rusin
09.06.12,19:29
Občan, bráň sa sam!

Všade okolo nás je to iste!

Desiatky tisíc „hladných do tvojich dani, odvodov a pokut“ statných úradníkov a príslušníkov PZ a hlavné ich nadriadených, ktoré vlastné riadia tento dlhodobý dobré odladený „proces klamania, okrádania a vyžmýkania“ dôverčivých a zastrašovaných „platcov dane a odvodov“.

Podstata „krvilačnosti“ úradníkov poisťovní a príslušníkov PZ je jednoduchá

– štátna pokladnica od 1989 - „je vybrakovaná a rozkradnutá“, peniaze chýbajú...

Náš štát len na chod svojich úradov a zložiek, ako aj na štedré platy a príplatky pánovi prezidentovi, predsedovi vlády, poradcom a asistentom, ministrom, radcom, poslancom, riaditeľom štátnych podnikov platí obrovské peniaze a iba pre výplaty percentov za staré dlžoby, si teraz robí nové dlžoby (viď rast zadlženosti štátu)...

Platby za služby, zdravotnícku pomoc, lieky, dôchodky, soc. dávky a štedré platy a odmeny je potrebné robiť každý mesiac, no niet z čoho...

Preto dohodcovia, ktoré celý život poctivo pracovali a platili dane a odvody, teraz si v starobince sú nútené platiť viac a viac za služby zo svojho skromného dôchodku a nie máju za čo žiť.

Nám dôverčivým poistencom a platiteľom dane náš predchádzajúci minister financie, "odborník na diamantové bane a kúponovú privatizáciu", p.Mikloš v priebehu 2011 a začiatku 2012r. veľakrát rozprával veľa o kríze, o potrebe Slovenska prispievať do "EuroVALOVU" a o tom, že štát bude nútený nám zdvihnúť dane a odvody!

Pravda za ten „polo-kriminalný fakt“, že v „dobu krízy a stagnácie“ v konce 2011r. na ministerstvách SR bola výplacená suma cca 14.500.000 Euro len „polročných odmien“ za druhý polrok ! ! !

– A nikoho z „ÚBOK“, Generálnej prokuratúry – nič zaťal nie povzbudilo pre „začiatok vyšetrenia za „plytvanie peniaz“ z „deravého štátneho rozpočtu“ v dobe „finančnej krízy a stagnácie“! (Veď v ZP (zákonník práce) - takáto forma stimulu „za nadštandardný výkon“ je opísaná).

Ani žiaden úradník na žiadnom Ministerstve a úrade
- nie povedal, že toto je neetické
- a „ja osobné - tuto odmenu nemôžem prijať,
- alebo ju priamo pre pošlem do Detského domova"
- a môj vykonaný Platobný príkaz - doložím na učtáreň.

Tak isto beztrestne bývalý min. spravodlivosti p.Lipšic pred ukončením svojho funkčného obdobia teraz v jari 2012r – len cca 5.500.000 Eur ! ! ! - bol vyplatil štedré mimoriadne odmeny policajtom a hasičom!
- A nič sa nie deje, žiadne vyšetrovanie "za plytvanie peniazmi v čase krízy"!

Iba teraz už iní politici a noví ministri - len opakujú tie isté „rozprávky“, veď skoro oni spravia pre svojich verných to iste alebo aj viac???

No náš demokratický štát pre chýbajúce príjmy do štátneho rozpočtu ide nám dvíhať dane, odvody, skracovať voľné dni v pracovnom roku...

Veď my „sprosté, tiche, dôverčivé a bezbranné ovce“ to svojmu opitému mocou a nafetovanému beztrestnosťou“ bačovi - dovolíme aj ďalej nás okrádať a žmýkať...


Len aby oni mali na panské hodinky po 30-50.tis. Euro alebo kúpili nové šperky svojej manželke/partnerke na ďalší ples za „veľmi výhodných 150-200.tis Euro“...


