aknelh
14.02.06,13:16
Ahojte!

Kam by ste zaradili obchod: Maďari, resp. Češi vyfakturujú tovar, ktorý je dodaný zo Slovenska...

Určite tu už bolo veľa dotazov na tému dovoz z EU. Nemám čas na hľadanie, tak mi prosím Vás poraďte...
Vladimír Ozimý
14.02.06,13:36
ak je do tretej krajiny a vsetci su ICDPH tak ide o trojstranny obchod ak je to inak treba specifikovat ako
aknelh
14.02.06,14:04
Odberateľ - príjemca tovaru i faktúry: my - Slovensko
Faktúra (dodávateľ) z ČR, Maď.
Tovar: zo SVK - na SVK
aknelh
20.02.06,13:15
Nikto nemá podobný prípad? Môžeme si to samozdaniť, keď Čech si na fa dá český § o oslobodení?
jeha
20.02.06,13:40
mne sa tak vidi, ze ti madari alebo cesi co dodavaju tovar zo slovenska na slovensko vam to mali vyfakturovat s dph, co je ich chyba , nie vasa. jedine, ze by mali na slov. kons sklad z kt. by vam to dodali a predchadzalo by tomu vlastne dodanie z madarska, resp. ceska na slovensko- v tom pripade by si ti cesi, madari mali dat u vas potvrdit dodanie , ze ste to obdrzali. asi by som sa ich na to popytala a inac by som to samozdanila
Velettka
22.02.06,10:17
Potrebujem poradiť:

Som platca DPH.
Objednala som tovar v Belgicku.
Dostali sme fakturu v EUR jednou sumou.
Tovar zaslali na Slovensko do inej firmy, ktorej sme to my nasledne fakturovali (ta firma zo Slovenska si to objednla cez nas, ale tovar isiel priamo k nim. Mne sa ten tovar ani na sklade neobjavil).

Otázka:
Mám nárok na odpočet DPH? ..... ak áno, akým dátumom?
1) Dňom dodania tovaru na Slovensko (deň kedu to došlo do tej druhej slovenskej firmy)?
2) Dňom vystavenia faktúry?
3) Dňom obdržania faktúry?
Ktoré zdaniteľné je správne? A DPH si mám vyrátať sama z tej sumy, ktorá mi prišla?


Robím takéto niečo 1x a šéf to po mne sce hneď ...

prosím poraďte mi ..... SÚRNE ...... ďakujem
kalkulka
22.02.06,10:38
DPH sa prepočíta: suma EURxkurz NBS dňom vystavenia fa a z toho 19%. Odvedieš túto DPH a zároveň, ak spĺňaš všetky podmienky na odpočítanie dane, tak uplatníš odpočítanie. Všetko je to povedané veľmi skrátene. Tak veľa zdaru.
ALBO
22.02.06,10:44
Potrebujem poradiť:

Som platca DPH.
Objednala som tovar v Belgicku.
Dostali sme fakturu v EUR jednou sumou.
Tovar zaslali na Slovensko do inej firmy, ktorej sme to my nasledne fakturovali (ta firma zo Slovenska si to objednla cez nas, ale tovar isiel priamo k nim. Mne sa ten tovar ani na sklade neobjavil).

Otázka:
Mám nárok na odpočet DPH? ..... ak áno, akým dátumom?
1) Dňom dodania tovaru na Slovensko (deň kedu to došlo do tej druhej slovenskej firmy)?
2) Dňom vystavenia faktúry?
3) Dňom obdržania faktúry?
Ktoré zdaniteľné je správne? A DPH si mám vyrátať sama z tej sumy, ktorá mi prišla?


Robím takéto niečo 1x a šéf to po mne sce hneď ...

prosím poraďte mi ..... SÚRNE ...... ďakujem

Podľa mňa:
vám fakturuje belgická spol. ak je platiteľ bez DPH a vy to samozdaníte. túto daň z nadobudnutia vypočítate kurzom podla § 20 ( buď dnom vystavenia alebo potom 15. deň nasl. mecsiaca=závisí od konkrétnej situácie). Súčasne aj uplatníte podľa §51(zas závisí od konkrétnej situácie, kedy ste doklad dostali.)
Slovákovi vystavíte Fa podľa 19/5 a 8/6.
Velettka
22.02.06,12:29
Dík za odpovede, skúsim .... :-))

Skúsila som a je mi to jasné, ďakujem ...