majicca
08.06.12,09:56
v apríli 2010 som bola v Orange informovať sa o Fibernet. Na zmluvu 24mesiacov som mala mať 2zľavy a to: čím dlhšie s Orange tým lacnejšie a po 3mesiacoch využívanie 100,-€ od Orange naspäť. Keďže som ale nevedela, či mi to bude fungovať, pracovníčka Orange mi odporučila ešte 1akciu 2 mesiace zadarmo, ale zmluvu si musím predĺžiť o 6mesiacov. Takže v skratke som dostala 3akcie = 30mesiacov.
Po skončení 2mesiacov zdarma, mi ale začali chodiť faktúry na plnú sumu a žiadnu zľavnenú. Po reklamácii som dostala nesúhlasné stanovisko, nakoľko 3akcie dokopy nejdú a keďže som využila 2mesiace zdarma+100?_, na zľavnenú cenu nemám nárok.
Sťažovala som sa aj na "Telekomunikačnom úrade", ktorý uznal, že pravdu mám ja * Orange to neberie na vedomie.
Samozrejme som sa odvolávala a sťažovala ďalej až po cca roku mi faktúry začali chodiť so zľavnenou cenou, ale Orange si za ten rok vyše 100,- akciu stiahol späť. Teraz ale je vtipné to, že nejdú 3 akcie dokopy, ale zmluvu mám stále na 30mesiacov. Pred 2mesiacmi som podala sťažnosť, 2akcie=24mesiacov, 3akcie=30mesiacov /// 2akcie≠3mesiace a že tých stiahnutých vyše 100,-€ žiadam odpočítať z faktúr. Pokiaľ viem na vyjadrenie sa majú zo zákona 60dní. K dnešnému dňu vyjadrenie nemám a to už je po zákonom stanovenej lehote. Mám to brať ako uznanú reklamáciu a faktúry neplatiť, alebo im mám najprv napísať, že ich nevyjadrenie sa beriem ako uznanú reklamáciu a faktúry nebudem platiť? ďakujem krásne za rady
Chobot
08.06.12,09:07
v apríli 2010 som bola v Orange informovať sa o Fibernet. Na zmluvu 24mesiacov som mala mať 2zľavy a to: čím dlhšie s Orange tým lacnejšie a po 3mesiacoch využívanie 100,-€ od Orange naspäť. Keďže som ale nevedela, či mi to bude fungovať, pracovníčka Orange mi odporučila ešte 1akciu 2 mesiace zadarmo, ale zmluvu si musím predĺžiť o 6mesiacov. Takže v skratke som dostala 3akcie = 30mesiacov.
Po skončení 2mesiacov zdarma, mi ale začali chodiť faktúry na plnú sumu a žiadnu zľavnenú. Po reklamácii som dostala nesúhlasné stanovisko, nakoľko 3akcie dokopy nejdú a keďže som využila 2mesiace zdarma+100?_, na zľavnenú cenu nemám nárok.
Sťažovala som sa aj na "Telekomunikačnom úrade", ktorý uznal, že pravdu mám ja * Orange to neberie na vedomie.
Samozrejme som sa odvolávala a sťažovala ďalej až po cca roku mi faktúry začali chodiť so zľavnenou cenou, ale Orange si za ten rok vyše 100,- akciu stiahol späť. Teraz ale je vtipné to, že nejdú 3 akcie dokopy, ale zmluvu mám stále na 30mesiacov. Pred 2mesiacmi som podala sťažnosť, 2akcie=24mesiacov, 3akcie=30mesiacov /// 2akcie≠3mesiace a že tých stiahnutých vyše 100,-€ žiadam odpočítať z faktúr. Pokiaľ viem na vyjadrenie sa majú zo zákona 60dní. K dnešnému dňu vyjadrenie nemám a to už je po zákonom stanovenej lehote. Mám to brať ako uznanú reklamáciu a faktúry neplatiť, alebo im mám najprv napísať, že ich nevyjadrenie sa beriem ako uznanú reklamáciu a faktúry nebudem platiť? ďakujem krásne za rady

Tak to dopadne, keď niekto sa snaží príliš prešpekuľovať niečo a skomplikuje to viac, než je to možné. Raz keď majú podmienku, že 3 zľavy nie sú možné skombinovať, tak to akceptuj. JA tiež využívam vernostnú zľavu na Orange internet a je to v pohode.

Neviem, ako je to s tou platnosťou, ale ak si raz podpísala viazanosť na 30 mesiacov, tak s tým asi nič nenarobíš. Tvoj prípad je príliš komplikovaný, a by sme ti dali jednoznačnú odpoveď. To by sme museli vidieť všetkú dokumentáciu a na základe toho určiť, kto má pravdu.
majicca
08.06.12,09:12
lenže to mi odporučila pracovníčka Orange, mňa to ani nenapadlo, len keď som nahlas rozmýšľala, že či to bude fungovať, tak mi to sama navrhla, takže ja som nič nešpekulovala, ona mala predsa vedieť, že to dokopy nejde, ale kdeže... potom keď som sa bola informovať nezávisle na pobočkách, tak mi povedali, že ide to dokopy, lebo by bola hlúposť aby si to zákazník dal na 2mesiace zadarmo, potom zrušil a potom opätovne uzatváral zmluvu na 24mesiacov, takže ani pracovníci pobočiek neboli informovaní o tom, že to nejde dokopy
zuzik278
13.06.12,17:32
toto iste sa stalo aj mne
majicca
14.06.12,04:24
no supiš, takto "okradnutých" je nás oveľa viacej, mňa akurát štve, že vôbec sa nenamáhali nájsť nejaké riešenie k obojstrannej spokojnosti * ale im asi na spokojných zákazníkoch nezáleží * nie je divu, že všetci od nich odchádzajú, už mi je to jasné, preto zarábajú na nás :-]
noki123
15.06.12,16:23
ale pozor je to orange, s tym nic neurobis xi