Darmo sa vy občania budete rozčuľovať na akože náhodné chyby, kvôli ktorej v osobnej zložke tohto alebo iného občana, poistenca alebo zo svojvôle príslušníka PZ - vznikne chyba....

V dôsledok čieho od neho (občana) - štátne inštitúcie si požiadajú aj cez exekútorov a ďalšie štátom uzákonené „výpaľnické polo-zločinecké spolky“ a „firmičky na vymáhanie dlhov“: 2-3.násobky od neexistujúceho dlhu, nedoplatku a iných overených a fungujúcich spôsobov okrádania nás občanov...

Pričom rozprávkam v „akože náhodnú chybu“ tohto alebo iného úradníka, alebo príslušníka PZ – by ste nemali veriť, nakoľko nikto z nás platcov dane a odvodov za posledné 20 – 22 roky nie môže povedať,
- že mu „niečo nie zarátali“,
- „nie nevyrubili“ poplatok
- a len tak „náhodou znížili sumu“ dane, odvodov alebo pokuty!!!???

Takže aj tým z účastníkov a čitateľov tohto sajtu, kto ešte sam ani raz sa nie stretol zoči-voči „štátnej výpaľnickej mašine“, by už malo dojsť, že toto - nie sú chyby

- a je to vlastné iba „RIADENÝ a odskúšaný systém klamstiev a okrádania“ dôverčivých, bezbranných a neznalých zákonov prostých lúdi...

Ak náhle ste vy osobné odhodláte sa postaviť sa voči „okrádaniu vás štátom“ cez exekútora alebo spriatelené vypaľnické firmy a budete si chcieť brániť svoj majetok a dobre meno, tak ihneď zistite že v našej akože demokratickej Z.z. (Zbierke zákonov)
- my sme ako platcovia dane a odvodov - mame IBA povinností...

PRÁVA pre nás radových občanov – NIKDE NIE SÚ !

Len "všeobecné deklárované pojmy" v Ústave, z ktorej aj ták štátne úradníci si poľahky prosto robia „trhací kalendár“ a pri tom, prepáčte mi nespisovný no presný výraz „máju plnú hubu prázdnych reči“ o ich snahe dodržiavať ústavu a zákony SR a akože im
- je veľmi dôležitá spokojnosť nás občanov Slovenska....

Podľa platnej Z.z. - my občania sme - LEN povinne pravidelne a načas platiť dane, odvody, percenta penále, trovy a bez reptania „znášať exekúcie“ a iné „v zákone predpísané spôsoby legálneho okrádania a ožobračovania“...

Nikde nie v našej akože demokratickej Z.z. - vy „aj s lupou“ nie nájdete zodpovednosť štátnych úradníkov:
- za škodu, spôsobenú vám,
- za vašu opľutú česť,
- za vaše poškodené zdravie za roky „nezákonného bu*erovania“ štátnymi inštitúciami,
- za dlhé roky vypisovania vášho mena v „zozname dlžníkov na odvodoch“,
- a dlhy vy pri tom nemáte žiadne alebo sú v 10-20.krát menšie ako si SocP v mojom konkrétnom prípade 4.roky uvádzala na webe....

Svoju česť a odškodné za zničené chamtivými štátnymi úradmi, zdravie, nervy a povesť
- vy občania podľa platnej legislatívy, môžete za pomoci právnikov, ktorých si zaplatíte zo svojho
- budete moc riešiť cez paragrafy Občianskeho zákonníka, väčšina ktorých bola napísaná v teraz „opľuvané 60-e a 80-e roky“ minulého storočia...

Tak isto v bežnej praxe väčšinu nás každodenné okrádajú exekútori, notári a iné osoby, ktoré máju rôzne tituly pred priezviskom!!!


Pričom, keď nie sú sťažnosti, ktoré LEN za vaše peniaze vám správne napíše IBA skúsený právnik,
- tak niet dôvodu kontrolovať dodržiavanie zákonov a napravovať pochybenia!


