MirecPas
09.06.12,16:49
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať ako je to s kontrolami notebookov keď letím do USA. Mám vo svojom notebooku nejaké filmy a nelegálny software. Budú mi ho kontrolovať? Mám si všetko vymazať?

Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
misoft
09.06.12,15:05
U nas asi nie, ale v USA môžu. A potom, keď to zistia (ešte v tranzite), ti imigračný capne Persona Non Grata a môžeš sa otočiť - zrušia tí vízum (aj keď ho máš zaplatené a udelené - posledné slovo má táto osoba).
MirecPas
09.06.12,15:06
takže všetko zmazať?
Braňo
09.06.12,15:13
Určite by som dal filmy do utajeného priečinku a nelegálny softvér nahradil legálnym.
misoft
09.06.12,15:16
A nielen utajeného, ale aj zašifrovaného.
arizona
09.06.12,15:25
ani to mu nepomoze,ak natrafi na nejakeho aktivneho colnika
MirecPas
09.06.12,15:28
ok... utajeného myslíte ako skrytého že?
bubkoch
09.06.12,16:34
to myslite vazne s tymi "radami" ???
to si ma ako clovek pri ceste do USA nosit so sebou vsetky faktury of vsetkych filmov alebo softwaru ? nebodaj uradne prelozene aby ten pako za prepazkou rozumel tomu co mu ukazujem ? nechapem, preco by nejakeho uradnika na letisku mali zaujimat data v mojom notebooku a preco by som mal jemu nieco dokazovat, od toho su predsa ine institucie ...
MirecPas
09.06.12,16:43
asi kašlem na to, to by som musel vymazať všetko.... notebook, mp3 prehrávač, mobil, exterák...
arizona
09.06.12,16:51
to myslite vazne s tymi "radami" ???
to si ma ako clovek pri ceste do USA nosit so sebou vsetky faktury of vsetkych filmov alebo softwaru ? nebodaj uradne prelozene aby ten pako za prepazkou rozumel tomu co mu ukazujem ? nechapem, preco by nejakeho uradnika na letisku mali zaujimat data v mojom notebooku a preco by som mal jemu nieco dokazovat, od toho su predsa ine institucie ...
zial, vazne :mee: Slovenska sa to zatial netyka, ale USA to beru dost vazne,takze sa neoplati riskovat.
zopar linkov na cele znenie ACTA je v tejto teme
http://www.porada.sk/t185436-koniec-slobody-internetu-alebo-acta.html
bubkoch
09.06.12,17:20
zial, vazne :mee: Slovenska sa to zatial netyka, ale USA to beru dost vazne,takze sa neoplati riskovat.
zopar linkov na cele znenie ACTA je v tejto teme
http://www.porada.sk/t185436-koniec-slobody-internetu-alebo-acta.html

ja nepisem ze to usa neberu vazne, ja sa pytam na zaklade coho ma nejaky uradnik pravomoc preverovat data v mojom notebooku ? nemam so sebou nosit aj blocek od kosele alebo obleku co mam na sebe ? alebo od kufra, alebo od samotneho notebooku ? ved aj to som mohol ukradnut ... to ho zaujimat nebude ?
misomiso
09.06.12,17:38
to myslite vazne s tymi "radami" ???
to si ma ako clovek pri ceste do USA nosit so sebou vsetky faktury of vsetkych filmov alebo softwaru ? nebodaj uradne prelozene aby ten pako za prepazkou rozumel tomu co mu ukazujem ? nechapem, preco by nejakeho uradnika na letisku mali zaujimat data v mojom notebooku a preco by som mal jemu nieco dokazovat, od toho su predsa ine institucie ...

Bohuzial teraz je to v kompetencii colnikov. My sme si uzili dost sikany na hraniciach za sociku, oni to maju teraz tam, kde bola doteraz sloboda. Tak trocha na striedacku.
misoft
10.06.12,21:13
ja sa pytam na zaklade coho ma nejaky uradnik pravomoc preverovat data v mojom notebooku ?
No milý-zlatý, oni tam majú jeden taký všemocný zákon - antiteroristický (Patriot Act) a ten dáva neskutočnú moc, aby ťa prešacovali.

Umožňuje federálním vyšetřovatelům přístup k osobním materiálům a záznamům podezřelého, zjednodušuje pravidla pro odposlechy a umožňuje sledovat cizince, kteří mohou mít vazby na teroristické skupiny, ale vystupují samostatně.
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=691255
Indeed
10.06.12,22:29
Šak preto si aj sami odstrelili dvojičky aby vyvolali dojem ohrozenia a taký zákon MOHLI prijať !

Ešte sa dočkáme iných prekvapení aj tu v Evrope.

Nebude sa dať nikde tak anonymne a beztrestne vypisovať do diskusii ako je to teraz, a zvlášť na tejto stránke.

Spomeniete si na mňa ak budete musiet na Poradu prispievať nie cez nick ale normálne plným menom!

A to bude signal,že je koniec demokracie a začína Total Recall.
buchač
11.06.12,05:36
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať ako je to s kontrolami notebookov keď letím do USA. Mám vo svojom notebooku nejaké filmy a nelegálny software. Budú mi ho kontrolovať? Mám si všetko vymazať?

Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

Ako bolo povedané , záleží aj na pracovníkovi , ktorému sa dostane do rúk cestujúci ....

Priateľ mojej dcéry ( že zať čakateľ ) bol vo februári v štátoch ....
Mal so sebou aj NB....filmov jak nadrbaných ....nejaký nelegálny software som mu ja do mašiny nainštaloval ...

...vraj amík ani len pohľadom ( akože ) o NB nezavadil .....
bubkoch
11.06.12,06:00
Ako bolo povedané , záleží aj na pracovníkovi , ktorému sa dostane do rúk cestujúci ....

Priateľ mojej dcéry ( že zať čakateľ ) bol vo februári v štátoch ....
Mal so sebou aj NB....filmov jak nadrbaných ....nejaký nelegálny software som mu ja do mašiny nainštaloval ...

...vraj amík ani len pohľadom ( akože ) o NB nezavadil .....

konecne nejaka osobna skusenost, lebo zatial tu kazdy strasil bez toho aby s tym mal realnu skusenost ...
spominaju sa tu nejake zakony, predpisy, pravomoci uradnika, ale nikto nezodpovedal moju povodnu otazku: akym sposobom treba dokladovat uradnikovi na letisku legalnost filmov a softwaru ???
BXLmiami
17.06.12,10:08
Prevažná väčšina ľudí problém nemá,ale z každej várky vyberú niekoľko ľudí,ktorých pošlú bokom a tých skontrolujú po komunisticky.Väčšinou sú z pre nich rizikových krajín,ale kedže si dávajú pozor aby neboli obvinení z neobjektivity,vždy je v skupinke niekto neproblémový z neproblémovej krajiny.Je to vec náhody.
Indeed
17.06.12,10:13
takže dovolenka vzdialená viac ako 10 hodín letu ? A že vraj chudobní a nezaplatení lekári...