flatronl
08.06.12,18:57
Sme štyria živnostníci, pracujeme pre Lesy SR. Aby Lesy nemali veľa papierovačiek, uzatvoria Dohodu o poskytovaní prác len s jedným z nás, ktorý je PLATCOM DPH.Lesy mu uhradia faktúru s DPH. A čo ďalej? Ja ako NEPLATCA DPH mu mám fakturovať cenu za vykonanú prácu s DPH alebo bez?
KEJKA
08.06.12,17:04
ked si neplatca, vždy fakturuješ bez DPH - teda fakturovaná suma je cena tvojich služieb.
platca musí DPH odviesť. zostane mu len základ dane.
flatronl
08.06.12,17:26
Lenže jemu tú DPH Lesy dajú, on ju odvedie štátu, tým pádom mne dá už zdanené peniaze, tak prečo potom ja robím na konci roka daňové priznanie a platím znovu daňz príjmu? Nechápem. :mee:
Petra29
08.06.12,17:28
Dan z pridanej hodnoty a dan z prijmu su dve rozne druhy dani.
flatronl
08.06.12,17:30
Aha.....ďakujem za vysvetlenie.
srska
08.06.12,17:57
Lenže jemu tú DPH Lesy dajú, on ju odvedie štátu, tým pádom mne dá už zdanené peniaze, tak prečo potom ja robím na konci roka daňové priznanie a platím znovu daňz príjmu? Nechápem. :mee:nedá ti zdanené peniaze. dá ti len to čo mu fakturuješ - to čo ti potom zaplatí, to je tvoj príjem, ktorý potom ak nemáš žiadne výdaje priznáš v daňovom priznaní a následne zdaníš (zjednodušene vysvetlené)
KEJKA
09.06.12,09:48
Lenže jemu tú DPH Lesy dajú, on ju odvedie štátu, tým pádom mne dá už zdanené peniaze, tak prečo potom ja robím na konci roka daňové priznanie a platím znovu daňz príjmu? Nechápem. :mee:
oni ju dajú - DPH odvedie štátu..to je jedna daň
potom to čo mu zostane - zdaní daňou z príjmu - to je druhá daň.
vy sa o to vlastne podelíte-jemu napríklad zostane bez DPH 1000, ty mu vyfakturuješ 400 a toto zdaníš ty
on zdaní 1000-400 = 600, čo mu zostane, ked vyplatí tebe tých 400.
DPH s tým už nemá nič spoločné.