Tak že jedine, čo nám radovým občanom zostava, je potrebne sa odhodlať postaviť sa na obranu svojho mena a majetku
- bez hanby sa pýtať druhých a radiť to, čo už mame my odskúšané druhým:
- ktorých práve teraz zdiera Sociálna alebo Zdravotná poisťovňa alobo iná pijavica,
- alebo práve teraz si beztrestne lakomý exekútor si priratúva trovy, ktorí sú vyššie ako istina a v žiadnom zákone "O exekúčnom poriadku" - vy ich nie nájdete,
- a iné „podobne priestupky“ alebo „priame trestné činy“.


Len že mi sami občania, svojim mlčaním a pokornosťou im to všetkým umožňujeme...

No a neskôr sa divíme, že kvôli „pocitu nadriadenosti a beztrestnosti“
- všetok ten odpad ľudskej rasy, presnejšie povedané „kriminálnici v kravatách a pekných šatoch“
- kradnú beztrestné ďalej a za nimi sa zostava po Slovensku - „len spúšť a plač“.

Iba len suché štatistické údaje o veku, pôrodnosti, nezamestnanosti a počte ľudí v produkčnom veku, ktoré trvalo prácujú mimo SR, veľmi veľa povedia zmyšlajúcemu človeku,
- ktorý sa pýta sam seba: čo bude zajtra? cez 10-20rokov?,
- ako sa budu mať moje deti a vnuci?,
- bude cez 2-3-5-10.rokov ešte vôbec Slovensko?
- a iné životné dôležite otázky?..


Tak preto teraz, keď ešte je možnosť napraviť krivdy právnou cestou, vás spoluobčania ja vyzývam,
- nedajte sa zastrašiť,
- nedajte sa vyprovokovať na hádku (nakoľko veľa krát to úradníci robia naschvál, aby neskôr spochybnili vašu dôveryhodnosť pred prokuratúrou alebo sudom).

Nie zabudnite jeden detail.

- Všetky úradníci v Poisťovniach voči vám poistencom máju veľké právomocí a postavenie „verejného činitelia“!

No a takt tiež zo zákona oni máju povinnosti zákony dodržiavať a máju zodpovednosť „za prevýšenie právomoci verejného činitelia“.

Oni (úradníci) sú platené s našich dani a odvodov,
- sedia v štátnej kancelárie,
- preto nemajú žiadne pravo na vás zvyšovať hlas,
- hulákať alebo vyčítať vám,
- že on/ona "má veľa dôležitej prace"
- a vy ju len zdržujete svojimi otázkami a požiadavkami...

Ľudovo povedané „úradník/a máju pravo povedať si čo chcú a ako chcú“ iba v tom tom to prípade, že ste ich navštívili v ich dome/obývačke a môžu vás prosto vyhodiť za dvere, keď sa vy jej/jemu nerozdávate!

No v úradoch oni (úradníci) - sú tam pre nás platcov dane a odvodov!
A zo zákona oni máju povinnosť odpovedať vám na vaše otázky, námietky a povinne vám poradiť ako a dokedy sa vy môžete odvolať a presne kam!

Preto vy občania nedajte si zobrať svoje pravo na odvolanie a obranu, nakoľko po ubehnutí veľmi krátkej lehoty na odvolanie, už sa ťažšie budete odvolávať, bude potrebné už cez právnikov podávať „Podnet pre Protest na Prokuratúru“ pre nápravu alebo zrušenie „nezákonného Aktu štátnej inštitúcie“.
- Alebo pri nečinnosti tohto zákonom určeného prostriedku, môžete spolu s právnikom ďalej posúvať riešenie vašej veci na Súd !

Pričom, zaujímavým je fakt, že lehota na odvolanie je ako pravidlo 10prac./15.kalendárnych dni!
No už pre posúdenie vášho Odvolania alebo Námietky - tak na úradoch zo zákona už je iná lehota 30 alebo 60.kalend. dni!
To jesť akože podľa demokratickej ústavy SR: „rovnosť občanov a úradov“ - priamo „bije do oči“!


