 20tis E za mesiac :) ... mozno plati trpezlivost ruze prinasa... po tych rokoch tomu venovanych snad pride ovocie :)
trisestri
30.11.12,17:57
neplanuje niekto zalozit eshop z predajom piva malych ceskych pivovarov,? /resp.specializovanu predajnu./