matej37
09.06.12,16:35
Takto to má kamarát, ktorý založil s.r.o. v zakladateľskej listine napísané:

Písomný úkon konateľa spoločnosti je platný, ak k vytlačenému, odtlačenému alebo napísanému názvu spoločnosti pripojí svoje meno a priezvisko, slová "konateľ spoločnosti" a svoj podpis.


Čo to znamená písomný úkon? Či sa to má len vtedy takto robiť, keď budem robiť s niekým nejakú zmluvu?

Vo faktúrach vydaných mojou s.r.o. to bude musieť byť tiež takto? Že dole vo faktúre musí byť meno a priezvisko - konateľ spoločnosti a svoj podpis?


Nestačí, aby som dole orazil pečiatku so všetkými podrobnosťami o mojej s.r.o. a cez pečiatku dám môj podpis?
Economic
10.06.12,13:50
Takto to má kamarát, ktorý založil s.r.o. v zakladateľskej listine napísané:

Písomný úkon konateľa spoločnosti je platný, ak k vytlačenému, odtlačenému alebo napísanému názvu spoločnosti pripojí svoje meno a priezvisko, slová "konateľ spoločnosti" a svoj podpis.


Čo to znamená písomný úkon? Či sa to má len vtedy takto robiť, keď budem robiť s niekým nejakú zmluvu?

Vo faktúrach vydaných mojou s.r.o. to bude musieť byť tiež takto? Že dole vo faktúre musí byť meno a priezvisko - konateľ spoločnosti a svoj podpis?


Nestačí, aby som dole orazil pečiatku so všetkými podrobnosťami o mojej s.r.o. a cez pečiatku dám môj podpis?


Faktúru môže podpísať aj účtovník Jožko Mrkvička.
Keď sa bude podpisovať nejaká zmluva, vtedy sa to rieši tak ako má napísané konanie menom spoločnosti v OR.
Ja osobne uvádzam do ZL. : Za spoločnosť koná a podpisuje konateľ samostatne. (nič viac tam netreba a neriešim nič iné :) )
matej37
10.06.12,17:19
Čo je ZL?
matej37
10.06.12,17:20
aha už viem :-)
Economic
11.06.12,04:19
Čo je ZL?

zakladateľská listina