Preto vždy si v prípade nečakane j Výzvy, Rozhodnutia, Pokuty, Penále
s ktorým ste vy nerátali a boli ste nim nepríjemné zaskočené,môžem vám poradiť (zo vlastnej skúsenosti) následovné kroky.

Slušné si vypýtajte, zapíšte a spresníte si:
- číslo, paragraf a odstavec zákona, na ktorom postavila štátna inštitúcia svoje nezákonné Rozhodnutie alebo Výzvu aby vás okradla o vaše peniaze (neskôr si overite detaily a platnosť tohto zákona),
- kontakt na dotyčného úradníka a jeho nadriadeného
- kontakt na odbor Kontroly a sťažnost
- kontakt na Riaditeľstvo
- Overte si maximálnu dobu odvolania zo zákona!

No a potom, čim skôr,
- pýtajte sa známych,
- radšej zaplatíte za radu právnikovi ("osobná skúsenosť", nakoľko suma za právne služby vždy bude viac-násobné menšia ako vaše straty a poškodené dobre meno)
- vždy sa bráňte, keď ste vy si isti v tom, že "vy ste nič neporušili",
- že vy stále dodržujete zákony
- a vždy načas platíte všetke platby.


Lebo ako sa len jeden raz poddáte a zaplatíte nejaké „skúšobné“ 15-25 Euro
vymysleného nedoplatku alebo pokuty,
- tak zajtra alebo pozajtra si v pošte nájdete ďalší doporučený list, Rozhodnutie, Výzvu a poď na zaplatenie nových a nových nedoplatkov, pokút a penále, ktoré včera „ešte ani nie existovali“!


No a tie s vás, ktoré sa odvážia sa sami brániť voči štátnej inštitúcie s platenými právnikmi a „exekútormi“ a „vypaľnickými firmičkami“, tak vás okolie nie bude brať vážne, to akože „ste sa odhodlali sam postaviť voči štátnej mašinérie“?!

Podľa mojej osobnej skúseností s mojimi nedostatkami voči SocP, lén mala časť ktorých bola zákonná aj ktoré som ja po častiach začal vyplácať, len som zistil, že niečo v týchto Rozhodnutiach - nesedí a začal klásť "nevhodné otázky", na ktoré nemenovaný Exekútorský úrad v PovBystrice
- mi dlhé mesiace nič neodpovedal, iba vydával exekučné príkazy na zrážanie peniaz z môjho účtu a stále len tvrdil, že ja som niečo dlžný SocP, mám im ihneď zaplatiť „istiny“ a nekresťanské/nezákonné trovy (vyrátané „zo stropu kancelárie“ bez doloženia dokumentovaných trovou len tak od 35 do 46% zo sumy istiny), ktoré tiež neskôr budem riešiť na patričných miestach.

Až po mojej sťažnosti na SKE/"Slovensku komoru exekútorov", mi pracovnici „Exek.úradu“ začali poskytovať požadovane mnou údaje.

Výsledok môjho 8.ročného odolávania hrubému nátlaku zo strany SocP – je následovný:
- s 5.nezákonných Rozhodnutí
- 3. Rozhodnutia – sú zrušené ako postavené "na chybnom právnom základe",
- 4é. Rozhodnutie – opravená suma na správnu výšku,
- 5.é Rozhodnutie – je s štádiu riešenia (ešte to môže potrvať 6-12mes.)...

Zo strany VšZP – tiež bola podobná situácia s nezákonným Rozhodnutím, no pracovníčky tejto poisťovne mali oveľa slušnejší a ľudský prístup, pričom neskor VšZP bez Protestu Prokurátora (Trnavská Okresná Prokuratúra) – sama zrušila svoje nezákonné Rozhodnutie.


Čo stoji na zamyslenie, tak taký reálny fakt, že 3.5roky ja som na rôznych úradoch sa odvolával a podával sťažnosti, tak ich zodpovední pracovnici
- iba ich „hádzali ich do koša“ a mne dávali odpovede,
- že moje námietky a sťažnosti – „sú neopodstatnené“.

Po tom čo tie iste moje argumenty opakovali skúsené právnici, prácu ktorých som zaplatil ja sam, tak len za 3.mes. oni dosiahli, to, čo ja sam nedokázal za 3.5rokov hľadania pravdy a požadovania nápravy...


Tak že vtedy, pokiaľ vy dokončite viacročný proces obrany a nerovného súboju, veľakrát vaši blízki budu vám vyčítať,
- že ste tvrdohlavý,
- alebo neviete skloniť hlavu pred úradníkmi,
- a nechcete im dovoliť aby oni svojvoľné na vašu hlavu vykonali svoju „veľkú úradnícku potrebu“.

Tak isto neskôr si určite zaslúžite „skrytú poznámku“ v svojej osobnej zložke
na úrade v poisťovne/alebo inde,
- že „dotyčný pán/pani pozná zákony/Pozor, „šteká a hryzie“ !,
- platí si právnikov (nie nás úradníkov!),
- a nikdy sa nedal/lá oklamať ani okradnúť“!


No a ešte vy nedaj boh pre našich „prepracovaných štátnych zamestnancov“, budete mať tu drzosť od nich „neomylných, bohorovných a beztrestných“ úradníkov alebo funkcionárov štátnej inštitúcie:
- požadovať verejné ospravedlnenie,
- úhradu vzniknutej dokumentovanej škody
- a ešte "nemajetkovou ujmú",
- tak vtedy mate zaručený pokoj!

A všade kde sa prídete niečo si vybaviť alebo požiadať, tak budete mať všetko vybavene podľa zákona a platnej lehoty!


Tak vtedy si môžete byť istý, že voči vám
žiadne „úradnícke p*asa v kravate"
alebo "šialená k*ava s šatách“
- si nikdy nedovolí, to čo od nich bežne znášajú dôverčivé a neustále zastrašovane občania...


Preto radím všetkým, kto ma problém a „cítite sa byť v tom nevinný“
- nikdy sa nie vzdávajte!

V 2009-2010rr., keď som sa ja vtedy ešte neskúsený poistenec - pýtal si rady tu na webe u iných ohľadom nezákonných odvodov a penále do SocP, tak mi všetci povedali:
- „že nechaj to tak“,
- Soc. Poisťovne aj tak ty budeš povinný zaplatiť všetke sumy z ich Rozhodnutí
- a ešte doplatíš na nenažranosť exekútorov a „vypaľnických firmičiek“,
- len som sa ja odhodlal sa brániť a zistiť pravdu...


Tak že môžem vám všetkým okradnutým a oklamaným, hľadajte odpoveď a rady, čítajte na tu webe, pýtajte sa iných, ktoré už zošediveli v nerovnom súboji radového občana a štátnej inštitúcie a môže každému s nás poradiť, ako sa lepšie brániť voči pravidelnému porušovaniu vašich prav a slobôd
týmy úradníkmi,
- ktoré pre to aby si udržali výhodný „flek“ (pracovnú pozíciu)
- alebo obdržali odmenu za nezákonné odvody a penále, vyrubené vám
- sú hotové za tieto „smradľavé peniaze“
- zapredať aj vlastnú mater“, nie len oklamať a okradnúť vás, pre nich iba „ďalšieho poistenca“ alebo „neznámeho občana“.

Veď sa takéto sumy sa v terajšiu „pokrivenú dobu“ sa to mnohým „bez chrbtovej kosti, zásad a čestí“ - naozaj oplatí...

Len že je tu podstatný detail a to, že "za stratenú česť, slušnosť a zásady"
každému z nás život a osud vrátia s percentami, lebo ako znie jedno staré ľudové porekadlo:

- „Nič v živote nie je zadarmo a za všetko je potrebné platiť!“


Prajem vám všetkým odhodlanosť a vieru vo vlastné sily a vtedy s pomocou rad iných občanov a skúsených právnikov, no a vtedy aj pravda zviťázi rýchlejšie ako obvykle...

Rusnak M., Trnava.
srska
09.06.12,17:37
nevravím, že nemáš v niečom pravdu ale prečo si vylievaš srdce v 2 témach?
rusin
09.06.12,17:41
Tak si ma zle pochopil.

Ja nič nie vylievam, len z vlastnej skúsenosti chcem poradiť iným aby sa nie dali ošklbať!
Lebo keby niekto 3-4 roky tomu, poradil ako ja mám postupovať a brániť sa tak ja by som si ušetril roky nervov a námahy...
- A ako ty by si vedel popísať podobné skúsenosti ako rady druhým?
Poraď mi a ja rad sa priučim novému.
Dopredu vďaka.
srska
09.06.12,18:01
Tak si ma zle pochopil.

Ja nič nie vylievam, len z vlastnej skúsenosti chcem poradiť iným aby sa nie dali ošklbať!
Lebo keby niekto 3-4 roky tomu, poradil ako ja mám postupovať a brániť sa tak ja by som si ušetril roky nervov a námahy...
- A ako ty by si vedel popísať podobné skúsenosti ako rady druhým?
Poraď mi a ja rad sa priučim novému.
Dopredu vďaka.no, ja som tiež oponoval štátnej správe, ktorá niečo chcela ale pretože pochybila kde sa len dalo, tak nedostala nič a nepotreboval som k tomu ani právnikov ani mi to nezožralo nervy - lebo si treba uvedomiť jedno - všade v štátnej správe je na 90% mrďajs - čiže pravdepodobnosť, že narazíš na poctivého, odborne pripraveného a navyše slušného úradníka je malá no a nakoniec §§ sú krivé pre každého rovnako.
buchač
09.06.12,18:16
nevravím, že nemáš v niečom pravdu ale prečo si vylievaš srdce v 2 témach?
...a nie iba na jednom forume....

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=Ob%C4%8Dan,+br%C3%A1%C5%88+sa+sam!&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
mattto
09.06.12,20:20
nemali by byť príspevky nejak obmedzené počtom znakov?
Melnick
09.06.12,21:34
Bohužiaľ, máš pravdu!!!!!!!
buchač
10.06.12,06:12
nemali by byť príspevky nejak obmedzené počtom znakov?

MALI ......

...ale aj veľkosťou obrázkov....
Oliwa
12.06.12,11:02
A akože znie otázka...? :)
Keďže žiadnu som nenašla, spýtam sa ja: ako sa má pýtať to "slušné"? ;):D
Nechcem si asi predstaviť, v koľkých šanónoch máš korešpodenciu so štátnou správou... :rolleyes:
Tento príspevok je dôkazom toho, že všetkého veľa škodí, aj slov... Kvantita na úkor kvality... Sorry, ale čo myslíš, koľko ľudí bude mať trpezlivosť dočítať to do konca? :(
Podľa názvu témy som myslela, že vyzývaš k založeniu domobrany... :---
trisestri
12.06.12,11:19
misoft
12.06.12,11:35
Ja som to pre istotu ani nedočítal - jááááj ten náša lóvenčyna
profesional
12.06.12,12:03
Aky system si ludia zvolili, taky maju.
duves
12.06.12,18:20
Aky system si ludia zvolili, taky maju.
ludia suhlasia s banksterizmom, všetko ostatne su iba sekundarne sprievodné javy. Už to male deti vedia

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XUGEU-t-PkA#!
pavol36
12.06.12,19:08
Uff, to je príspevok :) Tu sa zakladá nejaká nová politická strana? Môj názor je, že takéto memorandá na porade nemajú čo hľadať. A ak sa tu náhodou niekde pohybuje admin, nebolo by od veci toto vlákno uzamknúť. Nikomu neupieram jeho názor, ale tento by bolo vhodné prezentovať na iných fórach. Inak, tipujem, že gro príspevku je ošlahnuté z nejakej sťažnosti na generálnu prokuratúru, najvyšší súd alebo iný ústredný orgán štátnej správy. Howgh.